• veselko tenžera
    2.2k
    Za Lukanića sam čuo trač da je jako mekan u Zrinjskom, da na treninzima traži faul za svaku sitnicu. Kažem trač jer je prijatelju prenio prijateljevog prijatelja prijatelj. Ne znam zna li itko dečka inače i ima linta priča smisla.
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Kažem trač jer je prijatelju prenio prijateljevog prijatelja prijateljveselko tenžera

    Ma kakav trac ovo je informacija iz prve ruke
  • Zagi
    7.7k
    Lukanić u prvih 11 Zrinjskog.
  • deda
    32.7k
    Soldo u prvih 11 Gorice, Topić Rudeša, Gurlica Brava, a Živković Lokse.
  • Georg Koch
    4.6k
    Tuzla - Zrinjski live 0:1 27.min
    Cuze jako lijep gol na asist Lukanica(dupli pas).
  • Zagi
    7.7k
    Naletio na Indexov članak kako su nam igrači na posudbama "zamjene u davljenicima i drugoligašima" pa se sjetio Šaranića koji se po Indexu " bori za minutažu u Dugopolju".

    Uglavnom, 4 tekme ,prvu ušao u 60. min , nakon toga u prvih 11 standardan.
    1 gol , 2 asistencije u 4 utakmice
    A gledajte ovo (3:10)


    @deda ga je otpisao ali neda se Šare još.
  • Zagi
    7.7k
    Kada smo već kod Šaranića, upravo gol protiv Šibenika.
    live:
    https://www.youtube.com/watch?v=VDnizW49FrA
    Igra i Filip Brekalo.
  • Georg Koch
    4.6k
    Lukanic opet ni na klupi Zrinjskog. Mislim da ima 45minuta i 1 asist.
    I upravo pricam sa doktorom Zrinjskog, kaze super momak, trudi se, radi, samo nije se jos privikao ni glavom, a i igracki, iskorakom za seniorski nogomet.
    Ali kao svi ga gotive u klubu, i ocekuju od njega bas dosta.
  • Zagi
    7.7k
    Gledao sam baš tih 45 minuta.
    Baš je izgledalo kao junior na nivou koji je za njega prebrz. Kad bi imao loptu u nogama vidiš da zna ali sve ostalo nije na toj razini.
    Ništa čudno , navodno je Janković identično izgledao u Gorici.

    Nek šute i rade. Doći će to na svoje.
  • Georg Koch
    4.6k
    i ja sam gledao, i da slazem se, upravo to.
  • Georg Koch
    4.6k
    Malo da skrenemo s tema Uprave i upravljanja :D
    Citam sad intervju Morena Zivkovica.
    Gledao sam ga prosli tjedan u utakmici sa Goricom, i meni je djelovao bas, bas mocno.
    Nije jedna utakmica mjerilo, al eto, mislim da ima u njemu jako dobrog materijala za nasu buducnost...
  • Paggini
    21.5k
    Dvije zadnje utakmice je odigrao doktorski.
  • Imamo Dinamo
    3.7k

    Možeš li zaljepiti članak?
  • Mališan
    1.8k
    Ljetos je iz Dinama otišao na posudbu u Lokomotivu. Trener Silvijo Čabraja sve više mu vjeruje. Mladi stoper otkrio nam je tko su mu nogometni uzori, kako je bilo odrastati u Dinamu, čuvati Petkovića...

    Nogometom se počeo baviti sa svega pet godina. Prvo u Otvorenoj školi Dinama. U ljeto 2011. godine prešao je u redovitu natjecateljsku kategoriju klupske akademije. Bio je kapetan u zagićima, pionirima, kadetima...



    'Trenirao sam i karate i tenis'
    U veljači je ovaj stoper potpisao višegodišnji ugovor s "modrima", ubrzo debitirao i za prvu momčad, a trenutačno je na kaljenju u Lokomotivi. Moreno Živković (19), sin nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca Borisa (47), probija se kroz seniorski nogomet.

    - Rođen sam u Zagrebu. Od treće do pete godine živjeli smo u Splitu, tad je otac igrao za Hajduk. S tri godine počeo sam trenirati karate, a potom tenis. Kad je otac završio karijeru, vratili smo se u metropolu i tako je počeo moj nogometni put - prisjeća se Moreno.


    'Otac se nije miješao'
    Je li otac bio jedan od onih roditelja koji dolaze na svaki trening?

    - Počeo sam u Otvorenoj školi. Svako malo trener bi nas poredao uza zid i rekao 'ti ostaješ' ili 'ti otpadaš'. Nije mi bilo svejedno. Prošao sam nekoliko selekcija prije nego što sam priključen redovitoj natjecateljskoj kategoriji. Otac se nikad nije miješao - priča nam Živković pa dodaje:

    - Svakakvih roditelja ima danas. Tata je pustio da se razvijam, da uživam. Na tome sam mu zahvalan. Ozbiljnije smo o nogometu počeli pričati tek nedavno, kad sam potpisao profesionalni ugovor s Dinamom.



