• Mr Blue
    3.3k
    Da rezimiram malo s vama zadnje dvije tekme...

    Futsal Dinamo 0-0 Osijek


    Došlo do izražaja ono što smo pričali ovdje na forumu - loša nam je realizacija.
    Po meni smo stvarno bili bolja i konkretnija ekipa, ne mogu vjerovati da nismo iskoristili baš nijednu priliku. U razmaku od 10 mjeseci odigrali smo dvije 0:0 utakmice, to je isto raritet valjda.
    Grbeša ozljeđen, Mudronja kartoniran i osjetio se manjak agresivnosti.
    Od Osječana izdvojio bih samo onog Brazilca, dosta problema nam je stvarao po desnoj strani (njihovoj lijevoj). I naravno, golmana, koji je morao imati super dan baš protiv nas. Čini mi se ovako da je Novak propustio najviše naših šansi, ali teško mi je zamjeriti nešto dečku koji je danas navršio 19 godina.
    Ostaje žal, pogotovo jer bi pobjedom došli na dva boda od prvog mjesta.
    Teška i mučna utakmica za gledati.

    Kup: Olmissum 3-1 Futsal Dinamo


    Moram priznati kako nisam očekivao puno od ove utakmice, pogotovo s obzirom na to da nismo mogli računati ni na Grbešu, ni na Penavu, a ni dalek put na radni dan nije pomogao...
    Potučemo se mi s Omišanima, OK, ali uvijek izvučemo deblji kraj. Oni su jednostavno jači i veći od nas i na terenu to jednostavno izgleda kao loš match-up za nas. Također, ako se ne varam, dva gola smo primili iz prekida, a primili smo tako i protiv Crnice... moramo poraditi na tom segmentu obrane.
    Malo mi je zasmetao nedostatak vizije dok imamo loptu, na trenutke smo izgledali dosta izgubljeno.

    Što je tu je, odustati nećemo.
    U subotu ponovno putujemo preko cijele države i gostujemo u Vrgorcu u 17:30.

    Ajmo Plavi!!
  • Plava Slavonija
    65
    Svjestan sam razlike u kvaliteti momčadi, zato sam i napisao da nisam očekivao prolaz danas.

    Samo sam malo razočaran tom nekom stagnacijom i nekonkurentnošću.

    Stigne se naravno do kraja sezone dosta toga izmijeniti, ali i uz eventualna pojačanja nisam siguran da možemo protiv Omišana.
    hmoody

    Slazem se sa svime...ali iskreni budimo prema sebi,mi najvise kao navijaci/grupa stagniramo.
    Nitko vise od nas.
    FD je nas klub koji je ostvario, po meni, uspjehe kakve se nismo nitko nadali. Sada smo dosli do tog nekog praga,da smo medju 4 najbolje ekipe u HR no nismo dovoljno jaki da uzmemo naslov i idemo u Europu.
    Po meni glavni problem su financije,a opet sam misljenja da to nije tako jako daleko.
    Ljudi iz kluba su tu pa evo imam par pitanja.

    Na danasnji dan Futsal Dinamo ima 1351 clana.
    Imamo ako dobro govorim oko 70-75 Plavih Prijatelja.
    Nazalost ove godine nije bilo Trofeja Dinamo.
    Isto tako nije bilo utakmica domacih ili jako mali broj.
    Broj godisnjih ulaznica ne znam tocan podatak.
    Takodjer o sponzorima sluzbenim ne znam tocno, no ovdje me vise zanima sa navijacke strane.
    Zanima me sada jedna stvar, znaci sta bi mi kao navijaci mogli napraviti da probamo pomoci klubu da ide na to 1. mjesto.

    Kad bi FD imao :
    3000-4000 clanova
    200-250 Plavih Prijatelja
    500-1000 Godisnjih ulaznica

    1000-1500 Gledatelja na svakoj domacoj utakmici.

