• Infinity
    16.4k
    Koliko god da oni dobili, budimo realni, njima je Zagreb predaleko, kao i nama Lisabon. Ne zaboravite i da se u Portugalu ne zivi bajnim zivotom, standard im nije kao u zapadnim zemljama, njihova prosjecna placa nije veca ni za sto eura u odnosu na Hrvatsku. Portugal ima vise stanovnika od Hrvatske, ali Lisabon manje od Zagreba. Ono sto zelim reci je to da oni nemaju tu moc da napune taj jug. Oko toga se ne moramo brinuti, ali me brine pristup, brine me ako im se to ponudilo, ako se prihvatio njihov zahtjev.

    Druga stvar. Cvrsto se nadam da ce za vikend dobiti Porta, opalit ce ih euforija, napalit ce se na domace prvenstvo i mogli bi izgoriti.
  • Hipo
    406
    Znate li vi koliko brojnu dijasporu po europi ima benfica?

    Siguran sam da ce tovari kao clanovi benfice moc nabavit karte za jug.
  • Infinity
    16.4k
    Ma mislim da ih ova utakmica nece toliko zapalit. Osmina finala EL protiv za njih neatraktivne ekipe. Jos ako dobiju Porta imat ce drugih za njih bitnijih planova.

    Bit ce njih vise od svih gostiju ove sezone, ali da ce napuniti jug? Nema sanse. Al to nije ni bitno, bitno je da ne dobiju vise od 5% karata, jer ne zasluzuju.
  • Bosna86
    11.6k
    Moze li moderator izbrisati upise o aerodromima, nemojte biti debili pa takve stvari pisati, razmislite malo sta pisate
  • deda
    32.6k
    Naš igrač na posudbi u Širokom, Mato Stanić, ubilježio pogodak i asist u pobjedi nad Borcem 2-1.
  • deda
    32.6k

    Dečki nisu male bebe, prepuštam njima na volju editiranje posta.
  • Hipo
    406
    Ekipa ko ima pristup ako nas moze izvjestavat o stanju preostalih ulaznica (dostupnih online).
    Hvala.
  • Infinity
    16.4k
    RASPRODANO!!!

    U teoriji postoje samo ulaznice za sjever dolje koji nije bio u online prodaji. To sto je ostalo puknut ce sutra do rucka na ticket pointu.
  • deda
    32.6k
    Infinity jesi ti uspio kupit?
  • Infinity
    16.4k
    Nisam. A iskreno sam si dao 10% sanse da cu uopce ici. Da se prodaja razvukla mozda bih prelomio i isao, ali ovako sve nabrzaka ipak ne. Problem je financijski. Protiv Plzena se nije stedilo, a cekaju me ne bas jeftina registracija auta, ljetne gume, pa neki obiteljski posjet Zagrebu (to pokusavam ugurat kad je neka utakmica), uglavnom hrpa troskova zbog kojih mjesec-dva nemam zivota :lol: Prijatelj koji je sa mnom isao ima isti problem, da smo se malo stedili mozda smo mogli, al sta ces kad smo prvaci u pretjerivanju :lol: Bila je neka opcija da tu od nas ide neki mini bus i to nam se cinilo prihvatljivo i to je spadalo u onih 10%, al kako se sve ovo tako lako rasprodalo nema sanse da ista bude.

    Ja cvrsto vjerujem da ce Benfica pasti, a do cetvrtfinala ce se usparat nesto. Jbg, kad zivim u pm i nisam covjek od stednje pa da tek tako moze sve. Uvijek sve u zadnji tren. Zao mi jest, al nije ni da sam do sad stizao na sve, bit ce jos utakmica, uzivam ja na bilo kakvoj, iako je ovo level iznad.

    I ne pravdam se, tjesim samog sebe :meh:
  • BluePhone67
    4k
    I tako to ide, kada je klub uspjesan i postize rezultate, kada se navijaci bave kako ce uspjeti kartu kupit za Benficu, kada su nam brige transparent sa Plzena.. Onda promjenimo predsjednika kluba i to sa razlogom i dobijemo novog ili u ovom slucaju novu predsjednicu, a nikog to niti ne zanima.

