• vjeko1701
    5.9k
    Sve sa sobom nosi određeni rizik. Svaka opcija ima svoju cijenu. Demokratski ustroj nosi rizik lošeg odabira nestručnih ljudi na račun populizma. Privatizacija nosi rizik loših vlasnika koji mogu ostaviti iza sebe rasulo.

    Ja ne isključujem privatizaciju kao moguće buduće rješenje ali isključujem ju kao opciju dok god u njoj glavnu riječ vodi trenutna garnitura, kriminalci i politika.

    O Hajduku se može svašta napisati ali njih je njihov ustroj barem poštedio prodavača magle poput Glovera i kompanije čiju kupnju kluba su odbili. Mi trenutno takvu mogućnot nemamo.
  • Nino Bule
    11.7k
    Mogu ja bit ciničan i kao sto neki vezu uspjeh "socios modela" u hrvatskoj uz to kako to prolazi u hajduku mogu ja isto to reci za privatne vlasnike na puno vecem uzorku, rijeka u prvoj polusezoni borba za ostanak i vlasnik koji jedva ceka da netko dođe sa ponudom da pobjegne iz kluba, mađari 4 godine prze novac u pokusaju izgradnje stadiona pa sad ne mogu vratit 500 tisuca eura dugovanja i prodaju klupske dragulje za kikiriki da skinu zabranu transfera, o sibeniku i istri ne bi ni trosio rijeci. Samo sam svjestan da ni jedan ni drugi "model" i njihova uspjesnost ne ovisi o nasim primjerima pa mi je bezpredmetno uopce potezat takve price.
  • OBIGB
    556


    Moraju se stvoriti uvjeti za to. Nekakvo prijelazno razdoblje ce sigurno biti potrebno. I to ne 1-2 tjedna, vec 1-2 godine, baš kako bi se izbjegle velike turbulencije, jer problema već ima, a ne da će se vidjet. A kd krenu kosturi iz ormara, aiiii.

    Koje je rješenje? Pa možda u ovom trenutku pojava ljudi koji su čisti u odnosu na postojeće ljude i događaje koji kontaminiraju klub. Kao što je pisano ovdje, iznutra promjene nema, no prljavi veš kojim se stoka nabacuje daje na razmišljanje da bi politika mogla uzet metlu u ruke, ovisno o interesu. Kada bi se to desilo, ne vjerujem da bi ta neka nova grupacija ljudi imala problem ući na pozicije koje su ključne u klubu- doslovno uć i sjest za stolac i ne micat se. Nakon toga, korak po korak u smjeru demokratizacije i lustracije.
  • The Undertaker
    4.3k
    Dinamo ima loša iskustva sa jednim vlasnikom i zato sam napisao baš korporacija (a ne poduzetnik balkanskog profila) sa svojim kapitalom, uhodanim poslovnim i kontrolnim procesima i vertikalom odlučivanja i odgovornosti. Garancije nema za ništa u životu ali sam prilično siguran da će oni prije naći prave ljude nego mi ovdje.
  • OBIGB
    556


    Pa na forumu preko prepiske sigurno ne, ali ako smatraš da ne postoji znanja, volje i sposobnosti u ovom gradu da se okupi grupacija koja bi radila u interesu kluba , grdo se varaš.

    Slažem se da ako za 7 dana imamo izbore, ljudima će biti upitnici nad glavama i da to moze dati neželjene rezultate, ali Tradicija je meritum opisao u jednom postu kada se osvrnuo na termin 1č1g. Nadam se da će još pisati na tu temu. Ne treba se ništa lomit preko koljena, i preko noći, osim ponekog kretena koji sjede tamo gdje ne trebaju.
  • BBB Sibenik
    4.1k
    Za ZM je Dinamo velika ljubav ali i još veći bankomat te se jednostavno pogubio i izgorio.OBIGB

    Jučerašnji “uri et orbi” vapaj i suze su od muke. Jer sve je postavljeno da se diže lova kao sa bankomata. “Pa zar i ti sine Antolicu zabijas mi nož u leđa, a moga si sve imat sa mnom”
  • Efes Pilsen
    7k
    Ae, ali kriminal moze.. pljuc
  • Jaro
    5.9k
    hahahahhahaha
  • masacusec
    3.2k
    Kada bi se ostvarila promjena statuta i omogućili demokratski izbori u klubu, čime bi članovi glasali za vodstvo kluba, isto to vodstvo kluba, kakvo god ono bilo, imalo bi legitimitet, što je osnovna premisa demokratskoga sustava vladanja!
  • Neki tip
    19.6k
    Moram reći da mi je rasprava @The Undertakera i @OBIGBa jedna od boljih koje sam na Zoni čitao pa hvala obojici.
  • Nino Bule
    11.7k
    Ja dok citam rozica i ekipu kako se zale na pandura i nedemokraticnost

    FDk00UZVEAcWrqf.jpg:large
  • Bosna86
    11.6k
    Kolega je na dobrom tragu… Glavno pitanje svih navijača u Europi, ne samo nas, je sto žele od svoga kluba… U budućnosti će jako teško biti povezati tradiciju i identitet kluba sa rezultatom… Ne spominje cetnik bezveze 2024 g i novi format lige prvaka… Ameri opako ulazu u nogomet, tko zna sta nam buducnost nosi…

    Svijet ide u kontra smjeru od zelja navijača… Možda pretjerujem, ali nogometna kultura je zadnja linija odbrane europske kulture… Bilo kakvo zajedništvo, bilo kakvo drugačije mišljenje, počinje biti opasnost za mainstream… Znam da ovo zvuci kao sci fi za navijače kluba u kojem stanuju kokošari na razini seoske zadruge, ali mora se i o tome razmišljati… Na nama je da odlučimo zelimo li biti korporacijski klub i polako gubiti identitet ili udruga članova koja ima identitet ali nema rezultat… Bojim se da u budućnosti neće biti ništa između
  • vjeko1701
    5.9k
    Sve to ovisi što smatraš rezultatima? Biti relevantan klub u nekoj budućoj super-mega ligi? To bi teško bili sve da nas kupi konzorcij Applea i Microsofta i nastupamo pod imenom FC Micro-Apple.

    Biti najuspješniji klub u svom okruženju? Tome svakako možemo težiti.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Mislim da se previše ljudi uhvatilo ovoga da smo top 30 klubova Europe. Podsjeća me na ono kad smo ispali u osmini finala EL na produžetke od Benfice, a ljudi su to shvatili kao da smo rang Benfice, Porta ili Ajaxa koji igraju finala ili polufinala skoro na godišnjoj bazi.


    Mi moramo težiti primatu u okolini i kvalitetnim i zdravim nastupima u Europi.

    Ovih top 30 je nažalost iznimka, a jako teško može postati pravilo. Možda i može, ali onda nogometaše na terenu mora pratiti infrastruktura i posjeta. Inače jako jako teško.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.