• Eduardo
    19.9k
    ne ulazim u sustav bodovanja, ali olimpijski boks je sranje. Uvijek za sobom povlači neke kontroverze, razno razne lobije i u najmanju ruku čudne sudačke odluke. Ima neko vrijeme kako sam pročitao negdje kako bi se boks mogao skinuti s olimpijskog programa 2028., znači na sljedećim OI. Sad, koliko u tome ima istine ne znam, pa ako ima netko upućeniji u tu priču nek napiše koju riječ o tome.
  • Eduardo
    19.9k
    OI nastavljaju u punom sjaju što se tiče ženskog boksa. Sve piše u tweetu pa da ne drvim bzvz.

  • Twisted1
    537
    Dagure, doviđornomiro

    Tako je treba vratiti kafe und kolača.

    Bože moj dragi koliko sam gluposti ovdje pročitao na temu rukometa.
  • Tom Hanks
    3k
    Nije sranje,ima kontroverzi kao i u svakom sportu pa i samom profi boksu.Olimpijsko zlato je bilo i ostat će san svakog boksaca dok je u amaterskim vodama i bila bi velika šteta i greška kada bi ga maknuli isto kao i hrvanje ili judo.
  • miro
    4.4k
    mojne njatke, kakav Goluža, di sam ja to napisao? Imaš 4 razlike i dominiraš i radis opet istu gresku ko protiv Slovenaca. Reakcije nigdje, ovi odu na 8 razlike i sad bi mu kao trebalo pljeskat?
  • Twisted1
    537

    Znači odma čim je krenulo nizbrdo, 3 minuta nastavka zove time out.

    Traži jaku pokretljivu obranu i da ulaze u faulove jer nije bilo ni f od faula. Traži od Srne da ide okomito prema golu i puca jer nije pogledao gol.

    Izađemo s time outa i opet isto. Pa sve im je objasnio kaj treba, ali kaj je kriv kaj ovi opet stoje nepokretljivi i ne rade faulove?

    Jedino što mu zamjeram u utakmicI:
    Mijenja rano cijelu vanjsku liniju kad smo imali vodstvo 8-4
    Guranje Srne. Ja mislim da je Šarac bolji igrač i treba igrati više.
    Igranje 7-6 što nam nije donijelo ništa.
  • Eduardo
    19.9k
    ne tvrdim da sam u pravu, ali dojma sam da amaterski boks, uključujući olimpijski ima dosta više kontroverzi nego drugi sportovi. I to baš zbog suđenja zbog kojeg je u prošlosti bio često pod povećalom zbog kontroverznih odluka koje se nisu činile ispravnima i poštenima. To je samo moj dojam koji sam stekao na ne pretjerano velikom uzorku odgledanih amaterskih mečeva.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Nekakav live sustav bodovanja udaraca ili tako nešto, ovo je totalno paušalno, možda netko tko to više kuži razumije, ali odgledao sam par borbi i u svakoj ne bi mogao reći ništa da je pobjedio i drugi boksač.db-izbjeglica

    Broje se udarci naravno, ali nije uputno to staviti kao kriterij dodjele pobjede jer ne vrijedi svaki udarac jednako, niti bi trebao.

    Za razliku od profesionalnog boksa, u amaterskom još uvijek postoje bitno drugačije škole treniranja i shvaćanja boksa. Kubanci, Rusi, Meksikanci, itd... Svaka škola stavlja naglasak na nešto drugo.

    Otuda uglavnom i problem dosljednosti pri ocjenjivanju. Neki jednostavno više cijene pritisak i inicijativu, drugi volumen udaraca, treći štetu, četvrti nešto deseto.

    No, u kontekstu Olimpijskih igara je po meni daleko najveći problem boksa trajanje meča. Osim ako nije nokaut (koji je jako teško izvesti u ovim uvjetima) ili teško deklasiranje jer suparnici nisu ista razina, devet minuta je premalo da baš bude očito tko je pobijedio u borbi.
  • Dzoni
    616

    Ima ljudi po komentarima dosta koji bas njega zazivaju
    Moja poruka im je da odgledaju ovaj video pa da vidimo zele li opet ga zazivati
  • miro
    4.4k
    Ok, s dosta ovoga što mu zamjeraš se slažem i sigurno je bolji trener od Goluže, ali on je birao te igrače. Mihić nema kaj tražit ispred Jelinića, a čak je i Glavaš bolje krilo (po meni) od Šoštarića, koji kao dobro igra obranu, pa je zato unutra. Dalje, ako ti i ja vidimo da Srna ne može, jer se boji i/ili je upglu, a Šarac ima šus, pa daj ga koristi bar 15 minuta, znam da nije najbrži igrač, ali bolji je od Srne duplo i opasniji. Stavi Srnu na tribinu, uzmi Glavaša. Ne znam, probaj nekaj, a ne izgubit 2 tekme u kojima se vidi da imamo protivnike.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    @Eduardo Ma slazem se . Meni je rukomet nakon nogometa ili uz nogomet najveca ljubav. Igrao sam ga i sam i poznajem i nas sistem kad smo ga dodude imali i skandinsvski. Mi smo postali neka sredinama tipa Portugal u europi ,vrh nismo i kako pratim niti cemo u buducnosti her nemamo sustava. Pa u skandinavije su ucili od nas .nisu oni izmislili toplu vodu. Nego trce i rade sa igracina ,selektiraju. Pa kod njih nema zamjene Kao kod nas napad obrana. Kod njih ako nemozes igrat oba pravac neces postat profesionalni igrac a pogotovo doci do repke. Mi kad smo imali vorija,sulica pa i jovica na pivotu ljudinsu igrali vrhunski obranu a bili strah i trepet u napadu. Kod nas niti jedan pivot osim Malo nacinovic ne igraju u oba pravca. Kako @mirokaze ,Srna je panglu da to nisu istine. Nemoze procitat igru,i sirovina. Ako ista imamo to su bekovi. A on da bude ispred šarca ,lucina mi je nepojmljivo. Gurali ga od kad je stigao u zg. Propast cemo ko u kosarci. Neki dan gledam u18 repka gube od svedske 40 razlike. Treba radit sa djecom
  • reziser
    6.8k
    Treba radit sa djecomKujtim Shalla

    Kad bi bilo kvalitetnih trenera i kad bi bilo više djece u rukometu...
  • Agramer86
    330
    Kak prolaze naši na atletici? Trenutno nemogu pratit
  • serbus
    4.1k


    Ja znam kako je nama bilo na košarci ko klincima rješi se lopte , rješi se lopte , ne driblaj naravno klinac si a igraš se playa voliš loptu ... i onda dođe knap situacija usereš se kad te stisnu lopta krivo dodana jer neznaš nijednu fintu i ajmo klupa beton Lučko ne dižeš se više u tekmu.

    I svi počnu igrati iz prve i svi postajemo identični igrači iz kalupa. Pustite djecu da se igraju pa će i igrači doći od ovih treninga sad postati ćemo Englezi sve super dvorane ,tereni ali igračke lopate u momčadskim sportovima
  • reziser
    6.8k
    kod nas u rukometu je uvijek bilo kreativnosti, mastovitosti.... to polako gubimo...daj sablone...a to je za njemce...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.