• BluePhone67
    4.1k
    qvowve6usjolwbg7.jpg
    bevr8chusra3ntln.jpg
    v99qoftaw42a13tj.jpg
    w0091ornaj54z7ci.jpg
    ze0dix2hegouelk1.jpg

    SN 14.12.2018
  • 000
    946
    Dinamo je peti najbolji klub Europske lige!

    Salzburg i Eintracht odradili su skupinu Europske lige bez mrlje, sa svih šest pobjeda. Dinamovih 14 bodova nadmašili su još jedino engleski giganti Arsenal i Chelsea, koji su završili sa po 16.

    A Dani Olmo najbolji je dribler EL! Predriblao je suparnike 19 puta, koliko i Loftus-Cheek, ali iz 37 pokušaja, dok je asu Chelseaja trebalo 40 pokušaja. Willian ima 10 od 15 uspješnih, Hazard i Kovačić 10 od 14..., Hajrović 9 od 23, Oršić 9 od 22...

    Olmo je i drugi najfauliraniji igrač Europske lige jer suparnici su ga samo na taj način mogli zaustaviti 20 puta. Ludogorecov Cicinho zaradio je 23 faula.

    Dinamo je dugo bio u vrhu i po broju golova, ali dvije nule u zadnja dva kola bacila su ga na 11. mjesto. Sevilla je zabila 18, Salzburg i Eintracht po 17, Bayer 16, dok je Dinamo s 11 ispred Lazija, Marseillea, Zenita... Najbolji je strijelac EL Salzburgov napadač Dabbur sa šest pogodaka, Luka Jović iz Eintrachta ima pet, Hajrović je ostao na tri.

    Dabbur je i najviše pucao (26 udaraca, 11 u okvir), Higuain je za dva gola potrošio 21 udarac (sedam u okvir), Oršić za dva gola 19 udaraca (deset u okvir), a Toko Ekambi iz Villarreala promašio je čak sedam zicera. Amer Gojak četiri, Gavranović i Oršić po tri...

    Najbolji je asistent EL Stasevič (BATE) sa šest dodavanja za gol, Immobile je ostao na četiri, a od dinamovaca Gavranović na tri. Dok je najviše šansu suigračima servirao - Travnik iz Jabloneca!? On je kreirao 23 prilike, te iza sebe ostavio Williana (Chelsea) s 19, Payeta (Marseille) s 18, Cigankova iz Kijeva (17), Banega i Fortounis imaju po 15, Fabregas 14..., a od dinamovaca Dani Olmo 13.

    Plavi su treći po preciznosti udarca! Čak 56,92 posto upućenih udaraca išlo je u okvir gola, a samo se Lazio (57,78 %) i Olympiakos (57,14 %) mogu pohvaliti boljom preciznošću. Sevilla je na 50,7 posto, Arsenal točno 50, Chelsea 40,63 posto... Dinamovci su suparnicima uputili 83 udarca na gol (Chelsea 136, Salzburg 119, Leipzig 107...), a četvrti su po broju udaraca u okvir: imaju ih 37, koliko i Bayer, dok Chelsea ima 39, Salzburg 40, a Olympiakos 44.

    Dinamovci su promašili čak 12 zicera, tek Chelsea (15), Eintracht (14) i Olympiakos (14) više, a četiri su puta pogađali vratnicu ili gredu. Najveći pehist Leipzig uspio je to šest puta.

    No, samo su Arsenal i Betis (2) primili manje golova nego Dinamo (3), dok ih je Sevilla primila šest, Bayer i Milan po devet, Lazio 11, a najviše, po 16, Dudelange i - Marseille!? Suparnici su u okvir gola plavih uputili tek 14 udaraca, a samo su vrata Slavije (11), Chelseaja (10) i Arsenala (9) bila manje ugrožena u šest utakmica. Rosenborgov je bombardiran 53 puta.

    Po broju dodavanja (2028) plavi su pet najlošiji u EL (Chelsea ima 4340), a i po točnosti dodavanja su pri dnu (73,37 posto, dok Chelsea ima 90,83 posto). Samim time i po posjedu lopte (42,85 posto).

    Chelsea uvjerljivo najviše dribla (106 uspješnih od 181 pokušaja), Arsenal ima 72-121, Genk 70-140, Anderlecht 64-111, dok su dinamovci uspjeli 52 driblinga od 114 pokušaja.

    Što se prekršaja tiče, dinamovci su ih načinili 88 (Zürich 102, Chelsea 56) i pretrpjeli 75 (Spartak Moskva 104, BATE 40).

