• thadd
    108
    Pa Šimić vodi kafić :grin: Dudu bi mogao biti scout za Južnu Ameriku a Mara...zabavljač
  • Keyser Soze
    10k
    a Mara...zabavljačthadd

    Svi koji su gledali podcast znaju da bi ovo bila top stvar :sweat:
  • miro
    4.4k
    To svakako i nek budu blizu kluba svi oni, ja sam se samo osvrnuo na njih kao rukovodeće ljude u klubu, jer mi za tu razinu nisu
  • Mlađi referent
    12.3k
    Nije kafić jedino kaj Šimić vodi, na poslovnom planu je on stvarno uspješan. On je definitivno lik kojeg bi volio vidit na nekoj poziciji.

    Al’ Dudu i Mara.. hmm
  • thomas22
    262
    U nekim se krugovima počelo šaputati da iza trece opcije stoji Adris grupa kao nositelj menađmenta dok bi sportski dio pripao Šimiću i Bobanu
  • BlueVelvet
    336
    I to mi zvuci kao deset puta bolja opcija od trenutne :)
  • LovroZG
    1.3k
    Jako puno demagogije u kojoj baš i ne gledaš kontekst nego vadiš ono šta paše tvojoj argumentaciji.

    Pa rezultat je jedino osvajanje ili ulazak u finale ako ćemo tako...Ulazak u skupine je rezultat stepenicu niže od prezimljavanja, no činiti to u kontinuitetu kao što se radilo je itekako rezultat. Igrati skupine LP te UEFA Europske lige je itekako rezultat.Fanboy

    Kontinuitet je dobar, al kontinuitet prosječnih i ispodprosječnih ostvarenja nije bogzna kakav "rezultat". Tak se "rezultatom" može proglasit i osvajanje naslova jer to radimo u kontinuitetu, a dalje kog boli kurac za Europu.

    Izuzev APOEL-a sa Cipra svi ostali klubovi su dolazili iz zemalja sa 10 mil+ stanovnika ako pričamo o LP, po koef. je Hrvatska znala biti na 27 mjestu, par mjesta dalje od jedne Litve i Latvije...Fanboy

    Zaš bi bilo važno kolko stanovnika imaju države čiji su klubovi igrali LP (a elegantnon su preskočene tu Srbija, Slovačka i Slovenija)? Igraju igrači na terenu.

    Ono šta se najčešće gledalo i šta je bilo zanimljivo su budžeti klubova koji su uz nas igrali te europske skupine kroz godine. A tu smo u usporedbi s drugim klubovima "donjeg doma" ko APOEL, BATE, Maribor, Česi, Ludogorec i td. mi imali jedan dost dobar proračun pa bi reko da pitanje zaš mi nismo mogli napravit ono šta oni ipak jesu tad ostvarili stoji.

    Da ne govorim da nam je liga bila dosta slabije kvalitete, neki klubovi su imali problem sa plaćama, travnjaci, na kraju momčad je često znala biti u prosjeku 21 do 22 godine kada je igrala skupine LP što je bilo premlado za suočiti se sa ozbiljnim momčadima sa daleko većim ulaganjima. Treneri slabije kvalitete te zbog prethodno navedenog razloga prodaje igrača bez imalo uigravanja...Fanboy

    Kvaliteta lige je bila otegotna okolnost, al šta se to promijenilo u ligi dolaskom Bjelice u odnosu na recimo trogodišnje razdoblje prije njega?
    I zaš smo imali mladu momčad? Jer se ganjo rezultat ili neš drugo? Bjelica je ostvario rezultat s mrvu starijom momčadi, no opet je radio s talentiranim igračima. Govori li ti to nešto?
    Zaš su treneri bili slabije kvalitete? Ko je za to kriv?

    To što je Bjelica podigao ljestvicu više i vidjelo se da itekako može igrati sa "velikim dečkima" je sasvim druga stvar, no čak je i Red Bull svoj temelj razvoja sa mladima vidio upravo u Dinamu, a prije te 2018 smo bili najbolji klub na ovom dijelu Europe.Fanboy

    Opet ti o razvoju mladih igrača ko da je to vrednije od ostvarenja sportskog rezultata. U ovom kontekstu se RBS može jedino spomenut ko dokaz da se i s mladom momčadi može napravit "rezultat" u Europi.
  • Zambatine škude
    2.6k
    oni nikad ni u kakvoj prici nisu biliNino Bule

    Nikad ni u kakvoj priči dosad nitko nije bio jer to nije bilo ni moguće. Tu ne računam sanjarenja o Bobanu koji je trebao s konjem doći u Plavi salon i probosti zvijer kopljem.

    Ima u ovom tekstu dosta točnih informacija i legitimnih špekulacija, samo nisu baš prezentirane na način na koji bi trebale biti.
  • Captain America
    17.7k
    Mara za glasnogovornika, pressice će bit gledanije od samih utakmica :grin:

    Dudu je rekao u podcastu da kći dolazi na faks u Europu i da se vraća cijela obitelj, već je neko vrijeme u menadžerskim krugovima i sigurno ne bi bilo loše dovodit klince poput Belinha u Zagreb. Za Leku mnogi kažu da je trenerski potencijal, vjv će ga u omladinski pogon lansirat.
  • vjeko1701
    8.1k
    Treba Dinamu taj štih koji mogu donijeti neki od tih bivših igrača ali nadam se da im se spekuliraju malo veće funkcije nego će dobiti ako se ovo ostvari. Recimo Dudu, po meni savršen skaut zadužen za južnu ameriku ali baš mi nije dokazan za poziciju SD-a. Nadam se da bi u ovako nekom slučaju uz navedena imena došli i neki stručnjaci u polju financija, marketinga, prava...
  • Crusades1986
    12.2k
    sieil5ye9vkuo9hv.jpg

    Shematski prikaz uprave Borussije Dortmund... tri člana Uprave, svaki sa svojim područjem djelovanja. U sportskom djelu jedan od podređenih predsjedniku Watzkeu je Sebastian Kehl, bivši kapetan. U Bayernu su u upravi za sportski dio zaduženi Oliver Kahn i Braco Salihamidžić. U Juventusu je dio uprave bio Pavel Nedved, u Chelseaju svojevremeno Petr Čeh... neminovno je da će u budućoj upravi "morati" biti netko od bivših igrača na mjestu SD...

    Ostatak Izvršnog odbora/uprave bi trebali činiti profesionalci za sva područja koja se podudaraju sa područjem djelovanja Dinama, pravo i ekonomija kao neka osnova. Možda ne bi bila loša opcija da glavni sponzor kluba ima mjesto - dva u Izvršnom odboru, kao što u Bayernovoj upravi sjede predstavnici Adidasa i Audija (koji imaju i određen paket dionica).
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Bivsi igraci trebaju imat ulogu, ali ne naslovne uloge bez pokrica. Zelis bi SD, a nisi odradio niti jedan transfer? Budi prvo pomocnik nekome. Zelis bit predsjednik? Dovuci nekog sponzora na ime. Zelis bit trener? Ides u skolu i kroz omladinski pogon. Meni je nevjerojatno da se Bobana konstantno gura u predjsednicku ulogu, a lik je jedini radio kao sportski i to u Milanu.
    Postoji model za sve, ali nisam bas previse optimistican da ce sve izac na neku romantiku. Jebiga, ne zivimo na zapadu.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Meni je nevjerojatno da se Bobana konstantno gura u predjsednicku ulogu, a lik je jedini radio kao sportski i to u Milanu.Efes Pilsen

    Boban je bio predsjednik Uprave SN.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    SN? Sta nije bio SD s Maldinijem?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.