• Captain America
    14.6k
    S kim se vi svađate ?Nino Bule

    Zazivate Rukavinu i kako zaslužuje priliku da zamijeni Oršu. Oršu koji igra u oba pravca i ima 28 golova u euronatjecanjima treba zamijenit junior nakon 6 mjeseci HNLa koji još nema nastup u seniorskoj konkurenciji. Na temelju utakmica u mlađim kategorijama su se samo prošle sezone tako hajpali i Šaranić, Barišić, Brekalo... pa ih danas nema doslovno nigdje (vidit ćemo hoće li Duvnjak makar nešto napravit nakon oporavka). Ako je Rukavina tolko dobar i generacijski talent, čudi me da nije mogao poput Baturine doć do minute ovu jesen u domaćim natjecanjima, a čak je i otpisani Marin došo do 100.

    Želim kao i svaki navijač Dinama rezultate, a ne znam kako doć do istih ako ne dovedeš zamjenu za čovjeka koji ti je zabio svaki bitan gol u euronatjecanjima u zadnje 4 i pol godine.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Mi trošimo oko pola budžeta na plaće. To je opravdano i s vremenom će taj iznos ići na više i time će i budžet biti veći. Ona druga polovica je upitna ali barem 10-15 % mora bit za transfer. 6-10 miliona recimo. Toliko smo i trošili otprilike ali mislim da se .ize i pametnije. A s vremenom moramo ići na 15-20 za transfera. Za to trebamo bolju upravu, bolje rezultate , stadion i više nas na tribinama
  • LovroZG
    1.3k
    Malo dulje je Rukavina nama tu na forumu na radaru. Prošle sezone ima 27 utakmica za d2 u drugoj ligi. Ne pišemo baš na temelju par tekmi juniora.
    Al da, mora se pokazati na pripremama. Ipak je to neki drugi nivo.
    Zagi

    Pusti forum. Ja pričam o struci i njihovom viđenju igrača. Ak se ne varam, Rukavina je treniro s prvom ekipom zadnjih pol godine? Ak ih dosad nije uvjerio da dobije priliku onda ima ove pripreme da zasluži priliku jer na silu ju ne bi smio dobit.
  • Orc123
    5.5k
    Pitam.ja Vas kaj prosjecan navijac ima od toga da se prodaju igraci za 10 mil eura i ako se ne planira uloziti ni centa u nadomjestavanje toga igraca? Kaj mi imamo od toga? Jel mi zelimo proizvodnju novca ili europski iskorak? Tako mogu poceti sutra navijati za Zagrebacku banku i veaeliti se njihovim dobitima ja i tako necu imati nista od toga....ovdje je stvar da ko svaki prosjecni navijac zelim i ubuduce gledati jak dinamo i po mogucnosti jos jaci! To se samo moze ako se nastavi Europski rast a prvi nemam nista protiv uvođenja klinaca ali postepeno bas kao sto je i Baturina ulazio postepeno. Rekli ste da mali igrao 2. Ligu i jeste ga gledali? Kakva mu bila statistika? Jeste ga sad gledali u juniorima? Ja jesam...potencijal je ali je bio i Saranic i marin i julardzija, tomek itd...a gdje su sad? Treba ih postepeno uvoditi...tek sad kad smo to poceli smo poceli raditi i neki europski iskorak...
  • Zagi
    5.6k
    Od kud ti to? Igra za juniore pa valjda trenira s njima.
    Ne sjećam se da je dugo , dugo neki junior dobio makar par nagradnih minuta u prvoligaškoj tekmi.
    Zadnji puta Baturina i Šaranić ali to je bila zadnja tekma pretprošle sezone.
  • Nino Bule
    11.7k

    Napokon smo se maknuli od karikiranja tuđih argumenata sa fiolicima, knezevicima i krdzalicima pa se da raspravljat.
    Nece ni jedan igrac zamjenit orsu i njegov ucinak ce se morat nadoknadit igrom vise igraca jer za 6,8 ili 10 milijun koje smo dobili se ne moze kupit igrac njegove kvalitete, mozemo jedino proizvest igraca njegove kvalitete.
    Svaki mladi talent/junior je u jednom trenu bez nastupa i ucinka u hnl-u dok ne dobije priliku, valjda bi trebao prvo dobit priliku da bi ga se otpisalo umjesto uzet neiskustvo neiskusnom igracu kao minus, onda akademija gubi smisao i najbolje bi ju bilo ukinut.
    Baturina je skoro godinu i pol stariji od rukavine i prije godinu dana je poceo dobivat prilike, tako da ti je taj argument potpuno promasen, zapravo dobar argument da je krajnje vrijeme da se pocne rukavinu integrirat u prvu ekipu.
    Dvije su razine, prva je opceniti smjer kluba i da li cemo se oslanjat i dalje na akademiju i gradit generacijske talente u igrace, mozda vi mislite da je to promaseno i o tome se da raspravljat samo to lijepo recite umjesto izmisljanja price da netko zeli ovdje da 5 juniora igra.
    Druga razina su konkretni igraci, da li je rukavina, ili netko drugi taj, i to je podlozno raspravi.
  • LovroZG
    1.3k
    Od kud ti to? Igra za juniore pa valjda trenira s njima.
    Ne sjećam se da je dugo , dugo neki junior dobio makar par nagradnih minuta u prvoligaškoj tekmi.
    Zadnji puta Baturina i Šaranić ali to je bila zadnja tekma pretprošle sezone.
    Zagi

