• Peškaman
    2.9k
    Bubam,Dinamo i Leverkusen na kraju imaju isti broj bodova,isti im je omjer golova,nisu igrali međusobno a drže 8i9 mjesto.
    'Ko tu ima pravo na 8. mjesto i po čemu u takvom sustavu?
  • Infinity
    15.5k
    Fair play. Imas cijeli niz pravila, kartoni i slicne pizdarije. Na kraju svih pravila je dodatna medjusobna utakmica. Imas to i u domacim ligama.

    A da se nadovezem, nama konkretno bas nista ne znaci u kojem smo potu u grupama. Koeficijent je bitan u kvalifikacijama.
  • immerwieder
    1.3k
    vjerojatno zbroj bodova protivnika,
    tko je igral s jačim, ima bolji plasman,
    a u nekoj konačnici, ako bu sve isto, onda i ždrijeb
  • scooniepenn
    2.3k

    Ma naravno, salim se. Ali nekadasnja svrha koeficijenata i posljedicno potova gubi poprilicno smisao.
  • rioda
    3.5k
    Potrebni su zbog zdrijeba.. za koji me zivo zanima kak budu to napravili..Jurki

    Ždrijeb s ovim formatom ide računalno jer su testiranjem shvatili da bi inače trajao četiri sata, tako sam pročitao negdje
  • Li892Dinamo
    4
    Evo što Uefa kaže:

    Article 18 Equality of points – league phase
    18.01
    If two or more teams are equal on points on completion of the league phase matches, the following criteria are applied, in this order, to determine their rankings:

    a. Superior goal difference in the league phase
    b. Higher number of goals scored in the league phase
    c. Higher number of away goals scored in the league phase
    d. Higher number of wins in the league phase
    e. Higher number of away wins in the league phase
    f. Higher number of points obtained collectively by league phase opponents
    g. Superior collective goal difference of league phase opponents
    h. Higher number of goals scored collectively by league phase opponents
    i. Lower disciplinary points total based only on yellow and red cards received by players and team officials in all league phase matches (red card = 3 points, yellow card = 1 point, expulsion for two yellow cards in one match = 3 points)
    j. Higher club coefficient (see Annex D)
  • Jurki
    9.7k
    Rasmus Steensbaek Lauritsen zabio za vodstvo Brondbyja.
    Gaziiii Ras
  • Infinity
    15.5k
    @Sunja86 Uredio sam ti postove, pa ti se sad vide tweetovi. Kad zalijepis link tako kako si ga zalijepio, potrebno je pobrisati x i napisati tweeter. U suprotnom ce svi vidjeti samo prazan post. Isto tako u jedan post mozes postaviti vise tweetova, nema potrebe da za svaki pises novi post.


    I da se nadovezem. Minimum svih minimuma je da Dinamo i Rijeka igraju grupnu fazu. Dinamo je istu skoro pa osigurao, a Rijeka je nositelj kroz 'cijele kvalifikacije'. Osijek i Hajduk se moraju dovuci do play offa, mada imaju par nagaznih mina u trecem pretkolu. Moguci protivnici iz drugog pretkola su smijesni za sve koji imaju ozbiljne europske ambicije. U trecem moras biti teski baksuz da izvuces Zurich, Brondby ili PAO. U play offu ce im biti potrebna sreca da izvuku ekipu s kojom se mogu nositi, ali gledajuci ponudjene, skoro pa pola mogucih protivnika izgleda kao idealan izbor za play off. Ne mozes se nadati da ces tu igrati s Dritom, ali Cluj, Legia, Maccabi, Djurgarden, Go Ahead, Omonia, vjerojatno i Zalgiris, mozda i Astana su za play off top izbor. Hajduk bi protiv tih ekipa vjerojatno bio i favorit, a mogli bi se nositi i s jacim ekipama.

    Cim nanjusim start eurokvalifikacija ja pocnem precjenjivati HNL, pa vjerojatno i sad to radim, ali ocekujem tri kluba u grupi, ne bi me iznenadilo ni da udju sva cetiri. Dobar prijelazni rok je temelj, a onda samo malo srece u plesu kuglica.
  • Jurki
    9.7k
    u slucaju da se desi da se svi ukrcaju u skupine u kaj ne vjerujem.. mozemo komotno staviti šampanjac van na hlađenje kaj se prvenstva tice s prvim malo nizim temperaturama.
  • Jaro
    6.1k
    u tom slucaju drigo i trece mjesto bi mogli Lokomotiva i Istra drzato na mraju jesenske polusezone...
  • Bosskovitz
    8.5k
    Cim nanjusim start eurokvalifikacija ja pocnem precjenjivati HNLInfinity

    Ja sam isti takav, redovito pretjerano optimističan, ali ove godine zaista ima nekoliko objektivnih pretpostavki za dobru europsku sezonu HNL-a:

    • ajmo računati da Real osvaja LP, mi smo već barem u EL, a uz malo sreće u LP
    • Rijeka ima pravo na popravni ispit, kaj znači da ne mora sve pobijediti i ako uspije imati pristojnu momčad, KL nije nemoguća
    • za Osijek generalno mislim da će biti hit momčad sljedećeg prvenstva i nama najozbiljniji konkurent, zbog niskoj koeficijenta trebat će im puno sreće ali neće se osramotiti
    • od Hajduka ne znam kaj očekivati, realno imaju pristojnu momčad, ali njihov track record u Europi praktično od raspada Jugoslavije, izuzev one jedne Lige prvaka prije 30 godina, je toliko sramotno loš da ne vidim kako biti optimist

    EDIT: i sad vidim da su Botu propucali auto, svatko normalan bi nakon toga otišao glavom bez obzira, a ako ode onda cijela njihova priča pada u vodu tak da... možda jesam bio preoptimističan.
  • Paggini
    10.6k
    redovito pretjerano optimističanBosskovitz

    Također, ali ove godine mislim da će sva četiri kluba igrati skupine, pod uvjetom da se ne raspadnu u prelaznom roku.

    Nama bi to itekako odgovaralo zbog toga što oni ne mogu pratiti tempo igranja dvaputa tjedno (jedva možemo i mi s ovom ekipom), pa će biti kihanja u prvenstvu s njihove strane. A s druge strane, četiri kluba iz HNL u skupinama (a Dinamo daj Bože u LP) je super promocija i za samu ligu
  • Bosskovitz
    8.5k


    Ne, ja ne mislim to, da se razumijemo. Svi osim nas moraju imati sreće sa ždrijebom. Možeš se ti pojačati koliko hoćeš, ali čak i da zadrže ove momčadi i malo se pojačaju, ako Rijeka, Osijek ili Hajduk izvuku Fiorentinu, Betis, Basaksehir, Chelsea... realno, šanse su im nikakve.

    Mislim da nije nerealno da dva kluba igraju skupine jer Rijeka ima padobran i malo bolji koef, ali tri bi već bilo kao dobitak na lutriji. Četiri su science fiction.
  • Peškaman
    2.9k
    Ne znam,računajući da Real osvoji LP-a,mi smo u play -offu LP-a,odnosno imamo osigurane grupe EL-e.
    Rijeka,kreće od 2. pretkola EL-e ako sam dobro.Prolaskom prve prepreke imaju osiguran play-off KL-e iako sam uvjeren s malo sreće u ždrijebu mogu preskočiti i 3. pretkolo EL-e,samim tim osiguravaju grupe europskog natjecanja.

    Mislim da je realno očekivati nas i Rijeku u europskim natjecanjima.
    Hajduk i Osijek,ajde dobre vijesti su da će biti nositelji u 3. pretkolu KL-e,a onda je play-off lutrija koga ćeš izvući,prošle godine je bilo strašnih ekipa u ždrijebu za KL-u,za ovu godinu ne znam kakav je slučaj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.