• Hipo
    406
    nadam se da ćemo za godinu dana zadnji put moć kupit godišnju za "stari maksimir".


    juventus je najbolji primjer kaj znači novi stadion.
    imali su gotovo prazan stadion skoro svaku tekmu, dok nisu sagradili novi.

    bayern je nakon izgradnje novog stadiona stalno ima ispunjenost 90-100%, na olimpijskom nije bio ni blizu.
  • Infinity
    16.5k
    Kad spomenu Juve. Oni su imali stadion od 70.000 i posjetu 20-30.000 i naprave stadion od 40.000. Nije im palo napamet da naprave stadion od 70-80.000 i da se nadaju da ce ovaj put biti pun kad je nov. Po meni pravi primjer da i nama ne treba vise od 20.000, a prema prmjeru Juventusa i to nam je puno, jer imamo manju popunjenost nego sto su oni imali.
  • xavier
    12.1k
    Kad pričamo o Juventusu, treba reći da su oni krajem 90-ih i početkom 00-ih imali prosjek od cca 40 tisuća na starom stadionu (jedne sezone 47.300). Zadnja sezona prije Calciopolija i Serije B bila je 30 tisuća. No tu je naravno uslijedio pad od kojeg se nisu oporavili do otvaranja novog stadiona.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    ma nek izgrade i od 50 ako hoće, meni je sam bitno da više krene izgradnja... jer ove priče više ne mogu slušat. Valjda su već 20 puta obećali u zadnjih pola godine/godinu, a nisu napravili ništa...
  • Infinity
    16.5k
    Ma svi koji imaju ogromne stadione koji im ne trrbaju ce uvijek imati ogromne oscilacije u posjeti, jer ce ih uglavnom rezultati i odredjivati. Jedini konstantan rast sam vidio kod Shakhtara koji je prerastao stari stadion, a bio je blizu i da novi i onda taj je*eni rat.
  • reziser
    6.8k
    meni je sam bitno da više krene izgradnjaDragon1Warrior123

    to ne znači da će ga završiti, ne?
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    a bar budemo se mogli nadat, ovako su to samo priče koje smo čuli. Ne živimo svi tisuće godina ko naš predsjednik Barišić koji može čekat haha
  • reziser
    6.8k
    nadamo se i bez da su počeli radovi :rofl:
    ljudska mašta je nevjerojatna, maštamo, a znamo da od tog ništ :rage:
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    ljudi imam teoriju, oni čekaju da se Maksimir sam sruši da uštede na trošku rušenja haha
  • Hipo
    406
    Iz kluba najavljuju da bi htjeli da se stadion prebaci u vlasništvo kluba, pa da sami sve naprave.

    Teško da će se to i dogodit.

    Ali to je jedini način da se sruši i sjever.
    I da se što prije krene rušit ovo ruglo.
    I konačno dobimo kompletno novi stadion.


    Da se klub makne s bandićevog lanca koji drži klub preko 10 godina na ovakvom stadionu bez ikakve namjere da se išta napravi.

    Ovaj stadion je kočnica rastu dinama.

    Nismo ni svjesni koji je potencijal dinama da se tu napravi rapidov ili groupama.

    Srušit svaki metar maksimira i napravit pravi stadion.

    Prebacivanje vlasništva se može ugovorom obvezat da grad dinamu prepusti vlasništvo nad stadionom uz obvezu da se napravi novi stadion u zadanom roku.

    Uostalom, interes grada i je da se umjesto rugla tamo napravi moderan stadion.
  • Infinity
    16.5k
    Stadion Maksimir sigurno ima neku vrijednost, ali je glupo pitati za istu kad je stadion za Dinamo neupotrebljiv. Drugo pitanje, koliko bi kostao cijeli kompleks na Sveticama ako ga racunamo kao prazno zemljiste? Mislim da bi se dala izganjati takva trampa ako se Dinamo postavi tako da tvrdi da tu ne bi bilo nista da Dinamo nije ulagao u sve te terene, a i da bi stadion davno propao da ga Dinamo nije renovirao i da nije boravio na istome. Znamo kako propadne svaki objekat koji se ne koristi, tako bi i Maksimir.

    Ako su iz Grada vec toliko zapeli da ne daju ni zemljiste onda krenuti u kupovinu istoga. Ako kosta 50 milijuna eura (a ne vjerujem) ja cu prvi mirne duse reci da je OK da jos neko vrijeme trpimo los stadion, pa neka nas i UEFA odje*e, al barem smo se pomaknuli s mrtve tocke i barem mozemo sav pritisak usmjeriti na klub kojeg vise nista ne prijeci u izgradnji, osim eventualnih financija.

    I skroz mi je razumljivo da klub zeli imati vlasnistvo na sebi ako ce klub sam graditi stadion.
  • SAS1987
    14.8k
    Odakle sve te info?
  • xavier
    12.1k


    Krećeš od sasvim pogrešnih pretpostavki.

    Dinamo na žalost nema u vlasništvu nikakvu nekretninu. Mogu iz kluba tvrditi da bi "sve to propalo da se oni nisu brinuli i ulagali", ali činjenica je da je grad zadnjih 20 godina davao lijepe iznose upravo za održavanje stadiona. Svi se sjećamo Mamićevih presica gdje je tvrdio kako je klub "pun ko brod" da bi samo koji tjedan kasnije žicao novac od grada "jer nemaju čime platiti struju". I grad je uredno "pomagao". Znači ne branim ja tu grad odnosno Bandića, ne bi mi palo na pamet, samo želim reći da argumenti takvog tipa teško mogu proći.

    A ja baš ne vjerujem da klub želi stadion toliko kako to prikazuju u javnosti odnosno naravno da ga žele, ali teško mi se oteti dojmu da baš i ne planiraju sudjelovati sa previše svog novca ako ikako to uspiju izbjeći.Kako si i napisao, glavni motiv im je što je zapravo neizbježno da UEFA prije ili kasnije jednostavno zabrani igranje na ovom ruglu.
  • deda
    32.8k
    Samo da vas malo zbrecam ako ne pratite dnevna globalna zbivanja. Njemačka je vrlo vjerojatno u recesiji, Kina ima najsporiji rast u posljednjih 27 godina, Brexit, ludi Trump. Sve se glasnije priča o novoj svjetskoj gospodarskoj krizi. Sve će ovo biti jasno već do Nove godine tj. razmjeri moguće krize, tako da smanjimo očekivanja. Hm.... Nisu ona baš ni postojala, ali dobro.
  • xavier
    12.1k


    Koja očekivanja? :razz:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.