• Patak
    2.2k
    A može li se krenuti u cijeli postupak izgradnje bez javnog natječaja za idejno rješenje, pa kasnije za izvođača, umjetničkog povjerenstva koje će odlučivati o ideji, itd...? Ta jednostavna nabava služi u mojoj firmi za potrebe nabavke šarafa, već za potrebe nečega iznad 50.000 kn treba neki javni natječaj, tri ponude, povjerenstvo za izbor najpovoljnijeg ponuđača, itd...Nisam u tome, samo znam što zahtjevaju službe od mene.

    Ja si ovako mislim: Za potrebe PRa može se ići na jednostavnu nabavu preko narudžbenice, pa dobiješ rendere za potrebe PRa na facebooku. Kad će ići prava stvar onda če se i drugi arhitekti moći javiti sa svojim prijedlozima na javnom natječaju, bit če povjerenstvo za izbor najbolje ideje, itd...
  • The Undertaker
    4.1k
    već za potrebe nečega iznad 50.000 kn treba neki javni natječajPatak

    Puno veći su iznosi, za robu i usluge do 200.000kn a za radove do 500.000 kn.
  • Jaro
    5.7k
    A za izvedbeno rjesenje normalno mora natjecaj, kao i za izvodjace radova...
  • Patak
    2.2k
    Evo pročitajte vijest iz 2021 o raspisivanju javnog natječaja za idejno urbanističko arhitektonsko rješenje Maksimira. Pet članova ocjenjvačkog suda, tri arhitekta, dva predstavnika grada, ugovor sa udrugom arhitekata, itd...Ne bu to išlo preko narudžbenice...

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/arhitekt-koji-bi-trebao-biti-na-celu-komisije-za-novi-stadion-ne-zelim-u-tome-sudjelovati-15068877
  • Jaro
    5.7k
    a sorry, ja sam govorio za Kranjcevicevu... za Maks je druga prica...
  • NORTE
    9.3k
    Jedno padobransko pitanje, šta je s igralištem Hitrec-Kacian, jel se koristi ili je od potresa to zatvoreno?
  • Infinity
    15.3k
    Igraliste se koristi za treninge. Tribine su neupotrebljive zbog istoka.
  • Draž
    1.1k
    Gradonačelnik je za N1 govorio i o gradnji novog stadiona u Maksimiru, ali i obnovi onog u Kranjčevićevoj. “Ruši se maskimirski stadion, gradi se novi, bit će međunarodni natječaj”, kaže. Za projekt obnove tribina postojećeg stadiona u Kranjčevićevoj nije potrebno raspisivati natječaj, ali prema njegovim riječima, pozvan je Arhitektonski fakultet i dva privatna arhitektonska ureda da izrade idejni projekt. Arhitektonski fakultet je bio najpovoljniji i izabrano je njihovo rješenje, a sad ide javni natječaj za glavni i izvedbeni projekt. Na optužbe arhitekta Otta Barića da je tako radio Milan Bandić, Tomašević kaže: “Arhitektonski fakultet je dobio posao, Arhitektonski fakultet. Mi smo svjetlosnim miljama udaljeni od načina na koji je radio Milan Bandić. Mogli smo direktno dodijeliti posao, ali smo tražili tri ponude. … Nije bilo nikakvog sukoba interesa i to je to.”

    Neće biti prometnog kaosa u centru grada, poručuje Tomašević. Stadion u Kranjčevićevoj je, govori, samo dio plana koji je ključan kako bi se mogao srušiti maksimirski stadion. Da bi Dinamo, ali i reprezentacija, mogao igrati negdje, bilo je nužno povećati kapacitet Kranjčevićeve. Dodana su na parcelu nova parkirna mjesta koja se u vrijeme kad se ne igraju utakmice koriste kao igrališta. “U kampanji sam jasno govorio da se slažem da stadion ostane u Maksimiru. Srušit će se stari i graditi novi. Rekao sam uvjete za dodjelu zemljišta i svega se toga držim”, kaže.
  • dinamo u srcu
    1.3k
    A za koju godinu se planira početak radova u Kranjčevićevoj i na Maksimiru?
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kranjca iduce a Maksimir pitaj Boga kad. Kaj se tice Kranjce ako se ne varam najave su za proljece ali meni nema smisla pocetak radova tijekom sezone (Loksa i Rudes igraju na Kranjci) tako da radovi vjerojatno krecu na ljeto.
  • MEZdA
    1
    @NitkoBitan nekaj mi je stari reko da će možda Rudeš igrati na Inkerovom stadionu u Zaprešiću, a loksa na Maksimiru, jer on radi u Zaprešiću u stanici a dobil je izvještaj da buju osiguravali sljedeće sezone inkerove i moguće utakmice Rudeša
  • Nino Bule
    11.6k
    Pa to se zna da rudes pokusava ispregovarat da koriste interov stadion to jest javno je iskomunicirano
  • MEZdA
    1
    @Nino Bule to je i potvrda da ne budu igrali na kranjči tak da se može u rekonstrukciju u proljeće
  • NitkoBitan
    12.3k
    Zasto ne bi igrali na Kranjci jednu polusezonu do zime ako tek od proljeca krecu radovi...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.