• Imamo Dinamo
    3.7k
    Pa ko nebi volio Bjelicu na klupi Dinama.Nousername

    Ja. Popisao se po sebi i po nama svojim izjavama. Korporacija..
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ja ga također ne bi volio na klupi Dinama.
    Ako se želi platiti trenera milijun možemo naći super trenera.
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Ja bih ga rado vidio ponovno na klupi. Znamo veoma dobro da imamo dobru suradnju sa Rijekom,to sto nekima ne odgovara istina to je vas problem. Jedino se nespretno izrazio ali nije rekao neku notornu laz.Trebali bi isto znati da vam je nogomet biznis i da tu nema mjesta za ideale nego se gleda samo rezultat i novac i to je to...
  • Captain America
    17.7k
    Rangnick preuzima Austriju tak da i Vlado Petković ostaje dostupan.
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Znamo veoma dobro da imamo dobru suradnju sa Rijekom,to sto nekima ne odgovara istina to je vas problem.BBB Mataa998

    A ona, "vrhunski tajmirana izjava" kad je Cicu spominjao u losem svjetlu par dana poslije smrti. Ne sjecam se tocno sto je bilo ni ne planiram traziti. Ako se netko sjeca nek napise
  • vjeko1701
    8.4k
    Možda da ga mi sa zone kontaktiramo i odradimo posao za upravu...
  • Captain America
    17.7k
    Veće su šanse da ga mi dogovorimo od ona 3 tuljana u upravi.
  • jp23
    2.6k
    Ajd mi pokaži točno tu izjavu, rado bih ju vidio

    Edit: Sad vidim da si napisao da ne misliš tražiti. Ja takvu izjavu nisam vidio, pa evo ako može netko pronaći, ako je to uopće istina (uz dužno poštovanje, nakon načina kako si veličao daltona mlađeg, ne mogu tvoju izjavu uzeti kao skroz točnu bez dodatne provjere*)
  • Mr Anderson
    8.2k
    Ne bih imao ništa protiv Bjelice iako su šanse za to mizerne. Ali kao što je netko napisao, ako se trenera plaća milijun € na više, onda bih volio nekog boljeg od Bjelice. Nije on nama plafon.
  • Imamo Dinamo
    3.7k

    Netko je bio napisao tu na forum cjelu pricu, ne planiram kopat bas. Ak ima neko ko se sjeca (ili jos bolje onaj tko je stavio) pa da nam osvjezi pamcenje
  • BBB Mataa998
    1.8k
    ma naravno da ne postoji ta izjava. To su standardni spinovi i floskule mamicevaca kako bi na neki nacin velicali svaki prljav potez gazde koji im placa razne nazovi “udruge navijaca Dinama” itd…
  • Captain America
    17.7k
    Rastali su se uz ne baš najbolje riječi, nekoliko mjeseci nije bilo nikakve komunikacije između trenera i sportskog direktora, no sad je opet postao najveći kandidat za preuzimanje klupe zagrebačkog kluba

    Do jučer činilo se kao nemoguća misija, veće je bila šansa da dvaput u tjedan dana izađu isti brojevi na lotu. Matematičari kažu da su šanse da šest istih brojeva bude izvučeno dvaput zaredom jedan prema četiri milijuna.

    No, dosta o Bugarima, šanse da Nenad Bjelica opet dođe u Dinamo, puno su veće od jedan prema četiri milijuna. No privatni odnosi su jedno, posao je nešto sasvim drugo. A poslovna računica kaže da je Nenad Bjelica jedan od najboljih trenera u povijesti kluba. Prezimio je u Europi nakon pola stoljeća, pod njegovim vodstvom drhtali su najveći europski klubovi, Atalanta je u Maksimiru popila četiri komada, Šahtar, koji je u jednoj sezoni dvaput pobijedio Real Madrid, protiv Dinama je bio na konopcima.Pri kraju mandata Nenad Bjelica uopće nije razgovarao sa Zoranom Mamićem, bjeguncem od hrvatskog pravosuđa, komunikacija je bila na "mute" gotovo šest mjeseci. Naravno da je u takvim odnosima nemoguće nastaviti suradnju i Bjelici je spakiran otkaz. No sve je počelo krajem 2019. Bjelica, koji je uvijek pristojan, odmjeren, odjednom je postao sušta suprotnost svemu tome. Postao je nervozan, neodmjeren i bio je to znak da se nešto događa.