    Da li bi razlika s ovim "zamisljenim" brojkama finacijski utjecala da se podigne sportski dio kluba ?
    Ne mislim da li bi garantirala neki naslov,nego zanima me da li bi s ovim doveli tog jednog dvojicu trojicu koji nam fale konstantno.

    Zanima me jer smatram da smo kao grupa i kao navijaci upali u neku "ravnodusnost" a naslov i europa stoje i cekaju iza coska.
    Mi se borimo s Omisem i Makarskom,jebenim Omisem i jebenom Makarskom. Neznam kolika je njihova financijska moc, ali navijacka nije ni priblizno kao nasa, a mi smo Dinamo iz Zagreba a oni Omis i Makarska...ne omalovazavam ali jebemu mater, pola tih klubova su top najveci ove sezone a iduce ako ode jedan sponzor se ugase i ne postoje skoro vise..

    I jebeno me frustirira to sve skupa, hocu naslov Futsal Dinama kao prvaka Hrvatske i hocu s Dinamom u Europu po dvoranama...
  • deda
    27.7k
    Vrlo dobar post kolega. Da ga malo proširim, mislim da je cijela grupa BBB pala u jebenu letargiju. Po svim pitanjima.
  • agramZ
    2.3k
    ne vrijedi dovesti tu dvojicu trojicu ako ih vec sljedece sezone ne mozes zadrzati. stvarni iskorak bi bila profesionalizacija. imali bi mi vjerojatno vec nekoliko titula da bi nam se momcad mogla iskljucivo posvetiti futsalu. novaca za potpunu profesionalizaciju jos nema, dok su mislim(?) i omis i makarska, barem sto se tice same momcadi profesionalizirani. i mi smo ovako poluamaterski medju kako kazes top 4 ekipe u hr. vjerujem da ce se sav trud i rad isplatiti jednoga dana..
  • Baneki
    717
    A zna li se proračun ekipa u 1. HMNL? Tj. koliko ima Omiš a koliko FD?

    S obzirom da nismo na gradskoj pipi mislim da su rezultati koje klub postiže u skladu sa očekivanjem, ali naravno da bi svi htjeli vidjeti da se napravi taj iskorak i osvoji prvenstvo, ili kup kao što je uspjela Uspinjača koja mislim da nema puno veći godišnji budžet nego FD.
  • Blaz
    350
    a sto je navijacka grupa bez utakmica?
  • Mali dioničar
    14.1k
    S obzirom da nismo na gradskoj pipiBaneki

    FD je svakako više na gradskoj pipi nego Omiš.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Zanima me sada jedna stvar, znaci sta bi mi kao navijaci mogli napraviti da probamo pomoci klubu da ide na to 1. mjesto.

    Kad bi FD imao :
    3000-4000 clanova
    200-250 Plavih Prijatelja
    500-1000 Godisnjih ulaznica
    1000-1500 Gledatelja na svakoj domacoj utakmici.
    Plava Slavonija

    Super post. Da se SVE ovo ostvari, digao bi budžet sa 1.600.000 na 2.500.000 kuna. Nisam siguran da je dovoljno za naslov, ali za korak dalje je dovoljno.

    @Kwedibi mogao iskopati Olmissum p&l i bilancu...
  • hmoody
    128
    Koliko čujem i koliko znam većina klubova iz prve lige svoje igrače plaća ispod stola, a to nije nešto u čemu mi želimo sudjelovati. Jaki klubovi uglavnom imaju po jednog glavnog sponzora i onda nastaju problemi kada on ode. Ali, naš je problem što svake sezone imaš barem jedan tako jaki klub koji je financijski "moćan", barem u okvirima Hrvatske i futsala i onda se teško s time nositi.

    Apsolutno podržavam našu politiku razvoja omladinske škole jer je to dugoročno najbolje za ovakav sport koji nije toliko financijski "isplativ".

    Ono što se meni čini gdje imamo prostora za poboljšanje je skauting. Kad smo ušli u prvu ligu doveli smo dosta novih igrača kroz prvih sezonu dvije i većina njih je ostavila ili još uvijek ostavlja neki trag.