    Livaković, Gojak i Stojanović odigrali su maksimalnih 540 minuta, a Livaković je u samom golmanskom vrhu. Obranio je 11 udaraca, što je 78,57 posto udaraca na gol Dinama. Od golmana koji su branili u barem četiri susreta, uspješniji su jedino Betisov Robles (11 obrana, 100 posto), Zenitov Lunev (24 obrane, 88,89 %, te Kepa iz Chelseaja (šest obrana, 85,71 %) i Trapp iz Eintrachta (18 obrana, 81,82 %). Daleko su iza ostali Pepe Reina, Ochoa, Proto... i Karius.
  • 000
    946
    Ajdin Hasić bio je jedan od najvećih Dinamovih talenata, a onda je navodno 'prevario' čelnike plavih te trikom došao do raskida ugovora i postao slobodan igrač. A sada ga želi Juventus!

    oitv2vc.jpg

    Hrvatska reprezentacija do 18 godina ugostila je reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a Hasić je nastupio za goste te u pobjedi zmajeva 2-1 imao čak dvije asistencije!

    U Medulinu je bio i glavni skaut Juventusa, koji je tamo stigao po naputku kluba te skautirao nekadašnju nadu plavih.

    Hasić je bio jedan od najvećih Dinamovih bisera, a u listopadu mu je klub navodno ponudio produženje ugovora koje je, s obzirom na to da je Hasić maloljetan, trebao potpisati njegov otac. Klub je tada u Bosnu i Hercegovinu poštom poslao dva dokumenta, prvi o raskidu sadašnjeg ugovora, a drugi je bio novi ugovor.

    A otac? Navodno je potpisao tek raskid ugovora, čime je njegov sin postao slobodan igrač, a sada 17-godišnjeg Ajdina želi pola Europe, dok Dinamo planira započeti sudski postupak protiv obitelji Hasić.
  • BluePhone67
    4.1k
    mlbsvnnnp790wecg.jpg
    cdmjkizf9ho5vw3j.jpg
    lu9lfvcvgtvz9mru.jpg
    yf0a2o1tn2mwdhd3.jpg
    fuks5fnpbi3ewgq6.jpg

    Sn 15.12.2018
  • BluePhone67
    4.1k
    zsu1gnxvuljipu1r.jpg
    w771qzszghsj768s.jpg
    5jiodifp0lvlwhvg.jpg

    Sn 15.12.2018 nastavak
  • Mr Anderson
    8.2k
    U ponedjeljak izbori za ZNS. Donedavno se Svetina spominjao ko sigurni pobjednik, ali ne treba Mamića podcijeniti. Nešto sprema u tišini. Sad se i Karatović osokolio.
  • BluePhone67
    4.1k
    f3jyeyro76ww4wy4.jpg
    aslhn1t79hnfem4n.jpg
    11l1wavgzwxegquv.jpg
    5of6pkg7wesqaipv.jpg
    iyhshw3n76cor4kz.jpg
    vwfbzz06f14jsn6w.jpg

    Sn 16.12.2018
    *preuzmi sliku, uvecaj i citaj
  • BluePhone67
    4.1k
    Navijači protiv navijača

    Ono za što Perak smatra da bi bio najveći hit su borbe predstavnika navijačkih skupina u Hrvatskoj. Točnije, ako sve prođe po planu, u kavezu bi mogli gledati, primjerice, BBB-ovce protiv Torcidaša. To je model kojeg su već uveli i provjerili Rusi.


    https://www.google.com/amp/s/m.24sata.hr/amp/sport/hrvat-uvodi-najbrutalniji-mma-bbb-i-torcida-skupa-u-kavezu-605004
  • xavier
    12.1k
    Čovjek organizira borilački "spektakl" i koristi BBB i Torcidu kako bi privukao interes javnosti. Dovoljno mi je to što u nazivu koristi "brutal" i organizira borbe po posebnim pravilima jer mu standardna MMA pravilna "nisu dovoljno brutalna".
  • BluePhone67
    4.1k
    cbdkduyqbbia2hiv.jpg

    Jutarnji list danas
  • LovroZG
    1.3k
    U zadnjih šest tekmi nismo gol primili. Ostvarili smo četiri pobjede i dva remija, a gol razlika nam je 5:0. Zadnji gol smo primili protiv Rijeke i od tada smo 566 minuta bez primljenog gola.
    To je dobar pokazatelj kolko obrana može bit važna i zašto je Bjelica inzistiro na onom svojem Austrijancu. Sada će, pretpostavljam, na red doć napad i realizacija na sljedećim pripremama.

    Samo da ne bude nekih prodaja, na ljeto su neminovne, al nek sad još ostanu na okupu. Mislim da bi to svima koristilo, al vidit ćemo.