    Da je riječ o trileru, forenzičari bi slučaj rješavali krilaticom “slijedi trag novca”. Francuzi bi se ubacili sa “cherchez la femme” ili - potraži ženu. U Dinamu samo treba slijediti Mamiće, odnosno njihove reakcije, koje su vjerodostojan indikator što se sprema trenerima.

    Tako su tih dana, u veljači 2020. braća Mamić, bjegunci od hrvatskog pravosuđa, sjedila u Mostaru i dva sata razgovarali o tome kako, oprostite na izrazu, “ukrotiti podivljalog” Bjelicu. Odnosno, kako ga se riješiti s mjesta prvog trenera. Razlog? Bilo ih je nekoliko. Kao prvo, otkazivanje poslušnosti Mamiću nije preživio niti jedan trener.Poslušnost je otkazao kad je, tako kažu svjedoci, odbio blagosloviti dolazak jednog igrača iz Portugala, koji je trebao biti zamjena za Arijana Ademija. Drugo, igrači su jako poštuovali Bjelicu i, kad je riječ o transferima, vjerovali su u ono što kaže. Tako je Dominik Livaković, kad se Montpellier opasno “zapalio” i bio spreman platiti deset milijuna eura, razgovarao s Nenadom Bjelicom.

    - Nemoj tamo, iduće ljeto ćeš otići u veći klub za puno više novca - rekao mu je trener Dinama.

    I Livaković je ostao.

    Treći razlog bio je ispuštanje, trebalo je biti, kapitalne prednosti 3-1 protiv Šahtara u samo 123 sekunde, što je Dinamu izbilo iz blagajne dvadesetak milijuna eura.

    No Bjelica, Nino Bule, Rene Poms i dr. Martin Mayer napravili su od Dinama momčad koja je od “kante za napucavanje”, kako su mu tepali u Ligi prvaka, postao respektabilan klub, koji, kao od šale, nanese jedan od najtežih klupskih poraza jednoj od najboljih talijanskih momčadi kao što je Atalanta. Posebno Nino Bule koji je zadužen za prekide i akcije koje Dinamo izvodi gotovo savršeno. Od igrača u koje nije nitko, ili je malo tko, vjerovao, kao što su Mislav Oršić, Bruno Petković ili, ako ga se sjećate, Damian Kadzior, napravio je zvijezde.

    I stoga je Zdravko Mamić, tako tvrde svjedoci razgovora, spreman opet sjesti za stol s Bjelicom.

    - Zdravko je pokazao interes za Bjelicu, bilo je nekih poziva, ne znam točno detalje, ali znam da mu je želja da Bjelica opet sjedne na klupu Dinama - rekao nam je izvor vrlo blizak vršci kluba.

    Dinamo nije poligon za učenje, a koliko je opasno dati momčad u ruke nedoraslim trenerima najbolje pokazuje slučaj Kopić, kada je Dinamo igrao katastrofalno, u tri utakmice protiv Hajduka nije napravio poštenu šansu, a kamoli zabio gol.

    E, sad, koliki su izgledi da Bjelica prihvati posao? Prema onom što znamo, Bjelica nije prezadovoljan u Osijeku, klub mu ne pruža potrebnu logistiku, ostavljen je potpuno sam da se bori protiv pet puta jačih sila. A to je bitka, Bjelica to zna, koju ne može dobiti. Zna da je bitka od početka neravnopravna i da u toj bitki može ispasiti samo gubitnik. Dinamu nikad nije zatvorio vrata, uostalom, navijači su ga obožavali. I još ga obožavaju. Bjelica je imao odličan odnos s Bad Blue Boysima, koji ne prihvaćaju baš svakoga u svoje društvo. I ne samo navijači, Bjelicu vole i igrači, nije tajna da se i danas čuje s igračima Dinama, da ga zovu, pitaju za savjet... Bjelica je s njima izgradio odnos kao niti jedan trener prije.

