• mali M
    3.5k
    Atletsku stazu bi izgleda pojeo sami teren koji bi se prosirio nenormalnojedan u nizu

    Mislim da su ovdje spustili tribine preko atletske staze. Pogledaj izgled sjevera, istoka i zapada do terena. Mali je nagib, a duga tribina. Mislim da je tu zamišljeno da tribine pregaze atletsku...
  • reziser
    6.4k
    koliko se sjećam.trebao se teren još ukopati i ići još jedan nivo tribina prema dolje. Atletske staze nebi bilo
  • Jaro
    5.6k
    Ovo je malo nespretan render koji samo podsjeca na zadani cilj. Planirane su troetazne(!) tribine (sadasnje 2 etaze sjevera i zapada plus dodatna etaza koja bi isla ispod sadasnje razine terena, jug bi bio 2etazni valjda, a istok ko zna vise), ukopan teren, te bi time tornjevi ostali iza u tribini. Al da - 60 tisuca mjesta s danasnjim ulazima - vrhunski projekt... Al tak to ide kad povjesnicar radi plan stadiona...
  • xavier
    11.1k
    Ovo što je stavio @markoli su stvarno slike originalnog projekta, ali zapravo nemaju smisla iz razloga što su kutevi tornjeva kod samog terena, a širina sjevera je otprilike kao širina terena dok su u stvarnosti postojeće dvije etaže sjevera znatno šire od terena i nema šanse da tornjevi budu na toj poziciji. No to svakako ni nije bio precizni render nego samo slika za novine.
  • mali M
    3.5k
    koliko se sjećam.trebao se teren još ukopati i ići još jedan nivo tribina prema doljereziser

    Je u pravu si da... Pukne me nostalgija kad vidim te stare planove, a onda slijedi val tuge jer skužim da već tridesetak godina želimo stadion dostojan kluba...
  • jedan u nizu
    6.1k
    Evo kako to sada izgleda. Na toj 'projektu' iz 90'ih bi teren bio sirok kao sjeverna tribina - nemoguce.
    Tornjevi su na tom projektu odmah do tribina, sto je prema sadasnjem stanu - nemoguce

    Zato kazem da to nema smisla jer bi teren bio ogroman. A to nema veze s vezom.
    Nekako ne vjerujem da se uopce napravio cijeloviti projekt, i vjerujem da su to bili plavi vulkani tadasnjeg vremena, skice i renderi a ne projekti.


    L3DyJxk.png
  • blueboy
    111
    Ima i onaj s pomičnim krovom preko Hitrec - Kacijana kaj je možda još bolje zgledalokibic


    0Bii8bU.jpeg
  • reziser
    6.4k

    Zato više nikom ništa ne vjerujem dok ne udjem na prvu reknu.
    Naslusao sam se obećanja i nagledao projekata...
  • Ijayi Atiemwen
    547
    Jučer je jedna od tema na skupštini bila i stadion. Zna li se šta novog od jučer?
  • Jaro
    5.6k
    Izvršni odbor donio je i odluku o formiranju tri nova odbora; odbor za financijska i organizacijska pitanja, odbor za izgradnju stadiona i odbor za članstvo. Članovi tih odbora bit će imenovani sljedećeg tjedna, odnosno sljedećeg ponedjeljka na novoj sjednici Izvršnog odbora.
  • Ijayi Atiemwen
    547
    Članovi tih odbora bit će imenovani sljedećeg tjedna, odnosno sljedećeg ponedjeljka na novoj sjednici Izvršnog odbora.

    Top. DP until the end of time! :strong:
  • Bosskovitz
    7.5k
    koliko se sjećam.trebao se teren još ukopati i ići još jedan nivo tribina prema dolje. Atletske staze nebi biloreziser

    Ova malo kasnija vizualizacija za "Euro 2012 u Hrvatskoj i Mađarskoj" je puno realnija i preciznija verzija originalnog projekta, dosljedna u punoj suludosti te ideje:

    stadion_maksimir01.jpg

    Inače, Kincl je bio toliko uporan u ideji da se Maksimir ne smije rušiti nego se mora nadograđivati da je je uspio napraviti i ovu verziju koja na prvu izgled kao potpuno nov i lijep stadion, ali je zapravo nadogradnja postojećeg:

    2006.-stadion-maksimir-zagerb-3d-vizualizacija3.jpg

    zracna-noc.jpg
  • Izet Hajrović
    888
    ovo mi izgleda top, želio bih da novi Maksimir bude nešto u tom stilu, kao arena, zatvoren sa svih strana.
  • Bosskovitz
    7.5k


    I dalje je to duboko retardirana ideja, pogledaj samo nakaradu od sjeverozapada i na stadionu i s vanjske strane, ali dok govorimo u kontekstu rekonstrukcija - ovo je i meni najljepši prijedlog.

    Sreća naša da više o tome ne govorimo. Ruši sve.
  • Neron53
    294
    Ne znam da li je bilo vec nesto slicno na ovoj temi ali nebi bilo lose da iskopamo makete lijepih a novijih inozemnih stadiona od 40-ak soma kapaciteta pa da ih se ovdje iskomentira...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.