• deda
    28k
    Sad će tovari postat konkurentni kad prepolove budžet
  • Crusades1986
    9.8k
    Toplak više nije trener Varaždina
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    :rofl: samo Hajduk to može haha
  • deda
    28k
    Prije bih rekao s magarca na ovna
  • Kwedi
    3.8k
    I to je onaj novi izmišljeni Zadar, paralelni klub koji nema veze sa starim u financijskom smislu. NK Croatia style
  • deda
    28k
    Nije bilo drugog načina. Jedino što smo mi mogli, a oni više ne mogu biti isti klub.
  • NORTE
    9.3k
    Hajduk u borbi za kvalifikacije Konferencijske lige, možda neće izboriti izlazak u Europu. Sve ovisi o Gorici, tko će na kraju biti 4.u Hnl-u...ako im ostane Lovrić do ljeta sve je moguće. Uefa napravi ligu za siromašne a oni se ne mogu izborit ni za kvalifikacije preko Hnl-a. Čak im i Hns nudi novi travnjak da se ne sramote više.
  • vjeko1701
    5.9k
    Iskreno bi radije vidio Goricu jedne sezone jer ne vjerujem da mogu lošije od Hajduka, mada bi mogli prodati par ključnih na ljeto ako neće već na zimu. Hajduk s druge strane ima bolji koeficijent i nositelj bi valjda bio u 2. i 3.(?) pretkolu. U svakom slučaju više vjerujem Osijeku i Rijeci da nešto naprave u KL nego Hajduku a za Goricu ne znam u kakvom če stanju biti.
  • deda
    28k
    Najveća ironija je priča svih klubova kako žele izboriti Europu. Laž i obmana. Svi koji izbore Europu uredno razjebu i rasprodaju momčad jer nebi za kruh imali. I zato imamo potkapacitirane rezultate u Europi. Možda se prica promijeni u Osijeku. Možda.
  • Infinity
    15.2k
    Svi se vode starom bosanskom da je vazno nastupiti, a ne pobijediti. Izbori se Europa i odjednom nestane zelja i motiv da se u toj istoj Europi napravi nesto. Kao da se zasitilo, zadovoljilo se samim nastupom. Prije par godina bi rekao da je to Dinamo za sirotinju, jer je Dinamo ostavljao dojam da mu je dosta to sto izbori grupu.

    EL igraju Dundalk, Shamrock, Dudelange i slicne nogometne velesile. Rijeka je u osam sezona igrala grupu cetiri puta i po meni je to sasvim OK. Hajduk je s druge strane u 20+ godina grupu igrao svega jednom i to je sramotno. Nitko treci nije ni imao kontinuitet nastupa kao Rijeka i Hajduk. Sad ce taj kontinuitet imati Osijek i ako budu igrali grupnu fazu jednom u dvije godine to ce biti OK, a smatram da oni mogu i vise od samog igranja grupne faze.

    Hajduk bi se zbog koeficijenta i nositeljstva trebao nekako dovuci do play offa KL naredne sezone, al vrlo rado bi umjesto njih vidio Goricu. Na stranu mrznja, rivalstvo i sve to, oni meni jednostavno ne ostavljaju dojam da vise ikoga mogu proci, pogotovo da se mogu docepati grupne faze. Mislim da bi ovi iz Gorice to bolje odradili. Oni su izlog i ako izbore Europu mogli bi taj izlog i pojacati, pogotovo ako im se otvori prilika za nesto vise.
  • vjeko1701
    5.9k
    U suštini se slažem, Osijek bi trebao dobiti konstatu i mislim da bi bilo odlično da uđu u KL svake dvije sezone te da ih slično poprati Rijeka kojoj bi KL mogla biti odlična za dopunu budžeta i nabijanje posjete stadionu.

    Ako su sada u prosjeku igrali grupe 50% pokušaja (4 ili 5 od 10) mogli bi sad to malo dići i uz malo sreće stabilizirati se ko nositelji skroz do grupa. Mislim da bi to njima i njihovim trenutnim mogućnostima bilo taman a vjerojatno bi mogli i kroz bolje rezultate u KL zaraditi otprilike isto ko trenutno kroz EL 3-4 milijuna. To im je barem trećina godišnjeg budžeta.

    Cijela priča oko Osijeka mi je još nekak...ne znam. Po svemu najavljivanom, mogli bi dobiti klub jako blizu Dinamu po uvjetima, kvaliteti pa čak i budžetu. Naravno ako je istina da nakon kaj se izgradi stadion tek dolazi pravo ulaganje u momčad. Davanje Bjelici mjesto i ovlasti koje su mu dane nekako i pojačava tu tvrdnju ali...dal će baš mađari davati 20-25mil eura godišnje na klub?

    Ok, može se to amortizirati dobrom mladom školom, transferima i nagradama od europskih natjecanja al svejedno. Pričalo se svašta u Rijeci na početku pa je na kraju ipak došlo do pada apetita i najava te racionalizacije ulaganja.

    Čak i da ostanu u ovim nekim gabaritima, kada bi ušli u grupe sezonu-dvije u nizu, ne sumnjam da bi tamo imali više nego solidne rezultate i mogli bi si lijepo dići koeficijent, posebno ako bi se potrefilo neko prezimljavanje.

    Hajduk. Ne treba puno o njima, kako su krenuli, njima bi i biti u prva 4 u HNL-u moglo polako postati SF, ali puno toga ovisi o drugima, posebno ukoliko Gorica nastavi ovu razinu ozbiljnosti a Gorica...Ne znam zašto, nekako imam osjećaj da bi mogla biti slična priča ko RNK, pojave se, 4-5 sezona budu oko europskim mjesta, malo ulazeći u 4, malo biti taman ispod a onda ako to sve skupa neće biti dovoljno profitabilno, lagani pad, bilo prema dnu HNL-a bilo u niže lige.

    Naravno jasno mi je da Goricu ne vode presone poput Žužula i da bi to moglo donijeti malo drugoročniju stabilnost ali ja ih ne vidim kao klub koji može u sljedećih 10 godina barem 6-7 puta izboriti pretkola europskih natjecanja kroz ligu.
  • Mali dioničar
    14.2k
    dal će baš mađari davati 20-25mil eura godišnje na klub?vjeko1701

    Naravno da neće davati toliko novaca godišnje.

    Valjda očekuju da će se klub samofinancirati nakon inicijalne investicije.

    Evo recimo Dinamo se samofinancira pa pretpostavljaju da može i Osijek, zato su i uložili.
  • SAS1987
    13.5k
    Evo recimo Dinamo se samofinancira pa pretpostavljaju da može i Osijek,Mali dioničar

    Dinamo se samofinancira zbog extra mladinskog pogona i jer je serijski prvak.

    KL ce biti zanimljiva ali tko zna kakve ce uopce biti financijske nagrade. Ako ce recimo Osijek od KL zaraditi npr 3 do 4 milijona (nagrade i ulaznice) onda ce bez visokih ulaganja mađara financijski ostati jako daleko od dinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.