    Nakon toga smo imali dosta promašaja. Poznati igrači koje smo doveli (Matošević, Grbić, Grcić) objektivno nisu pružili onoliko koliko smo od njih očekivali, a oni manje poznati ili anonimni su svi redom bili promašaji. Nekih se više ni ne sjećam, ali Grubeša, Rajh, Herceg (napadač), Slišković (il kak je već prezime onom sa škembicom) nisu igrači koji su ostavili ikakav trag. Nije da se od njih ne znam što očekivalo, ali realno promašilo se s njima. Po dosadašnjim igrama i učinku mogu vidjeti Badrova i Matkovića u tom društvu u budućnosti.

    A to pišem u kontekstu toga što vidim po drugim ekipama igrače koji iskoče iz anonimnosti ili čak doguraju do reprezentacije, a prije toga realno rijetko tko od nas je čuo za njih. Kao da nam nedostaje taj osjećaj prepoznavanja "zvijezde u nastajanju".

    I čisto da se razumije, igračima ja zbilja u 99% slučajeva nemam što zamjeriti, radi se o dobrim dečkima koji se bore na terenu na način koji navijači i očekuju.
  • hmoody
    128
    Malo samo da se ispravim. Imali smo jedan turbo pogodak. Herceg (golman naravno) je možda i najbolje pojačanje kluba u povijesti.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Kao da nam nedostaje taj osjećaj prepoznavanja "zvijezde u nastajanju".hmoody

    Kad krenuti s time? S ulaganjem odnosno vezivanjem igrača koji bi mogao postati zvijezda? Vukelić...?
  • hmoody
    128
    Kad krenuti s time? S ulaganjem odnosno vezivanjem igrača koji bi mogao postati zvijezda? Vukelić...?Mali dioničar

    Iskreno ne znam i svjestan sam da nije sve crno bijelo. To je pitanje za ljude u klubu i problem koji oni moraju riješiti.
  • Mali dioničar
    14.1k


    Koliko ja znam, nema dugoročnih ugovora u klubu. Ne bi li bio rezon dati Vukeliću ugovor na 5 godina ako se govori da dečko ima nevidjen potencijal...?

    Možda bi se to i isplatilo kad vidiš da igrači tipa Horvat ili Matošević idu iz kluba besplatno a možda bi odšteta pokrila trošak njihovih plaća dok su u klubu...? Edit recimo i Čekol.
  • Kwedi
    3.8k
    Kwedibi mogao iskopati Olmissum p&l i bilancu...Mali dioničar

    Prihodi 2.418.893 kn
    - članarine 222.950 kn
    - donacije od firmi 2.137.638 kn

    Rashodi 2.502.824 kn

    - 471.939 kn i 716.150 kn (nije baš precizno knjiženo, al to su mislim troškovi igrača)

    https://banovac.mfin.hr/rnoprt/Report?id=48762&year=2019&reportType=PR_RAS_NPF&isOib=false

    bilanca nije niša prestrašna, malo više duguju dobavljačima u odnosu na godinu ranije, al su i jače digli budžet u 2019.

    https://banovac.mfin.hr/rnoprt/Report?id=48762&year=2019&reportType=BIL_NPF&isOib=false
  • Mali dioničar
    14.1k


    Onda bi ovaj plan koji je napravio @Plava Slavonija izbalansirao budžete Olmissuma i FD iako se slažem s @hmoody da je njihov budžet u realnosti viši od ovog.

    Sama činjenica da oni imaju značajno veće donacije od firmi nego FD potvrdjuje činjenicu da je za dogovoriti sponzora češće bitan osobni kontakt i da se radi o imidž sponzorstvu koje nije direkt o vezano na rast prodaje koju sponzor očekuje od sponzoriranja. Jer bi u tom slučaju FD trebao imati daleko najjača sponzorstva u ligi s obzirom na posjećenost, broj članova i medijsku nazočnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.