• Eduardo
    17.1k
    DATUM ROĐENjA: 24.11.1989.
    MJESTO ROĐENjA: Lugano (Švicarska)
    VISINA: 175cm
    TEŽINA: 76kg
    BIVŠI KLUBOVI: Lugano, Yverdon-Sport, Schalke 04, Mainz 05, HNK Rijeka
    POZICIJA: Napadač
  • Eduardo
    17.1k
    Gavran zabio za Švicarsku protiv Belgije KLIKNI!
  • deda
    27.3k
    Sad ga je krenulo, Istri će utrpat hat-trick :joke:
  • 000
    941
    86j7Ql.gif

    Maknulo ti video iz posta.
  • 000
    941
    Gavra u pocetnoj postavi protiv Islanda u gostima. Zamjenjen u drugom poluvremenu, treba nam odmoran za Trnavu.

    9nyNA9N.jpg
  • 000
    941
    U Maksimiru raste uzbuđenje, bliži se četvrtak i novi europski dvoboj Dinama. Nenad Bjelica i dalje priprema svoju momčad za gostovanje u Trnavi (četvrtak, 18.55), za dvoboj od kojih u modrom domu imaju velika očekivanja. Sve strukture hrvatskog prvaka vjeruju kako je Dinamo kvalitetniji od tamošnjeg Spartaka, te kako se u Slovačkoj nudi jedinstvena prilika za hvatanje nova tri boda, te prve dvije pozicije skupine koje vode u - europsko proljeće. A tako misli i Mario Gavranović.

    "Atmosfera u svlačionici je odlična, svi smo spremni, maksimalno motivirani za ovako važan dvoboj. Znamo koliko nam toga može donijeti ova utakmica, svi želimo pobjedu u Slovačkoj. Dobro ćemo se pripremiti za još jedan kvalitetan europski rezultat, pobjeda u Slovačkoj bi nas odvela na prag nokaut faze Europske lige" rekao je u razgovoru za Goal Mario Gavranović, pa nastavio:

    "Uh, nikada nisam igrao pred praznim tribinama, vidjet ćemo kako će to ispasti. Bilo je par utakmica na kojima sam sudjelovao da je tu bio zatvoren jedan dio stadiona, ali se baš nikada nisam susreo s potpuno praznim tribinama. Bit će teško, kako god okrenete gledatelji će nam nedostajati. Pa i kada igrate pred gostujućim navijačima, to vam daje neku dodatnu draž, može vas dodatno motivirati. Mislim da je puno nas prvi put u ovakvoj situaciji, ali moramo se brzo snaći i odmah biti pravi."

    Dvije utakmice sa Spartakom čine se idealnom prilikom za hvatanje dva pozitivna rezultata i odlaska u drugi krug Europske lige. S koliko biste bodova iz ta dva dvoboja bili zadovoljni?
    "Ne, ne razmišljam tako. Uopće me sada ne zanima uzvrat u Maksimiru, to je daleko. Sav fokus mi je na prvoj utakmici protiv tvrdog suparnika, momčadi koja je kompaktna u defenzivi, ali i koja vam daje jako malo prostora. Vidjeli smo kako su namučili Anderlecht i Fenerbahče, već imaju tri boda, sigurno i ozbiljnu kvalitetu. Neće nam biti lako, ali mi želimo pobjedu u Slovačkoj."

    U posljednjem kolu odigranom u Puli prekinuli ste golgeterski post koji je trajao četiri utakmice. Dobra najava za Slovačku...
    "Zadovoljan sam svojom formom, svjestan kako je na mom kontu trebao biti još koji gol više. U HNL-u su mi suci oduzeli dva čista gola, ja sam zabijao, suci mi poništavali te golove, a situacije pokazale kako tu nisam bio u zaleđu. To me malo i naljutilo, znao sam da nisam u nedozvoljenoj poziciji. No, moja je statistika definitivno trebala biti bolja, iz nekih sam prigoda morao zabiti. No, zadovoljan sam kako funkcionira momčad, odlično se osjećam na travnjaku i dajem sve što treba za uspjeh momčadi".

    Mario Gavranović je nastavio...
    "Bilo je tu utakmica na kojima sam pripremio dosta prilika, ali sam se nisam nalazio u njima. Svakom je napadaču važno zabijati u kontinuitetu, pa tako i meni. Srećom, nedavno sam postigao važan gol za reprezentaciju, sada poentirao u Puli i sada se odmah bolje osjećam, haha."

    U nekim ste važnim utakmicama, poput one iz Bruxellesa, bili na klupi. Muče li vas takve stvari? Ipak ste vi po renomeu, igrali ste i na Svjetskom prvenstvu, najzvučnije napadačko ime Dinama...
    "Ne, ne muče me i ne kopkaju takve stvari, pa zašto bi? Dinamo ima širinu, a to je važno za kvalitetne nastupe na sva tri fronta. Trener puno rotira momčad, svi dobivaju priliku, svi su u formi. A ako netko od nas ima manjih problema i nije 100% spreman, priliku će dobiti netko drugi, koji je također igrač visoke kvalitete. Ne muče me takve stvari, samo me dodatno motiviraju da zapnem još više na treninzima. Pa tako dokažem sebi i treneru da sam baš ja taj koji bi u sljedećoj utakmici trebao biti u početnoj postavi."

    Kako je u reprezentaciji? Ispituju li vas suigrači o Dinamu?
    "Više me ispituju kako je živjeti u Hrvatskoj, kakav je grad Zagreb, takve svari ih više zanimaju. Za Dinamo svi znaju, prate se naši rezultati u Europi, pa me oko toga i ne trebaju previše ispitivati."

    A što je s igračima Young Boysa? Provociraju li vas otkada su izbacili Dinamo iz kvalifikacija za Ligu prvaka?
    "Ma ne, to su mladi dečki koji su tek ušli u reprezentaciju, sada se pokušavaju dokazati izborniku i zadržati u tom društvu. Srećom, ne bave se takvim stvarima, niti jednom nismo pričali o utakmicama Dinama i Young Boysa. I bolje, haha."

    Tko je najbolji igrač s kojim ste ikada dijelili svlačionicu?
    "Tu nema dvojbe, to je Raul! Ma on je čudo, kod njega odmah vidite svjetsku klasu. Ja sam bio mlad igrač, a tada vam nije svejedno kada takav igrač uđe u svlačionicu i sjedne pored vas. Za mene je to bila specifična situacija, kao dječak sam gledao Raula kako osvaja Lige prvaka, za mnoge je bio jedan od najboljih igrača svijeta, a onda odjednom s njim igram u napadu Schalkea. Čudesan osjećaj. Ali, mene je fascinirao način na koji se on ponašao izvan terena, kolika je to bila razina profesionalnosti, na neki način mi je čak promijenio pogled na nogomet."

    Kako to mislite?
    "Kada smo igrali zajedno, došao sam u situaciju gdje sam želio biti kao on, razmišljati poput njega. I odlučio živjeti što korektnije, živjeti sportski. Svatko ima svoj nogometni put, ali ne može svatko osvojiti tri Lige prvaka. Raul je bio pravi primjer velikog profesionalca, istinske nogometne klase, ali i velikog čovjek. I u tom je pogledu puno utjecao na mene i moj nogometni razvoj."

    Matjaž Kek je nedavno napustio Rijeku, kakva budućnost sada čeka vaš bivši klub?
    "Rijeka će uvijek biti veliki, ako ne i najveći konkurent Dinama, za naslov prvaka. Predsjednik kluba Damir Mišković odlično je posložio klub, a očito Kek više nije mogao svoje ideje prenijeti na igrače. Svi znamo koliko je on napravio za Rijeku, te kakve rezultate postigao sa svojom momčadi, no u ovakvoj se situaciji odlučio za odlazak. A promjene trenera u nogometu su normalna stvar" završio je Gavranović.

    https://www.goal.com/hr/vijesti/mario-gavranovic-dinamo-spartak-trnava-europska-liga/1xyzsphfg38om1bchygme233yq
  • Eduardo
    17.1k
    "Zadovoljan sam svojom formom, svjestan kako je na mom kontu trebao biti još koji gol više. U HNL-u su mi suci oduzeli dva čista gola, ja sam zabijao, suci mi poništavali te golove, a situacije pokazale kako tu nisam bio u zaleđu. To me malo i naljutilo, znao sam da nisam u nedozvoljenoj poziciji. No, moja je statistika definitivno trebala biti bolja, iz nekih sam prigoda morao zabiti.Cavalera

    Realno i samokritično priča :up:

    Nešto sudci, a nešto i nonšalancije i bespotrebnih pokušaja atrakcije gdje je mogao zabiti bez problema. Trenutno mu treba 104' za gol što je oko 30' više nego što treba Budimiru i Petkoviću. Medjutim, ima 5 golova i 5 asista što nije loše.
  • markoli
    1.6k
    Doktor Mario danas s dva poteza odlučio tekmu. :strong:
  • deda
    27.3k
    Već sam napisao, ali da se ne pogubi u bespućima komentara utakmice. Sutra ujutro na stolu poduplana plaća i novi ugovor na 5 godina.
  • Maxhelm
    7
    Za njega nekako mislim da ćemo ga još kratko gledati.. em je u godinama kad treba sa trasferom osigurati egzistenciju, em u repki zabija,u Dinamu ipak je on razina iznad drugih napadača,... i zadnji čas da se uzme dobra lova od trasfera,...... i ovo spominjanje Hebera(mada on po meni nije taj) .... meni znači da netko odlazi..a lako zbrojiš dva i dva da je on u pitanju..... . falit će... možda ne na zimu al na ljeto bojim se ode Gavro 99%...
  • 000
    941
    Ma neka Gavre sto duze, imam osjecaj kao da je tek jucer dosao. Uvijek ce zakuhati neku opasnu situaciju, dati gol iz nicega.
    Heber mi ce cini kao ok decko, ali apsolutno nepotreban Dinamu, mada me kupio na tekmi Slaven - Cibalia prije par godina.
  • Eduardo
    17.1k
    imam osjecaj kao da je tek jucer dosao.Cavalera

    Zato što i je :sweat: nije kod nas niti godinu dana.

    Podrezati krila Gavranu i nema nigdje. Ako je Dinamovac ne bi mu trebao biti problem odigrati još koju sezonu kod nas. Posebno sad s ovom generacijom, a uostalom ima lijepe pare i kod nas.
  • Infinity
    15.1k
    Gavro ima 29 godina i tesko da ce neki veliki klub zagristi za njega. Zelim vjerovati da ce ga traziti klubovi ranga Dinama i da ce on ostati u Dinamu. Zao mi je sto HNL nije jaci, tj. cak nije ni los, ali da je vise ljudi na tribinama vjerujem da bi nekog igraca povuklo da ostane mozda godinu duze. Ljudi zele izazove pred punim tribinama.

    Gavranovic je u Dinamu manje od deset mjeseci i ja vjerujem da je nas ovu i sljedecu sezonu sigurno. Tad ce vec imati 31 godinu, bit ce jos manje pozeljan, a ako nam bude valjao neka ga, mislim da ga nece biti toliko tesko zadrzati, a ako padne s formom onda neka i ide, jbg. Mislim da su Dinamu najveca prijetnja klubovi iz Kine, Bliskog istoka i SAD-a. Ovo sa zapada opet moze biti neki Zurich i slicno. Iz top liga bi to mogli biti ispodprosjecni klubovi koji ne igraju Europu.
  • 000
    941
    Zato što i je :sweat: nije kod nas niti godinu dana.Eduardo

    Da, brzo to vrijeme leti, jos malo pa ce proljece :wink:
  • Maxhelm
    7
    Da me ne bi krivo shvatili, ja bi mu dao ugovor do kraja karijere, toliko mi je "poseban" (drag dečko, uvijek 120%daje za Dinamo).. mene ovi gore više brinu kako oni kažu.... izuvanje iz cipela.. e kad bi bar znao koliko je to...koja je to cifra, i ovo što spominju (Hebera) a ne treba nam ako Gavro i ova dva ostanu... A vidjeti ćemo, mislim da sad na zimu neće biti nikakvih bitnih odlazaka a na ljeto, e to me je strah.... koliko sam sretan što ovako igramo.... , toliko i ovi bogati vide to.... i vjerojatno prate... jer Dinamo uvijek imao zanimljivu robu.... ne znam jel njemu san neka "Engleska" kao Soudaniu, :sad:
  • Maxhelm
    7
    Bogte mazo kaj sam ja pijan bio kad sam pisao ovo gore? Jebote toliko greška.... pa nikad ne napravim... to ovaj mutavi mobitel mi sam ispravlja, jer je on pametan.... ono, normalno da fulam neko slovo al da cijeli tekst izgleda kao poslije šeste pive.:smile:.... sorry na off.. al morao sam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.