• mokoxax468
    698
    Vrlo jednostavno, inflacija. Jesi imao istu plaću prije 30 godina kada je dres bio 100 njemačkih maraka i sada?
  • kolani
    0


    Za članove je minus 15% što je onda ista cijena (€76,5). Jedino na to idu još oznake igrača, sponzora pa se tu nakupi, ali tako je svugdje
  • mali M
    5k
    Jesi imao istu plaću prije 30 godina kada je dres bio 100 njemačkih maraka i sada?mokoxax468

    tužno mi je odgovoriti na to pitanje. realno bi bilo onda da mi je i plaća porasla duplo ili?
  • mokoxax468
    698
    Gledajući prosječnu hrvatsku plaću, narasla je daleko iznad duplo, samo između 2000. i 2020. je skočila duplo. Naravno, to je prosječna, treba uzeti medijalnu, no i to na uzorak od 30 godina je sigurno skočila duplo
  • mali M
    5k
    znam, uvijek sam se divio tim statistikama.. radio sam 21 godinu u banci, a i sad sam u financijama, ono što vidim je da je plaća porasla minimalcu i ovim megalomanskim menađerskim ugovorima. Evo bit ću plastično iskren.. u 20 godina od 5.000 do 5.600kn. I tako je stvarno puno ljudi oko mene. Plaća porasla možda za 1.000kn. Razumijem i kako se računa prosječna i medijalna, ali realno, oko mene ja to ne vidim. Vidim na uzorku ljudi koji su porasli u odgovrnim funkcijama, znači oni koji su prije bili pomoćnjaci, ako su sad voditelji smjene, njima mi je jasno zašto je skočila, ali pogledaj prosječno radno mjesto u državnim poduzećima, velikim kompanijama, njima prosječni radnik unutar tih 30 godina što spominješ je imao promjenu unutar 1000kn. sto posto, gledao to 20 godina dok sam odobravao kredite i slične proizvode...
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    Od Castorea iduce sezone ocekujem nekakav retro dres iz 80-ih a moze i oni nesto prije toga, nesto slicno su imali Rangersi u prvoj sezoni kad su potpisali za Castore i naravno veca ponuda majica,trenirki i sl.
  • mokoxax468
    698
    Gle, mogu ja sada nabrajati X suprotnih slučajeva, od članova obitelji na dalje koji su sigurno otišli preko 2x. I ne, nitko od njih nije otišao u mirovinu kao menadžer ili voditelj, pričam o djelatnicima u trgovinama, indurstrijskim pogonima i slično. Statistika je tu da kaže prosjek. I da, naravno da jedno nije direktno vezano uz drugo.

    Samo mi je uvijek čudno ovo isčuđavanje ovakvim stvarima. Sva sportska oprema je otišla cijenom u nebesa. I sigurno bude rasla s povećanjem osnovnih plaća i poboljšavanjem uvjeta rada djelatnika u zemljama jugoistočne Azije.
  • mali M
    5k
    Gle, mogu ja sada nabrajati X suprotnih slučajeva, od članova obitelji na dalje koji su sigurno otišli preko 2xmokoxax468

    znam, razumijem što govoriš, ja govorim na svom vlastitom 20 godišnjem iskustvu u financijskoj ustanovi na više od valjda 100 000 uzoraka. zato kažem da mi statistika nije jasna, ali vjerujem da eto, očito postoje ljudi kojima su toliko porasle plaće. Mojoj obitelji i prijateljima nije, kao ni ovih tisuće i tisuće ljudi koji su prošli kroz moju provjeru u banci... i nisam sarkastičan, nego eto, valjda je tako trebalo biti da ja ne vidim/doživim taj silni porast plaće koji se očito dogodio...
  • mokoxax468
    698
    Ma sve 5, komentiramo, ipak je ovo forum. Samo kažem, bez obzira kakva je situacija sada, ja čak očekujem i veće povećanje odjeće/elektronike i sličnih stvari koje se proizvode u JI Aziji, čisto radi većih radničkih prava radnika, što automatski dovodi do veće cijene radnika, a samim time i krajnjeg proizvoda. Naravno, modernizacija i "pametni" industrijski strojevi će pomoći, no opet mislim da nas kroz 5 godina čekaju još veće cijene odjeće, pa samim time i dresova
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Vlatka je rekla da će se, uz najveći ugovor u povijesti HNL, značajno proširiti ponuda
  • Mihaljević
    9.8k
    Brutalan zip , kontam da je 150€ jedno.
  • badjibadara
    3.1k
    115 minus članska
    Majica 45
  • dinamozivivjecno
    1.9k
    115 je vesta sa zipom, a majica je 45e.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    veliki minus je sto se clanski popust ne moze koristiti online, pogotovo za nas koji nismo u Hrvatskoj
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.