    Ne sjećam se točno di sam to vidio, al spominjalo se nešto na ljeto da ostaje trenirat s prvom momčadi. U svakom slučaju, samo su on i Brkljača od klinaca navedeni na webu na popisu prve momčadi pa vjerujem da stvarno i trenira s prvom ekipom.

    Te nagradne minute ne shvaćam ozbiljno, to nije prava prilika za mladog igrača. Dobivali su ih i Vasilj i Barišić, a možda i još neko zadnjih par sezona.
  • Zagi
    5.6k
    Nema baš smisla uigravat se sa prvom momčadi, a igrati utakmice sa juniorima. Ok , žešći treninzi al svejedno. Ionak je večina treninga prve ekipe regeneracijski. Na prošlim pripremama nije bio.

    Uglavnom, dala se polusezona Marinu na temelju solidne sezone u Šibeniku. Nije zadovoljio i vrijeme je za Rukavinu.
  • Captain America
    14.6k
    Baturina je skoro godinu i pol stariji od rukavine i prije godinu dana je poceo dobivat prilike, tako da ti je taj argument potpuno promasen, zapravo dobar argument da je krajnje vrijeme da se pocne rukavinu integrirat u prvu ekipu.Nino Bule

    Baturina godinu i pol stariji se opet fizički ne može nosit s protivničkim igračima u najvećim utakmicama. Tu opet dolazimo do lošeg rada u akademiji zadnjih godina što je i Jozak u više navrata kritizirao, a vidi se i po rezultatima mlađih kategorija.

    da li cemo se oslanjat i dalje na akademiju i gradit generacijske talente u igrace, mozda vi mislite da je to promasenoNino Bule

    Ne mislim da je promašeno, ali... Imao si u samoj špici 2 igrača od 24, 25 godina koji su odradili sav posao u napadu i svojim golovima i asistima kupili šlag odličnih igara cijele momčadi u Europi zadnje 4 i pol godine. Gvardiolu, Šutalu, Majeru, Olmu, Mori, Ivanušecu, Jakiću... je bilo puno lakše napredovat jer su odgovornost preuzimali Gavro u početku pa Petko i Orša. Nisam siguran da bi ovoliko napredovali i dio njih ostvarili takve transfere da nisu u napadu imali dokazanu kvalitetu i iskustvo kakvo su imali.
  • LovroZG
    1.3k
    Bio je Rukavina na ljetnim pripremama u Sloveniji.
  • Zagi
    5.6k
    Gdje je, nema zabilježen ni jedan nastup?
    edit:U pravu si, gledao sam Kopićeve pripreme.
  • Nino Bule
    11.7k
    Nisam siguran da bi ovoliko napredovali i dio njih ostvarili takve transfere da nisu u napadu imali dokazanu kvalitetu i iskustvo kakvo su imali.Captain America

    Imali su dokazanu kvalitetu svuda oko sebe, ne vidim kakve veze ima je li u napadu, na golu ili u vezi, ne vidim kako bi se to promjenilo da jedan igrac od 19 godina dobije vise prilika. A olmo, majer i gvardiol su bili igraci koji su radili razliku u dinamu, presli u jace klubove i tamo rade razliku tako da nije bila manja odgovornost na njima nego na gavri i petku niti je njihov uspjeh nista vise vezan uz suigrace iz ekipe nego bilo kojeg drugog igraca te razine. Promasena teza potpuno.
  • Eduardo
    17.8k
    Bio je i bio je jako dobar na tim pripremama.

  • Zagi
    5.6k
    Da, gledao sam Kopićeve pripreme. Zaboravio sam Čačićeve iz nekog razloga.
  • Keyser Soze
    8.3k
    Spominjao se Daley Blind (možda i posprdno) na ovoj temi pa čisto da se zna da je otišao u Bayern :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.