• deda
    28k
    Ne znam kakva je situacija u Sl po pitanju ulaska u vlasništvu. Tu bi nam SAS mogao pomoći. Ja bih radije tu varijantu.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Pa sad baš kolko su isti. Je Abramovič vlasnik Vitessea? Su Ameri iz Liverpoola vlasnici Genka? Jel Twente i United djeli vlasničku strukturu? Monaco i Cercle Brugge?vjeko1701

    I za kaj im služe ti klubovi? Za Delača, Pericu i Pašalića koji nemaju minute u Chelseju.
  • vjeko1701
    5.9k
    I za kolko su recimo prodali Pašalića bez minute u klubu? Kupili ga za 2,5, ukupno na njemu zaradili 17. Kolko uopće oni koriste mlade iz svojih akademija.

    Koliku mi imamo korist od Lokomotive, e sad, ovako barem ne bi bilo nakaradno u istoj ligi.
  • Mali dioničar
    14.2k
    I za kolko su recimo prodali Pašalića bez minute u klubu?vjeko1701

    Je, zaradili na njemu, spušili na Delaču, Perici i milijun drugih za koje mi imamo temu “Tarabe dovedene u Dinamo.”
  • vjeko1701
    5.9k
    Dobro, i? Koja je tvoja poanta? Imaju feeder klub u koji šalju neke upitne investicije koje nisu uzeli za sada nego gledaju dal će postati igrači za njih.

    Po čemu je čudo da hrpa takvih nikad ne postane igrač za Chelsea? Većina ih se na kraju proda barem za nešto i ionako igraju na to da im je dovoljno da im prođe jedan od 20. Baš to je njima poanta, filtar za investicije.

    Nama bi bila drugačija uloga i ne kužim zašto ti je tako teško skužiti sličnosti i razlike. Sličnost je da imaš klub koji garantira minutažu tvojim posuđenim igračima, razlika da nama to nije "odlagalište" dovedenih igrača nego mjesto gdje se naši juniori mogu adaptirati na seniorski nogomet i rekonvalescenti oporaviti u slabijoj konkurenciji.

    Opet te pitam, koliko mi imamo korsiti od Lokomotive? E sad, to isto, samo u susjednoj ligi da ne bude nakaradno i već smo profitirali.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Razvojni klubovi su za Dinamo su svi klubovi HNL-a, Slovenije i BiH tak i tak.

    Svidja ti se Bulat kojeg je razvio Šibenik? Platiš odštetu. Svidja ti se Mandžukić, Olić, Balaban?

    Platiš ga klubu u kojem je igrao i bok.

    A vezano za posudbe, imaš igrača koji ima dugoročni ugovor i možeš ga poslati na posudbu i u Torino kao Gojaka ili u Zrinjski kao Modrića.

    Imati neki eksluzivitet u kojem će se igračima od 18-23 ići niz dlaku? Ja ne bih hvala.
  • vjeko1701
    5.9k
    Dobro, ti ne bi, ja bi radije da se ima feeder klubu u nešto slabijoj ligi gdje će mladi redovno nastupati i gdje će moći raditi greške koje bi Dinamo koštale. Ako je tebi to ići niz dlaku, tvoje mišljenje. Meni je to sigurno bolje nego imati 2. momčad u 3. HNL. na grbavim oranicama. A ovo s Torinom neću ni komentirati.
  • SAS1987
    13.5k
    Dugopolje je jači klub od tog Radomlja recimo[/quote
    Tovari su napravili suradnju s najjadnijim klubom 1. SNL. Nemaju nikakvu infrastrukturu pa zato igraju u Domžalama.
    deda
    Sigurno će domaći Slovenci biti oduševljeni s timdeda

    Predsjednik SNZ se je već oglasio i kazao da je to loše za slovenski nogomet je su se do sada takve suradnje iskazale kao jako loše (Nova Gorica). Slovenska liga je po kvaliteti nešto između 1. HNL i 2. HNL tako da je po meni primjerna za posudbe jedino jako mladih igraća kojima je to prvo seniorsko iskustvo (17 - 18 godina) a ako imaš igraća poput Šutala prije koje godine onda ga je bolje posuditi u jaču ligu jer će bolje napredovati. Recimo Menalo je u slovenski ligi bio poput Robbena sa kosom.