    - I dalje imam prijateljski odnos s igračima. Ne želim o imenima da oni ne bi imali problema, ali održavam odnose sa svojim bivšim igračima. Gajimo pošten odnos, i nedavno kad mi je majka umrla, od svih ljudi iz Dinama čije brojeve imam možda mi jedan ili dvoje nisu izrazili sućut. Toliko poštovanje imaju prema meni i ja prema njima, maksimalno korektan odnos, vidimo se i čujemo. Ali to su razgovori o obitelji, a ne o nogometu - rekao je Bjelica.

    Uostalom, nisu odnosi s Dinamom više tako zahlađeni. Sjetite se Pere Bočkaja i odlaska u Dinamo. U jeku borbe za naslov Bjelica se odrekao jednog od najboljih igrača svoje momčadi. Bi li to napravili da su odnosi tako loši? Ili, ako baš hoćete, imate i primjer Marina Leovca. Dinamo ga zimus nije htio prodat Osijeku. Bilo gdje su ga htjeli pustit besplatno, a samo su od Osijeka tražili neku lovu. I to suludu. No kasnije je sve izglađeno i Leovac je otišao u Osijek.

    Nadalje, Petković, Livaković i Oršić, igrači koji su trebali biti odavno prodani, još su u klubu. Bjelica je od njih napravio zvijezde, kasniji treneri nisu napravili nikakav pomak. I još jedna stvar. Bjelica je sve to radio s manjim budžetom od Krznarovog i Kopićevog. Dovodio je igrače poput Kadziora, iz nižih poljskih liga, a prodavao ih za milijune. U obrani mu je igrao Dilaver, koji je danas peti, šesti stoper u Dinamu, a ovaj Dinamo s Lauritsenom strahuje za prvenstvo!!

    I sve to ljudi u Dinamu znaju i vide. Krznar je potrošio više od 10 milijuna eura na igrače poput Bulata, Jurića, Štefulja, Nevistića, Čabraje. Niti jedan nije prvotimac u Dinamu, neki više ni nisu u klubu. Bjelici se to nije moglo dogoditi... On je doveo igrače koji zajedno nisu koštali više od tri milijuna eura. I od njih stvorio mega momčad.

    Bjelica u Dinamu? Bila bi to sjajna vijest za sve navijače "modrih". Bila bi i za Bjelicu, koji bi opet u ruke dobio momčad kakvu zaslužuje. Bila bi i za Dinamo, koji bi, ako bude prvak, imao dosta lagan put do nekih od europskih skupina. Imao bi čak tri pokušaja da izbori jednu od europskih skupina. Za tako nešto treba im dobar i pouzdan trener. A Nenad Bjelica to jest...

    Uostalom, shvatili su ljudi u i oko Dinama da je odlaskom Bjelice klub u rasulu, da ništa ne štima, da ne mogu pogoditi s trenerom, da momčad nikad nije bila slabija, da igrači padaju u formi, da se brod nakrivio do te mjere da treba novog kapetana...

    Dobio sam malo prije cijeli tekst o Nenadu pa ako kog zanima... Uživajte u čitanju.
  • og1986
    2.9k
    Meni je fascinantno da ljudi dobivaju plaću da pišu ovakve člankove.
  • Eduardo
    20.3k
    Ja sam pokazao svoje nezadovoljstvo, ja sam preuzeo glavnu ulogu u vođenju sportskog dijela, nisam ja zadužen za logistiku, rekao sam ja svoje mišljenje vlasnicima kluba. U nekom idealnom sustavu, gdje je sve idealno, opet imamo manjak od 45 milijuna u budžetu. Trebamo biti odgovorni u svom radu kako bi se mogli boriti s najvećima. Imali smo otvoren razgovor. — Bjelica

    Povratak u Dinamo?
    - Nije trenutak da o tome pričam, ne reagiram na medijske špekulacije, ja sam već čuo da sam potpisao predugovor s nekim klubom. Ja ne razmišljam o odlasku u neki drugi klub. To će vrijeme pokazati. Iznenađenja su uvijek moguća.
    — Bjelica
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions