• Fanboy
    2.7k
    Gledao sam sad ministricu na RTL-u, kaže u sklopu predviđenih zakona planiraju sređivanje papira za 2023 godinu, a početak gradnje 2024/25 uz ulaganja od 200 mil kuna.
    Proračun za 2024 je inače preko 170 milijardi kuna, a oni sa tim iznosom planiraju ulaganja u svu infrastrukturu vezanu za sport što je mizeran iznos i u najmanju ruku sramotan s obzirom koliki sport ima doprinos u proračun ne samo radi turizma, već i preko uplate poreza itd.

    Govori da očekuje pomoć lokalnih jedinica, FIFE, UEFE, saveza te nogometnih klubova...
    Ovo je klasično spinanje te bacanje loptice sa jednih na druge.
    Dinamo može sam, ali baš nedavno sam stavio novi stadion Islanda kojeg će financirati država/grad/savez ( 50%, 42,5%, 7,5%).
    Stadion vrijedan 105 mil eura...Jedan Island ni približno sportskih rezultata daje na jedan stadion kao Hrvatska u 10-ak godina ulaganja u sportsku infrastrukturu.
  • NORTE
    11.6k
    Od 1.1. na snagu stupaju izmjene u Zakonu o sportu kojima se Vlada RH uključuje u izgradnju stadiona.

    Bjegunac spominje dodatan period od 5 godina u kojem ne treba raditi ništa u vezi stadiona nego platiti 5 milijuna eura da se osposobi istok.
  • Neki tip
    21.3k
    Bjegunac spominje dodatan period od 5 godina u kojem ne treba raditi ništa u vezi stadiona nego platiti 5 milijuna eura da se osposobi istok.NORTE

    Kako zločesto preskačeš razlog.. pa on je samo zabrinut za ljude na Baniji.
  • Blaz
    373
    i vrtice u Gradu Zagrebu
  • Armagedon13
    959
    On na stadion neće nikad
  • Shane
    185
    Našmrkano smeće na Maksimir kročiti neće.
  • Logistika
    1.3k
    3cvwb6kc6kksccvo.jpg
    možda jedan koračić prema nečem
  • Jurki
    11.9k
    zanimljivo bi bilo vidjeti gruntovne i katastarske spise 90tih godina. Jer kolko je meni poznato i zemljiste i stadion je bil u vlasnistvu NK Dinamo Zagreb. A to kaj je politika/drzava/krivousti muljali ne ulazim.
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Ovo je ili uvjet biskupije za malo publiciteta ili jedan dobar pritisak HNSa da se situacija ubrza..
  • Mali dioničar
    15.5k
    Nisam gledao ni presicu iz Mostara ni igrokaz Rožić, Šušak Zorić i kompanija, ali sam pročitao izjavu osuđenika vezano za Maksimir i sad mi je na Tiktoku ispala ta izjava. Kome se ne da gledati video čiji link stavljam radi se o izjavi Mamića kako je bešćutan svatko tko u ovoj egzistencijalnoj situaciji priča o stadionu.

    https://vm.tiktok.com/ZMFwHseCb/

    Paralelno s time, a vezano za sve transakcije koje su braća radila zadnjih 20tak godina zanimljivo je primijetiti da on koji tvrdi da Dinamu, navijačima, članovima, simpatizerima, igračima, novinarima koji prate Dinamo NE TREBA STADION, ne treba NEKRETNINA kako on sam stoji s nekretninama.

    Kako su svi ovi postupci krenuli tako je izašao i podatak samo o vidljivim nekretninama braće Mamić u Zagrebu.

    https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/na-prodaju-nekrenine-brace-mamic-samo-vila-na-tuskancu-mogla-bi-postici-cijenu-od-8-milijuna-eura/?meta_refresh=true

    Dakle, samo u Zagrebu raspolagali su odnosno raspolažu s nekretninama vrijednosti 10-15 milijuna eura.

    Stadion bi trebao koštati 60-100 milijuna eura.

    Znači koji je Mamićev rezon?

    Jedna obitelj ima nekretnina koliko ne može ni koristiti u isto vrijeme i to u vrijednosti 10-20% vrijednosti nogometnog stadiona.

    Nekretnine za Mamiće samo u Zagrebu u vrijednosti 10-15 milijuna - to nije bešćutno.

    Stadion za Dinamo - navijače, igrače, novinare, djecu koja tamo treniraju, povremeno za reprezentaciju, moguće i za druge događaje tipa koncerti za 60-100 milijuna eura - e to se zove bešćutnost.

    Koliko pokvarena i glupa može biti osoba koja na sve ovo ima pozitivne riječi za lik i djelo ovakvih monstruma, ja jednostavno nemam riječi.
  • NORTE
    11.6k

    Mene je jako iznenadio tom izjavom znajući da je 15 godina javno pričao potpuno drugu priču, čak i bijegu je zazivao i agitirao za izgradnju stadiona.

    Tom izjavom je postalo jasno tko je najveći neprijatelj dinama, a sad pokušava u potpunosti opet zavladati klubom svojim novim ljudima.

    Ovo što si ti napisao u vezi nekretnina daje dodatnu notu, no sjetimo se da je novac izvučen iz dinama dovoljan za nekoliko stadiona.
  • GZomanid
    688
    Mislim da je stadion i bio najveći pokretač ovih sranja koja se sad događaju u klubu. Glavati nemre dopustiti da netko drugi pokupi lovu od gradnje niti da javnost percipira policajca kao pozitivca koji je s TT napokon riješio stadion. Ima tu i pohlepe za lovom ali bome i jebenog egoizma..
  • maddaddam
    2.9k


    Odlican tekst, moze li to Zona progurati po drustvenim mrezama?
  • Jaro
    7.5k
    dodati i stanove u njemackoj koje je zoran platio posudjenim i nevracenim novcima iz dinama...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.