• Eduardo
    17.2k
    Ne znam postoji li i ako postoji koja je jasna definicija legende koja je opće prihvaćena, ali dopustit ću si da budem subjektivan. Ademi je legenda, apsolutna legenda kluba. Možda kod nekih neće imati takav status, ali kod mene hoće, neupitno.

    Iskreno se nadam da ćemo ga do kraja karijere gledati u Dinamu.
  • deda
    27.5k
    Uzet ću si za pravo bahato reći da sam ja to tvrdio još prije 2-3 godine kad ga je većina i moralno dovodila u pitanje. Ademi je apsolutna legenda kluba i sigurno najveća u samostalnoj Hrvatskoj uz Dražena Ladića.
  • BBB Sibenik
    3.9k
    Ademi je legenda kluba vec sad, tu je od 2010. Veliki Dinamovac i covjek. Meni osobno najdrazi igrac a i znam ga udaljeni smo 1min pjeske u Sibeniku. Lik nije nikad vjer. propustija trening u Sibeniku kad je igra u mladim uzrastima,veliki radnik i borac!

    Dinamo:
    280 utakmica
    27golova
    17 trofeja
  • deda
    27.5k
    28 golova :wink:
  • BBB Sibenik
    3.9k
    Hvala na ispravku :smile:
  • Mali Zeus
    9.3k
    Baš došao napisati da je meni ovo prvi put nakon Eduarda da mogu reći da je neki igrač legenda kluba.

    Možda kontroverzno (to da je prvi nakon Dudua) i tema za raspravu, ali eto.
  • Kwedi
    3.8k
    Po čemu je recimo Dudu legenda,a npr Olmo ili Soudani nisu?
  • Papastrumf
    9.4k
    To je sklizak teren. Sve je do percepcije. Dudu je igrao mozda u malo sretnijim vremenima pa je zbog toga takav dojam, ali da, Soudani i Olmo bi trebali biti po svemu u tom istom kosu. Ademi da ne pricamo.
  • xavier
    11.1k
    Mislim da Ademi nikom nije sporan. Ako je Eduardo, onda bi definitivno trebali biti i Olmo i Soudani. Kao i uvijek, problem je što oni najbolji najčešće jako brzo napuštaju klub pa nemaju vremena postati legende.
  • Baneki
    714
    U današnjem dobu pojam legendi kluba je nažalost rezerviran za klubove koji si mogu priuštiti da im najbolji igrači igraju do kraja karijere, ili barem veći dio karijere. Kao što je i @xavier napisao u Dinamu najbolji igrači odlaze prerano da bi stekli taj status, evo Ademi je jedna iznimka.
  • Mali dioničar
    14k
    Pa Sammir je apsolutna legenda. Ademi ga je jučer stigao po broju nastupa u Europi.

    Život piše čudne priče pa mi se čini da je Ademi legenda upravo kao posljedica slučaja Arsenal jer bi ga prodali prvom prilikom kao i ostale koje su mogli.

    Meni je gledajući zadnjih 20 godina po učinku i broju nastupa apsolutno broj 1 Sammir samo jbg em je Filho em se za njegovih nastupa nije prezimilo. Ali je bio ključni igrač ekipe dugi niz godina.
  • deda
    27.5k
    Složio bih se uglavnom s tobom, ali ono što čini veliku razliku su liderske sposobnosti. Tu je Ademi daleko ispred, a to je za mene jedna od glavnih varijabli u izračunu jednadžbe koja čini legendom.
  • Mali dioničar
    14k


    Jasno.

    Iako je i George Best legenda po sasvim suprotnom kriteriju.

    Istina je, kapa dolje Ademiju, a dat će još puno Dinamu, sad zbilja nema ni gdje ni zbog čega ići.
  • xavier
    11.1k


    U pravu si. Sve je stvar perspektive i Sammir je zapravo po većini kriterija isto tako legenda iako mi nikad nije bio pretjerano drag i da ovdje nabrajamo "10 najvećih legendi kluba u zadnjih 20 godina", mislim da bi ga jako malo forumaša uvrstilo na tu listu.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Da bi neki igrac bio legenda trebao bi osim staza i igrackih karakteristika imat i neke ljudske.

    S Ademijem u tom pogledu ne moze nitko u istu recenicu zadnjih najmanje 20 godina.

    Odlican, skroman, iskren decko za kojeg je dojam da je u najgore vrijeme igrao u Dinamu iz neke navijacke perspektive.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.