• Nino Bule
    13.9k
    Nikad nisam sluso cajke, nisam nikad bio od onih koji previse seru o tome ali bome situacija je bas kriticna, extra fmizacija zagreba je sad potpuna, na svakom koraku bilbordi nekih žnj pevaljki u areni tipa aco pejovic, 9/10 klubova je narodnjackih.
  • Dzoni
    655
    Cak i ako maknemo sa strane ovaj odvratan trend gdje se cajke vise slusaju u Zagrebu nego u Beogradu, jel realno da se promovira na jumbo plakatima osoba koja ne smije u Hrvatsku i koja je bila ozenjena za sijaca smrti po Hrvatskoj, jos malo pa ce reklamirat heroin i rec da su bomboni..
  • jedan u nizu
    8.5k
    Pa ako vec nastupa, normalno je da se reklamira.
    Ja ne vidim problem u tome. Problem je sto takva osoba dolazi pjevati kod nas. A s druge strane, ocito ima gomilu ljudi kojima to nije problem.
    Ni meni se ne svida taj tip muzike, ne slusam to, i uglavnom sam okruzen ljudima istog misljenja. Smatram da je to neukusna glazba, šund.
    Ali o ukusima se ne raspravlja.

    Na kraju krajeva, djelomicno mozemo reci da smo si sami krivi sto ne mozemo napuniti arene glazbenika koje slusamo. I jer nemamo dovoljno kvalitetnih glazbenika. Sto je usko povezano jedno s drugim. Ljudi idu gdje je lova, prije ce se netko odluciti za pop i folk melos, nego za rock ili nesto drugo.
    Netko izbaci turbo folk spot na youtubeu i dobije 20mil+ pregleda. Netko napravi rock stvar i dobije 100k pregleda.
    Svi se zalimo, a da izvodaci koji nama pasu isto dobivaju desetke miliona pregleda, u buducnosti bi slusali vise takve glazbe.

    U nasim pojmovima 'normalna' glazba u RH nije godinama, ako ne i desetljecima izbacila par glazbenika koji su u stanu puniti arene i raditi turneje po Hrvatskoj. Što reci kada su nam najpopularniji bendovi Vatra i slican rock 'šund'.
    Zato i hrlimo na strane izvodace kada dodu u RH. Mi jednostavno nemamo kvalitetnu muziku
  • st1pa
    18
    Između Eurospina i Kauflanda u Dubravi ogroman jumbo plakat za Cecin koncert u Mariboru... Je li moguce da je to u nasem gradu postavljeno?

    Edit: tek sad vidim da se o tome vec pise, ja sam totalno u soku...
  • Deleted User
    3
    I jer nemamo dovoljno kvalitetnih glazbenikajedan u nizu
    kvaliteta ? :) već sam pisao ovdje o tom i mogu samo ponoviti. radi se isključivo o agresivnom PRu putem tzv medija , tj. portala. nitko nikad čuo nije za ciganku prijović ali ako teladi nabiješ na nos 109x vijest o mega popularnoj pjevačici naravno da će telad doći. srbi su aktivniji u tom, mi nismo i o tom se radi. kvalitet nema veze s tim i on ne prodaje arene. nikad neću zaboraviti dan kad je umro keith flint iz prodigya i šaban šaulić iz pixe materine. u centralnom dnevniku HRTa ti je bila vijest da je umro ovaj iz pixe materine, a o frontmenu prodigya kojeg zna cijeli svijet nisi čuo ni a. mi smo balkanska kasaba medijski, obavještajno , a bogammi sve više i ekonomski. vrlo žalosno. da se to promijeni moramo imati HRVATSKU vlast i to baš tako s velikim slovima hrvatsku. ugodan vikend idem na rođendan napit se i gledat dinamo :)
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Pa ako vec nastupa, normalno je da se reklamira.
    Ja ne vidim problem u tome.

    Ali o ukusima se ne raspravlja.
    jedan u nizu

    ne nastupa u zagrebu, čak ni u hrvatskoj, nastupa seljačinama u sloveniji, tj. mariboru.
    apsolutno se treba raspravljati, jer ovo je zabrinjavajuće, to nije neka mala skupinica ljudi koja izlazi u par krčmi, ovo je kultirocid jednog grada.

    koji smo mi k...c, neka srpsko-cigansko-turska palanka?
  • jedan u nizu
    8.5k

    ajde navedi mi par glazbenika koji bi uz mocni PR mogli napuniti arene?
    Imali smo Bareta nedavno, u PR se utuklo gomila para, na svim radio postajama koje slusam su nonstop najavljivali koncert, citao sam gomilu clanaka o tome. Jos se prebacio koncert u arenu pa je tu dobio PR.
    Nije uspio napuniti arenu.

    Massimo se isto reklamirao nevjerovatno puno, trebalo mu je vise od pola godine da umalo rasproda arenu,.