    Igrač s najduljim stažom u Dinamu
    Kad je prije nekoliko mjeseci potpisao profesionalni ugovor sa zagrebačkim klubom, pojavio se podatak da je igrač s najduljim stažom u Dinamovu sustavu. U obzir je uzeto svih 250 registriranih igrača i u školi i u prvoj momčadi. Šest dana kasnije registriran je Luka Lukanić, danas na posudbi u Zrinjskom, a mjesec dana kasnije Gabrijel Rukavina.

    - Kasnije nam se priključio i Anes Krdžalić, koji je također ljetos iz Dinama otišao na posudbu u Lokomotivu. Održavamo kontakt. Rukavini nije lako, paklena je konkurencija na krilu. Nije jednostavan taj prijelaz iz juniorskog u seniorski nogomet.

    Živković je čari seniorskog nogometa prvi put osjetio sa 16 godina. Ivan Prelec priključio ga je Dinamu II.

    - Dobio sam poziv da se priključim treninzima. Bio sam malo i iznenađen. Tjedan dana trenirao sam s dečkima pa odigrao 90 minuta protiv Croatije iz Zmijavaca.

    'Ademiju sam persirao'
    Dobro se sjeća prvog nastupa za prvu momčad. Bilo je to u veljači prošle godine u prijateljskom dvoboju protiv slovenske Rogaške, kad je zamijenio Bartola Franjića, a "plave" s klupe predvodio trener Željko Kopić.

    - Nisam imao tremu, jedino o čemu sam razmišljao je da igram opušteno i pružim sve od sebe da se dokažem. U travnju ove godine nas nekoliko iz juniora priključeno je treninzima prve momčadi. Trener je još bio Ante Čačić. Potom na klupu sjeda Igor Bišćan, kod kojega sam imao debi u službenoj utakmici.

    Kako je bilo doći u svlačionicu i svakodnevno trenirati s igračima poput Arijana Ademija, Brune Petkovića i Dominika Livakovića?

    - Ne znam kako ih ljudi doživljavaju, valjda kao zvijezde... Međutim, to su divni ljudi. Uvijek su bili spremni dati nama mladima savjet, pomoći... Kako je na treningu bilo čuvati Petkovića? Teško ga mogu zadržati i prekaljeni igrači, a kamoli dojučerašnji juniori. Moliš Boga da ne ispadneš. Ademi? Naravno da sam mu persirao, kao i ostalim starijim igračima.


    'Tatine utakmice nisam gledao'
    Tata Boris igrao je za Sarajevo, Marsoniju, Hrvatski dragovoljac, Bayer Leverkusen, Portsmouth, Stuttgart, Hajduk... Jeste li gledali njegove utakmice?

    - Znam u kojim je klubovima igrao i to je otprilike to. Prestao je igrati kad sam imao pet godina. Nisam gledao njegove utakmice, nije sačuvao neke videozapise. Drugačiji je to bio nogomet. Znamo se zafrkavati. On meni kaže da se prije igralo čvršće, ja njemu da je tad nogomet bio puno sporiji, ha, ha.

    Boris Živković danas je u menadžerskim vodama. Brine i o Morenovoj karijeri.

    - Njegovi savjeti puno mi znače. Imamo dobar odnos. Zafrkavam ga jer je hajdukovac, a on mene jer sam dinamovac - smije se mladi branič.


    'Obožavam NFL i UFC'
    Moreno nam je otkrio tko su mu uzori.

    - Često sam na YouTubeu gledao snimke Fabija Cannavara. Od aktualnih, divim se Virgilu van Dijku. Kažu da je zbog ozljeda u padu forme, ali zaboravljaju da je dominirao godinama. I sam pokušavam biti takav. Agresivan, da idem na čitanje igre, da uvalim i lakat kad je to potrebno.

    Imate li hobije?

    - Volim se opustiti uz TV. Već godinama pratim NFL, navijam za Kansas City Chiefse. Svako jutro prije škole gledao sam uz doručak snimke utakmica. Volim i UFC. Znam prvake i cijele rostere svih težinskih kategorija. Meč Stipe Miočića i Jona Jonesa? Srce kaže Stipe, ali mislim da će to Jones dobiti. Barem će se Miočić naplatiti, zaslužio je.


    Živković je bio odličan učenik
    Kakvi su dugoročni planovi?

    - Što prije adaptirati se na seniorski nogomet. Samo rad, to je deviza kojom se vodio i moj otac. Ovisim sam o sebi. O mojim prezentacijama ovisi gdje će biti sljedeće sezone.

    Čuli smo da ste u srednjoj školi prolazili s odličnim uspjehom...

    - Prva tri razreda išao sam u III. gimnaziju, ali zbog nogometa morao sam se u četvrtom prebaciti u Privatnu sportsku i jezičnu gimnaziju 'Franjo Bučar'. Najteži predmet bila mi je biologija, a najdraži povijest - zaključio je Živković.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.