• mokoxax468
    386
    Ja ću uvijek više žaliti bake i dede koji sa tom super malom mirovinom moraju rentati stan, nego one koji eto imaju SAMO DVIJE nekretnine.
  • Ali
    2k

    Koliko od ovih mapi je u zadnji 70godina država "oderala" kroz
    1.devalvaciju valute,
    2.propast ljubljanske, riječke i inih banaka
    3.nepostojanje ulaganja u fondove, dionice i slično.

    Dakle na našem području, je jedino bilo razumno ulagati neki sitni višak zagađenog novca u "zidove" jer to nije gubilo vrijednost kroz godine.
    Ispada bi netko kako je gore to fino rečeno "oteo" privatno vlasništvo, jer što je drugo ako ti npr. uvedemo 5% porez na nekretninu? Za 20godina što je u nekretninama nikakv period ode ti kuća u državno vlasništvo. A istovremeno tko zarađuje od najma će taj iznos ugurati u cijenu mjesečne rente i opet oni koji nemaju će još teže do stana...
  • The Undertaker
    4.3k
    Ideja poreza na nekretnine je da se uvođenjem tog poreza smanji porez na dohodak čime bi trebale narasti neto plaće. Tako bi se porezno opterećenje djelimično preselilo sa zaposlenih na one koji imaju višak kapitala u nekretninama. Bilo bi još nekih pozitivnih efekata ali je ovaj najvažniji i za mlade ljude najkorisniji. To bi bio odličan potez ali, budući da većina naših političara štedi u nekretninama, čisto sumnjam da će od toga nešto biti.
  • Nino Bule
    11.7k
    Ideja poreza na nekretnine je da se uvođenjem tog poreza smanji porez na dohodak čime bi trebale narasti neto plaće. Tako bi se porezno opterećenje djelimično preselilo sa zaposlenih na one koji imaju višak kapitala u nekretninama. Bilo bi još nekih pozitivnih efekata ali je ovaj najvažniji i za mlade ljude najkorisniji. To bi bio odličan potez ali, budući da većina naših političara štedi u nekretninama, čisto sumnjam da će od toga nešto biti.The Undertaker

    Nazalost kolega tesko ce te probit do nekih ovdje, sve sam ovo i ja napisao ali trenutno je tema tko mrzi koga, tko kome zeli zgrabit i takve infantilne price
  • The Undertaker
    4.3k
    Zapravo sam se htio nadovezati na tvoj post. Sve točno što si napisao.
  • Patak
    2.3k
    Ne bi nikako bio odličan potez niti bi se drugi porezi smanjili, znamo kako je PDV samo rastao a obećavali su da je rast samo privremen. To je pljačka i to najsiromašnijih građana koji su cijeli život ulagali u "zidove". Oni bogatiji će se snaći neko vrijeme. Ostvarenje švabovog programa "nećete imati ništa i bit čete sretni." pa to njegova ekipa gura...
  • The Undertaker
    4.3k
    Kako netko može biti siromašan a imati vrijednu nekretninu koju ne koristi?
  • Ali
    2k
    Mokoxax ? Jesu ovo materijali sa sjednice Možemo?

    Tako su i za smeće imali copy/paste graf iz Swiss i iste cijene plavih vrećica imam ja danas u ZG kao i moj friend u Zurichu. Stim da njemu dođu češće i manje mu stan/balkon smrdi ljeti od mog i da jedan bitan element moj friend u švici ima 3x veću plaću ....

    Da pojednostavim u da ne pitalicu ovo sa porezom na nekretnine

    Kaj misliš što će se dogoditi u Zg ako danas npr. netko ima 5 stanova i renta ih za 500€ + režije i recimo da su ti rabljeni stanovi koje ima cca 2.500€/m2 ako bi ih prodavao. Naravno on ih renta... i uvede se porez na nekretnine.

    A. On će paničnom da nebi morao plaćati visok mjesečni iznos poreza staviti 4 stana u njuškalu i oglušiti akcijska cijenu od 2.000€/m2 kako bi čim prije ispisao se iz gruntovnice i izbjegao porez ako ne bude išla prodaja glatko i brzo on će pristati i na 1.800€/m2

    B. On će od dana kad saznam za uvođenje poreza poslati podstanarima obavijest o povećanjujesečne rente npr. od tog i tog datuma je umjesto 500€ nova cijena 650€ .

    Molim te čisto da vidim što misliš da će biti A. ili B. izglednoj, kad već zagovaraš uvođenje poreza.
  • The Undertaker
    4.3k
    U prvi mah će biti B. Dugoročno će biti A jer će se na tržištu pojaviti višak stanova jer će firmama, bankama ali i "običnim" ljudima biti preveliki trošak plaćati porez odnosno "štediti" u nekretninama. Dodatno, trebali bi za isti iznos porasti plaće koje bi djelomice kompenzirale situaciju pod B.
  • Patak
    2.3k
    Pa to je upravo naša situacija. Imovina dobivena nasljedstvom i stvarana vlastitim radom kroz desetljeća spojeno s malim mirovinama. Iz raznih razloga tu neku nekretninu ne mogu iznajmljivati ili im je kuća na moru ili selu gdje odmaraju.
  • Patak
    2.3k
    i sad će baka i deda prodati rodnu kuću na selu za mali iznos zbog straha od poreza i krenuti štediti u dionicama?
  • The Undertaker
    4.3k
    Pa mogu je uvijek prodati.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Porez na nekretnine nije toliko visok da se zbog njega ne štedi u nekretninama. Sve dok su kamate u bankama nikakve ljudi će kupovati nekretnine. Porez od nekoliko stotina eura godišnje to neće promijeniti.
  • The Undertaker
    4.3k
    Kako misliš rodnu kuću? Ako stanuju u njoj i tu im je prebivalište jasno da neće biti oporezovana. To je jasno iskomunicirano.
  • The Undertaker
    4.3k
    Nije toliko bitno. Štedi onaj tko ima. Bitno je da porastu plaće kako bi ljudi ostajali u Hrvatskoj, posebno mladi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.