    Sutra u 13:00 je ždrijeb. Moći će se pratiti ovdje. Ak vam se video ne pojavi na vrijeme, računajte da je UEFA nesposobna.
  • 000
    946
    U zadnjih šest tekmi nismo gol primili. Ostvarili smo četiri pobjede i dva remija, a gol razlika nam je 5:0. Zadnji gol smo primili protiv Rijeke i od tada smo 566 minuta bez primljenog gola.LovroZG

    Nikada ne bih rekao, odlicna statistika, mada igra nije bila na nivou u pojedinim momentima.
    Rutinski i Dinamo mi nikada nisu isli ruku pod ruku.
  • reziser
    6.8k
    sviđa mi se ova izjava Bjelice, citiram:
    Što očekujete od prijelaznog roka?

    ''Nemam nikakve želje. Moja najveća želja je da svi ostanu na okupu. Mislim da bi s četiri tjedna treninga puno toga mogli poboljšati, pogotovo u napadu. Kada toliko utakmica ne dobijete gol, to znači da momčad radi jako dobro, a onda je teško imati mirnoću prema naprijed. Defenziva iscrpljuje, ali to je pokazatelj ozbiljnosti, htjenja i želje da se ispune postavljeni zadaci. Ukupno sam jako zadovoljan.''
  • Infinity
    16.4k
    Da malo updateujem posjetu

    .      jesen  proljece   ukupno
    13/14  5.002   3.550      4.276
    14/15  1.846   4.076      3.027 
    15/16  4.140   3.603      3.887    
    16/17  3.576   5.065      4.321
    17/18  4.507   3.709      4.108
    18/19  4.121
    

    Ovo su prosjeci u sezonama od kad se igra liga s deset klubova. Prosjek i nije najbolji u odnosu na prethodnih pet sezona kada je tri puta posjeta bila bolja, ali je po meni ove sezone ipak posjeta bila najbolja. Prosjek je prosjek i nista vise, mene veseli cinjenica da posjeta nije varirala. Sest 'malih' utakmica je gledalo 2.413 do 2.710 gledatelja. Oscilacija skoro pa nikakva. Rijeku i Osijeka je gledalo 5.012 i 5.752 gledatelja, a Hajduka 11.064. Rekao bih da je ovo posjeta po nekoj mojoj formuli, samo sto bih ja zelio da je posjeta bila veca, ali mi je draze da postoji neka konstanta, nego da se prosjek bilda s jednom utakmicom.

    U sezoni 13/14 je isto posjeta izgledala lijepo, ali nije bilo brojaca i mislim da su se mozda brojke bespotrebno bildale. 14/15 nije bilo Hajduka pa je jesen bila ocajna, a jesen 15/16 skolski primjer kako prosjek ne znaci nista, jer su u jesen bile cak tri utakmice ispod 1.000 i jos tri 1.000 do 2.000. Ostao Split s 2.009 i Hajduk i Rijeka s jacim posjetama koje si digle prosjek. I taj Hajduk u euforiji zbog Mamica u zatvoru.

    Prosla jesen bi bila mozda i bolja od ove da je imala raspored kao ova, ali cu malo zazmiriti i bar malo uzivati. Posjeta nije sjajna, ali je dobro to da postoji ta vec spominjana konstanta, da si ti siguran da ce ti svaku utakmicu doci barem tih 2.500 ljudi. Taj minimalni broj se treba dizati iz sezone u sezonu. To je tesko odrzavati, ali je nuzno.

    Vidjet cemo kako ce proci proljece. Ja se nadam jos boljim igrama i da ce navijaci to prepoznati i doci na stadion. Sad smo imali srece sto se velika vecina igrala dok je bilo lijepo vrijeme, a na proljece nas vecinom cekaju utakmice po losijem vremenu. Prva cetiri kola ce biti domacinstva i sva cetiri u drugom mjesecu. Iako do tad ima jako puno, tesko je prognozirati, ali accuweather kaze da ce na dane utakmice u Zagrebu jednom mozda biti malo snijega, dva puta pohladno, ali bez padalina, te jednom po kisi. Kisa bi trebala docekati Osijek, kao i Rijeku u petom domacinstvu. Ako se ove tri 'manje' domace izguraju s preko 2.500, te Osijek i Rijeka s preko 5.000 onda mozemo govoriti o napretku i da jesenjski raspored nije imao puno veze s konstantom ili da kazem standardom. Proslava titule ce biti protiv Hajduka u posljednjem kolu pa vjerujem da ce se posjeta jos napucati, ali me vise brine zadrzavanje dobre posjete i malim utakmicama.

    I kad sam vec kod vremenske prognoze. 21.02. se ocekuje prolom oblaka nad Zagrebom. Tuga, ali i sreca jer ce biti lakse doci do karte :rofl:
  • BluePhone67
    4.1k
    b58zt4zxa01paqlx.jpg
    8tsbmhuyeewmozhe.jpg
    1d3b1nnvwgxweyhr.jpg
    k4s8dl1ue52x6g6b.jpg
    mw79u8q1p7z9k0af.jpg

    Sn 17.12.2018
    *preuzmi sliku, uvecaj i citaj
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.