  • Papastrumf
    12.3k

    Dobro ljudi, sta ste paranoicni. Ne bi da imas 100 gradova u okolici iz kojih mozes letjeti za portugal. Ionako ce na svim tim letovima biti hrpa nasih ljudi.
  • Kwedi
    3.8k
    I tako to ide, kada je klub uspjesan i postize rezultate, kada se navijaci bave kako ce uspjeti kartu kupit za Benficu, kada su nam brige transparent sa Plzena.. Onda promjenimo predsjednika kluba i to sa razlogom i dobijemo novog ili u ovom slucaju novu predsjednicu, a nikog to niti ne zanimaBluePhone67

    slažem se.

    dobri rezultati očito su dovoljan lakmus papir da sve ono što se dešavalo, trenutno dešava i što će se dešavati - može biti zanemareno.
  • BluePhone67
    4k
    EUROPSKI DINAMO

    Vlaović je za Dinamo igrao s potresom mozga. Onda se tresao nakon svakog auta
    Dejan Lovrić
    Prije 42 minute
    19

    FOTO: GETTY IMAGES

    UZVRATNA utakmica kvalifikacija za Ligu prvaka 1993. godine. Dinamo je poveo protiv Steaue golom Gorana Vlaovića.

    Iz prve utakmice u Bukureštu, Modri su donijeli pobjedu 2:1. Vlaovićev gol u Ljubljani, gdje je Dinamo igrao zbog ratnog stanja, trebao je biti sasvim dovoljan za prolaz.

    Uslijedila je dobro znana proslava - Goran se bacio na prsa raširenih ruku, udario bradom o zemlju i dobio potres mozga.

    Nastavio je igrati.

    "Haha, ne bih to opisivao ponovno. Tko je doživio potres mozga, možda se može uživjeti u situaciju. Znao sam sve što se događa, osim za tih nekoliko trenutka prije nego sam pao. To mi nije bilo u memoriji. I stativu sam imao, opet glavom. To najbolje pokazuje da pad nije utjecao na igru. Zapravo, nije ni pomogao", uz smijeh započinje Vlaović razgovor za Index.

    Tema je uvijek Dinamo.

    "Davno je to bilo i teško je uspoređivati. Mi smo imali samopouuzdanje, ali nismo napravili rezultat koji smo trebali u Europi. Igrali smo dosta prijateljskih utakmica, bili bismo uvijek iznenađenje za Talijane i Nijemce. S njima smo se dobro nosili. Dinamo danas nije iznenađenje, s lakoćom su prošli skupinu. Plasirali su se u osminu finala Europa lige, fenomenalno su igrali protiv Plzena i nisu me iznenadili. Vjerujem da Dinamo uz euforiju, kvalitetu i dobru formu može napraviti pravo iznenađenje u daljnjem tijeku natjecanja"

    Embed from Getty Images

    "Benfica je zapravo odličan protivnik"

    Zagreb zbog Dinama trese euforija kao i u Vlaovićevo vrijeme. U osmini finala Europa lige 7. ožujka na Maksimir dolazi Benfica.

    "Kad se već nije mogli izvući neku al pari momčad poput Slavije Prag, Krasnodara ili Dinamo Kijeva, onda ispada da je Benfica odličan protivnik. Vrlo su atraktivni, imaju najviše nastupa u Europa ligi. S druge strane, nisu neprolazni. Dinamo ove sezone igra fenomenalno, vidi se sinergija navijača, trenera i igrača. To je veliki plus. Dobro je što se prva utakmica igra kod kuće jer tada možeš iznenaditi protivnika", smatra brončani Vatreni iz 1998.

    Dinamovi prvotimci poput Livakovića, Olma, Oršića i Petkovića nemaju toliko europskog iskustva i velikih utakmica u nogama.

    Sada im čeka po riječima trenera Nenada Bjelice, uvjerljivo najveći izazov. Pitali smo Vlaovića kako je živjeti nogometašu u trenucima velikog adrenalina i euforije.

    "Sigurno da osjećaju veliko uzbuđenje i na svakom koraku osjećaju da su napravili veliku stvar. Nestrpljivi su dok utakmica ne krene, posebno jer u HNL-u nemaju pravog protivnika i bliskog pratitelja koji im može zakomplicirati situaciju."

    "Prije smo se tresli na protivnički aut"

    Svi hvale Bjeličin rad. U manje od godinu dana od Dinama koji je u prvenstvu gubio od Rudeša uspio je stvoriti europsku momčad.

    Dinamo djeluje uigrano, čvrsto i u svakoj fazi igre zna se tko što radi.


    "Razlika između starog i novog Dinama u Europi je prije svega u obrani. Prije sam imao dojam da ćemo primiti gol nakon svakog outa na našoj polovici. Sad osjećam da je Dinamu teško zabiti, svi igrači igraju obranu", govori Vlaović pa objašnjava:

    "Gledam njihovu taktičku potkovanost i brzinu. Igrao sam protiv grubih i manje grubih stopera, ali nije osnova da igrač bude neugodan. Bitna je kvaliteta u postavljanju, percepciji. Mislim da su Dinamovi stoperi u tome jako dobri. Theophile-Catherine je pravo iznenađenje, on i Dilaver su odličan tandem."

    "To je kapetansko ponašanje"

    Emir Dilaver stigao je po naredbi Nenada Bjelice i odmah se pokazao kao veliko pojačanje u obrani.

    On je kapetan bez kapetanske trake, što se posebno vidjelo u rujanskoj utakmici protiv Fenerbahčea kada je iz svoje polovice bijesno dotrčao do centra kako bi očitao lekciju protivničkom igraču jer je ovaj pregrubo startao na Danija Olma.

    "Dilaverov karakter je vrlo bitan za momčad,važno je da obrambeni stup ne sudjeluje samo u obrambenoj igri već može pomoći i izvan toga. To je kapetansko ponašanje. Ma, nije samo on takav, takvi su svi, a to je tako kad je momčad dobro posložena."

    "Petković je kompletan igrač za reprezentaciju Hrvatske"

    Još jedno Dinamovo otkriće je napadač Bruno Petković koji je od trećeg izbora za prvih 11 izrastao u materijal za reprezentaciju Zlatka Dalića.

    O Mariju Gavranoviću, do jučer standardnom prvotimcu, gotovo da nitko više i ne govori.

    "Ovome što Petković pokazuje je materijal za reprezentaciju. Proživljava najbolje dane i nije ga pokolebalo što se iz Italije vratio u Hrvatsku. Funkcionira odlično. Fizički je snažan, igra leđima okrenut golu, kompletan je igrač. Iako ponekad po svojim fizičkim predispozicijama djeluje kao da nije brz, on se zna dobro otvoriti i anulirati to. Nađe se u dobrim situacijama, na primjer, onaj prvi gol protiv Plzena, kada je dobro ušao jedan na jedan. Te stvari rade vrhunski napadači. Uopće ne dvojim da će doći njegovo vrijeme u A reprezentaciji ako ovako nastavi"

    "Bjelica je odličan pedagog, a Dinamo stvarno ima širinu kadra"

    Vlaović smatra da je današnji Dinamo potpis Nenada Bjelice.

    "Nenu znam od 15. godine, preko 30 godina smo u kontaktu. Znam ga kao igrača i suigrača. Pratio sam njegov trenerski put, on je fenomenalan strateg. Vrlo je smiren, što se ne bi reklo po njegovoj reakciji protiv Plzena, kada je isključen iz igre, haha... Ma svatko može imati black out. Odličan je pedagog, to je najveći razlog zašto je uspio sve igrače dovesti u optimalnu formu i od njih dobiti najbolje što imaju. To je njegova najveća kvaliteta."

    Ove sezone Bjelica konstantno rotira igrače pa u HNL-u uglavnom igra rezervna postava Modrih. Toliko su jaki da su u prošlome kolu razbili Osijek 3:0 s jedanaest novih igrača u odnosu na utakmicu s Plzenom tri dana ranije.

    "Dinamo ima širinu za domaće uvjete, a to puno znači za europske utakmice. Ako trener ima mogućnost da zamijeni 11 igrača i pobijedi, to je velika stvar. Smanjuje se opasnost od ozljeda pa se u velikim utakmicama rjeđe događa da je netko ozlijeđen ili umoran", rekao nam je Vlaović.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.