• marcio amoroso
    31.8k
    Kako sad dočekat tekmu u Rijeci sljedeću subotu..znajdatevolimja

    Kao i većina ovdje i ja mrzim ove reprezentativne pauze.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Stvarno je zanimljivo kako Dinamovi igrači igraju vani. Čitam jutros intervju Rrahmanija. Čovjek uredno igra za jedan Napoli. Jakić je standardan u Eintrachtu, Gvardiol igra dosta za Leipzig, Olmo je tamo ubijao, jedan Stojke igra standardno za Empoli.
    To je jednostavno strašno dobra reklama za Dinamo i kvalitet kojim mi raspolažemo. Rijetko se nađe neki naš igrač da propadne.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    meni i dalje nije jasno zašto je dinamo pustio rrahmanija za onu siću.
    lik je bio jako dobar i u dinamu.
  • deda
    27.3k
    Loša procjena Bjelice
  • marcio amoroso
    31.8k
    Cijena je definitivno bila preniska. Ne znam jesmo li imali još neke procente poslije, ali 2,10 milijuna za njega je i onda bilo smiješno i sjećam se da smo i tada puno pisali o tome.
  • Infinity
    15.1k
    Mislim da smo imali 10%.
  • xavier
    11.1k
    Loša procjena Bjelicededa

    Bjelica je Leovca vidio kao prvog lijevog beka, ali nije Bjelica ni prodao Rahmanija niti je dogovarao cijenu. Da ne govorim kako nitko ovdje nije ni mislio da se za njega moglo dobiti više.

    To je jednostavno tako i nikad mi nije jasno zašto se kasnije izvlače takve stvari. Ni prvi ni zadnji koji je kasnije dobio priliku i pokazao da može. Meni su uvijek problematičniji ulazni transferi igrača za koje je nejasno zašto ih klub dovodi.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Da ne govorim kako nitko ovdje nije ni mislio da se za njega moglo dobiti više.xavier

    Nemam volje kopirati postove od prije dvije godine, ali sam malo pretražio i itekako se govorilo da je to malo. Ja iskreno ne krivim samo Bjelicu za to, ali da je propust jeste. Naravno da si i ti u pravu i da će uvijek biti igrača koji će proigrati negdje drugdje. Za Dinamo kao klub je u biti više korisno da proigra nego da ne proigra jer je ako ništa drugo reklama za Dinamo u kojem je stasao.
  • deda
    27.3k
    Da se razumijemo nije to samo propust Bjelice već cijele struke. Valjda gledaju vrijednost na TM koju Stodra postavi. Jebiga. Ja cijelu godinu govorim da je Jakić bomba, a ljudi mu se smiju i govore da ne vrijedi ni milijun.
  • xavier
    11.1k


    Stvari u životu nisu crno bijele, istina je obično uvijek negdje između. Rrahmani tamo igra stopera što mu je uvijek i bila primarna pozicija. Mi smo imali Dilavera i KTC-a i tu realno nije bilo mjesta. Možda on više nije želio čekati priliku s klupe i igrati beka.

    Dinamo time nije ništa izgubio. Takvi slučajevi su svakodnevni. Problem je kad bezveze izgubiš igrača koji je u tom trenutku važan dio momčadi. Rrahmani to realno nije bio. Ja tu ne vidim apsolutno nikakav propust. Meni su puno veći gubitak bili Šunjić i Jakić iako ni tu klub nije kriv jer su obojica jednostavno željela otići, a nikad nema smisla zadržavati igrača koji više ne želi biti tu.
  • xavier
    11.1k


    Kako sam napisao u postu ispod. U teoriji ne moraš pustiti igrača koji je vezan ugovorom, ali u praksi nikad ne ispadne dobro kad nekog zadržiš protiv njegove volje.
  • deda
    27.3k
    Xavier, slažem se. Ja se referiram jednostavno na znanje tj. rafiniranost procjene struke. Npr. ja šacam da će Baturina vrijedit 20 milja za 2 godine, ako ti šacaš da će vrijedit 8 i pustiš ga za 4. Za dvije godine ćemo vidjet tko zna i kuži. Možeš ti biti genijalan trener, a da nemaš pojma o mlađim kategorijama, razvojnom procesu i procjeni potencijala. Ponavljam to su rafinirane stvari, zato su neki uspješni, a neki ne. Najbolji ti je primjer Hajd.u.k. koji je procijenio da je Grgurović veći potencijal od Modrića, Sušić od Brozovića, a Radošević od Kovačića. Drugim riječima njihovi ljudi koji su donosili odluke o procjeni nemaju apsolutnog pojma o nogometu.
  • xavier
    11.1k


    Opet dolazimo do toga što želiš od trenera. Da bude više menadžer i misli o budućnosti i financijama kluba ili da gleda isključivo rezultat?

    Naravno da bi trener u teoriji trebao brinuti i o malo široj slici od samo rezultata, ali od rezultata živi i ako on ne bude dobar, dobit će otkaz i neće mu puno značiti što će dvije godine kasnije "Baturina" biti prodan za 20 milijuna.

    Bjelici se spočitava da "nije dovoljno davao priliku mladima" što zapravo uopće nije istina. Druga je stvar što smo u prošlosti navikli imati momčadi pune klinaca, a sad smo napokon imali "normalno" sastavljenu momčad s više iskusnih igrača. Za razliku od toga, Kek slovi kao netko tko jednostavno ne vjeruje klincima i upravo iz tog razloga sam skeptičan da ga je Dinamo bilo kad stvarno želio.
  • deda
    27.3k
    Velim Bjelica je djelomični krivac, veća je odgovornost na SD tj. onom tko donosi odluku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.