    Doris Dragovic isto, bilboardi, radio svugdje, reklame na tvu, isto trebalo vise od pola godine da napuni arenu.

    ne nastupa u zagrebu, čak ni u hrvatskoj, nastupa seljačinama u sloveniji, tj. mariboru.db-izbjeglica

    evo vidis, tu info nisam ni znao. Mene ne zanimaju takve stvari, di svira Ceca i kad svira i gdje je bilboard. Stvarno me zaboli kita za nju.
    Veci PR za cecu radite vi koji se zgrazavate nad njom, paa svi pricaju o tome, nego sto je napravio taj plakat. Znas onu, ne postoji losa reklama ;)
  • db-izbjeglica
    15.5k
    kvaliteta ? :) već sam pisao ovdje o tom i mogu samo ponoviti. radi se isključivo o agresivnom PRu putem tzv medija , tj. portala. nitko nikad čuo nije za ciganku prijović ali ako teladi nabiješ na nos 109x vijest o mega popularnoj pjevačici naravno da će telad doći. srbi su aktivniji u tom, mi nismo i o tom se radi. kvalitet nema veze s tim i on ne prodaje arene. nikad neću zaboraviti dan kad je umro keith flint iz prodigya i šaban šaulić iz pixe materine. u centralnom dnevniku HRTa ti je bila vijest da je umro ovaj iz pixe materine, a o frontmenu prodigya kojeg zna cijeli svijet nisi čuo ni a. mi smo balkanska kasaba medijski, obavještajno , a bogammi sve više i ekonomski. vrlo žalosno. da se to promijeni moramo imati HRVATSKU vlast i to baš tako s velikim slovima hrvatsku. ugodan vikend idem na rođendan napit se :)andrija91

    baš to...

    pa jbt samo u ovom zadnjem voice izdanju je bilo par klinaca, koji su amateri, učenici, studenti, medicinari koji su kvalitetniji od cijele srpske estrade i njihovog ciganluka zajedno pa još na kvadrat.

    umjesto da guraš našeg klinca ili klinku, koji pjevaju fenomenalno, normalni su, obrazovani, pametni, pristojni... po medijima će se velikim naslovima gurati neke srpske kurvetine i kafanski zavijači.
    parni valjak je krenuo sa novim pjevačem, izbacili su par dobrih novih pjesama...gdje su po medijima, televizoru, dnevniku, itd....

    krajnje je vrijeme da se nešto poduzme, jer fakat vodi u duboko blato i totalno će osakatiti kulturu ovog grada.
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Doris Dragovic isto, bilboardi, radio svugdje, reklame na tvu, isto trebalo vise od pola godine da napuni arenu.jedan u nizu

    pa imala je dva koncerta u areni....
  • kinfa95
    489
    I Bare je isto realno napunio arenu 95%. A vise vrijedi ta njegova nego 5 Prijovickinih
  • Riot
    2k
    nitko nikad čuo nije za ciganku prijović ali ako teladi nabiješ na nos 109x vijest o mega popularnoj pjevačici naravno da će telad doćiandrija91

    Nije istina.. pa nije nitko tko je išao na te koncerte prvi put čuo za nju preko reklamiranja, popularna je već dugo i ima pun k pregleda. Cajkara seljak ili čudak roker isti kurac
  • Jaro
    7.5k
    Cajkara seljak ili čudak roker isti kuracRiot

    Valja samo utajivac poreza pastirski revac koji prodaje domoljublje, jel tako?
  • Bosskovitz
    12.1k
    I Bare je isto realno napunio arenu 95%. A vise vrijedi ta njegova nego 5 Prijovickinihkinfa95

    A budimo realno, jedna njegova vrijedi 5 puta manje od njezinih 5. Nisam fan cajki, sam si ih neću pustiti sigurno nikad, ali licemjerna mi je malo drama oko Aleksandre Prijović koja je realno u tom nekom pop-folku miljama iznad naših pop-folk zvijezda a la Severina, Maja Šuput, Lidija Bačić i slične i po produkciji, i po kvaliteti pjesama i svemu ostalome. Dao sam si jedan dan vremena da pogledam njezine spotove i poslušam neke pjesme - nije moja šalica čaja, ali nema tu nikakve razlike osim kaj je ona iz Srbije, a ove su iz Hrvatske, i njezino djeluje kao da je iz 2023, a njihovo iz 2015.

    I moram priznati da mi je i jasno zakaj toliko ljudi to sluša, s obzirom da nam je domaća mainstream glazba teži užas.

    EDIT: sad sam vidio ovo za Cecu Ražnatović Arkan; to je potpuno druga kategorija. Sigurno nije nešto što se može zabraniti, ali je nešto za što bi firme koje iznajmljuju plakate trebale znati da se ne radi.
  • Nino Bule
    13.9k
    Nisam znao za cecin bilbord u zg, to je bas sramota
  • GaijiZG
    1.3k

    Marko Perković Thompson
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.