    A što se tiče vlasništva ne poznajem zakon ali s obzirom a je Olimpija privatna onda klubovi mogu biti privatizirani :smile:

    Ja mislim da je ipak bolje da se igraće posudi u više klubova i da se tame kale pod nekim pritiskom nego da ih se stavi u klub - inkubator gdje nema nikakvog pritiska.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa dobro, opet se ide malo predaleko s titranjem jaja, igranjem bez pritiska. Uvijek ima pritiska, pritisak je pokazati se, napredovati. Ako to olako shvatiš, ima 5 drugih koji su spremni doći na tvoje mjesto. Ako do 20. godine ne možeš iskakati kvalitetom u slovenskoj ligi, teško da možeš očekivati priliku u Dinamu.

    Ako Dinamova U-21 momčad je zbilja toliko dobra da bi Slo liga za njih bila preslaba, onda bi lakoćom osvajali kup/ligu, igrali pretkola LP, možda čak ušli u skupine KL, kaj je kaljenje i razina koje ti ne mogu dati Šibenik ili Slaven Belupo. Makar sumnjam, al vjerujem da bi bila realna borba za neko europsko mjesto, kaj opet donosi pretkola KL i iskustvo koje ne dobiješ u slabijim HR klubovima.

    Na kraju zadnji aspekt, prisutnost na slo tržištu i bolje skautiranje potencijala/dovođenje u klub. Nek se dogodi jedan Iličić, Novakovič ili Oblak u 10 godina i već si profitirao.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Ako Dinamova U-21 momčad je zbilja toliko dobra da bi Slo liga za njih bila preslaba, onda bi lakoćom osvajali kup/ligu,vjeko1701

    Ovo je jedna od jačih nogometnih predrasuda. O mladim supermenima. U21 momčad Manchester Cityja ne bi bila u top 4 HNL-a, a kamo li da bi slovenska liga bila preslaba za U21 momčad Dinama.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa to je i moja poanta i odgovor na tezu da bi igranje tamo bilo korisno samo igračima od 17 godina...Samo sam napisao ako i je tako (a kasnije napisao da sumnjam u to) da bi i dalje bilo koristi za U-21 igrače.
  • Zagi
    5.1k
    Tko gleda dinamo2 zna da se ti klinci nebi prešetavali nikakvom profesionalnom ligom. A nije da im talenta fali ali seniorski nogomet je ipak druga zvijer...

    Kad bi imao kičmu od 4 iskusna igrača, rezultati a time i napredak tih mulaca bi bio kvalitetniji ali to je sad neka druga rasprava.
  • vjeko1701
    5.9k
    Naravno da ne bi al računaj da je Dinamo 2 momčad bez najboljih mladih poput Marina.

    Evo, sad zamisli klub u Slo ligi sa Nevistićem, Marinom, Kulenovićem, Jankovićem, otpisanim Moubanjeom, Dilaverom, Leovcem zatim 4-5 starija Slovenca kao kosturom i sve ostalo popunjeno sa najbojim igračima iz Dinama 2.

    Trener Cvitanović

    Prošlih sezona bi tamo mogao biti Hajrović umjesto jedenja na tribinama, Perić prošlu polusezonu dok se oporavljao od ozlijede. itd itd
  • deda
    28k
    Rasprava je po meni vrlo konkretna i konstruktivna. Vjerujem da o ovome promišljaju i u klubu. E sad, što donosi najbolje rezultate za razvoj igrača, to je pitanje. Za to imamo premalo podataka. Osobno sam pobornik druge ekipe jer mislim da ona daje rezultate.
  • vjeko1701
    5.9k
    E pa to je pitanje, stvar je da dok god je odnos s Lokomotivom takav kakav je (iako nije kao nekad) nema potrebe za ničim više od Dinama 2, čak i u 3. ligi. Najbolji idu u neki klub 1. HNL, ako tamo nema mjesta za njih, tu je uvijek Lokomotva ko neka sigurnost da može ići negdje gdje će imati mjesto a da je u pitanju 1. liga. Svi ostali koji još nisu baš za 1. HNL igraju u juniorima i Dinamu 2.

    Ja bi osobno rado da se s Lokomotivom presjeku sve veze i da odnos nije ništa drugačiji nego kao s jednom Goricom ili Šibenikom a da na njezino mjesto dođe neki feeder klub u susjednoj zemlji koji bi preuzeo ulogu Dinama 2 i Lokomotive u jednom. Samo naravno, teže je prat novce kada su u pitanju dvije države, više toga imaš za platiti ispod stola i zato savjetnici iz međugorja teško da pomišljaju na to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.