• Patak
    2.9k
    Mislio sam na usporedbu stvarne igre u odnosu na trajanje utakmice: ovo mi je ovako na brzinu google izbacio...

Conversation. NFL average length of game: 3 hours and 12 minutes Actual minutes of play: 11 minutes MLB average length of game: 3 hours and 5 minutes Actual minutes of play: 18 minutes Meaning over 90% of time spent watching an NFL or MLB game is without live action.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Je, to mi je i glavni prigovor za sinoc. Sport kao sport nije los, ima uzbudenja, ima smisla, ali se toliko razvodni u tim reklamama da imas dojam da sport prekida reklame/show, a ne obrnuto. Americka posla :grin:
  • Zambatine škude
    2.6k
    Da, to stoji. Moraš pristati na cjelokupni paket.

Samo, rekao bih da je bejzbol sport u kojem se i za vrijeme aktivne igre rijetko što zapravo dešava, a u footballu je svaka sekunda bitna i važna. Vjerojatno su zato Ameri uspjeli izvesti NFL, a MLB nikada.

Meni nekad recimo baš pašu reklame i odugovlačenja. Radim nešto navečer, svakih par minuta pogledaš par minuta tekme. Jednostavno sam se naviknuo na drugačiji koncept od onog nogometnog gdje si dvije ćuke zakucan uz TV i ne mrdaš.
  • Captain America
    17.7k
    Nisam očekivao da je ovolko malo aktivne igre u NFLu. NBA regularnu sezonu zadnjih godina masovno gledam u snimkama što na Areni što na NBA replays jer mi predugo traje zbog pauza, al ovo je next level. Čudesan posao su napravili Amerikanci kad su od footballa uspjeli stvorit tako profitabilan proizvod.
  • Stihl
    3k
    Samo show i dobra reklama i imaš sve, a oni su majstori u tom zanatu...
  • Jaro
    7.4k
    yep, moji pokusaji gledanja NBA zadnjih godina (nakon dosta pauze) su me podsjetili na gledanje filma na RTLu.
  • xavier
    12.1k

Meni je kod NBA najveći problem što se sama košarka drastično promijenila. NBA na koji smo se svojevremeno navukli bila je žestoka borba u reketu. Za svaki poen vodila se rovovska borba koju je samo tu i tamo prekinuo neki dalekometni šut. Danas je to (na moju žalost) festival trica. Naravno da je do toga došlo iz razloga što je napredna statistika shvatila da je to jednostavno efikasniji način, ali to ne mijenja činjenicu da se meni sviđala ona old school NBA košarka.

Isto tako, nekad je stvar prestiža bila odigrati sve utakmice regularne sezone i boriti se za pobjedu u svakoj. Danas je regularna sezona (opet na žalost) kombinacija odmaranja, prepuštanja utakmica i igranja na 60% snage.
  • Jaro
    7.4k
    yep, centar i rokne tricu, pa kontra i rokne tricu i tak cijelo vrijeme... i ajd, gledljivo kad se radi o nekom ko fakat moze pogodit kad oce, al ekipa kaj ima ispod 15% trice uzima "nerezonske" suteve bez beda...
  • Zagreb1992
    1.7k
    Odličan odgovor Šibenke u nastavku utakmice...udvajanje amera iz Furnira i preokret utakmice te zasluženo ušli u polufinale kupa :)
  • zgšd
    174
    CIBONA - zadar 71-70
    cestitke i kk dinamu!
  • blackbully
    4.5k
    Sutra dosta zanimljiv sportski dan u Zagrebu.

Futsal četvrtfinale kupa:
    Murter – Torcida, 13:00
    Crnica – Pula, 15:15
    Novo Vrijeme – Bjelovar 17:45
    Futsal Dinamo – Šibenik 1983, 20:15

Bit će zanimljivo ako se u polufinalu križaju Dinamo i Torcida.

Košarka polufinale kupa:
    Cedevita Junior - KK Dinamo Zagreb 17:00
    Šibenka - Cibona 20:00

2. HNL:
    Jarun - Cibalia 15:00
    1.7k
    HKS i klubovi su na današnjem sastanku postigli sporazum oko promjena za novu sezonu Premijer lige
    Liga će se igrati dvokružno a raspored će se usklađivati u dogovoru s ABA ligom i neće biti preklapanja
    Ujedno će premijer liga biti izlučno natjecanje za ABA ligu
  • Patak
    2.9k
    Katastrofa, premijerka će biti ulaznice za ABa ligu?!? Košarka je onda skroz propala, pa tko će to gledati?
    4.5k
    Murter – Torcida, 13:00blackbully

Torcida imala 4:1 do 35. minute da bi Murter došao na 4:4 i prošao dalje na penale.
    1.7k

Da.

Kao što sam rekao ..Cibona je imala u četvrtfinalu težu utakmicu nego u polufinalu...Ako sutra uspiju zaustaviti Simona napravili su ogroman posao u obrani naslova