• Navijač Dinama
    7.4k
    Ja sam naveo samo otp.koliko nama novi stadion treba htjeli mi to ili ne, samo sam naveo nego prosjecnu brojku

    dok ostatak koristi navijacku tribini samo zato sto je najjeftinijaagramZ

    Pa i kod nas je tako , pogotov za europu , ljudi kojima je skupo za zapad idu primjer kod nas , ali problem je u njima sto oni sjede i ne pjevaju, a to je druga tema


    Ja kao ja, se nadam nekom normalnom stadiomu, koji ce po uvjetima barem svakom od nas na forumu barem malo ugodit , i naravno da sjever liči na normalnu navijačku tribinu kaku su je navijači sebi zamislili a ne nešto deseto doneseno radi ljepote stadiona i zamisljenosti uprave kluba ili ravno 120m a jebo ti to..

    Najdrazi mi je primjer Veltins Arena u Gelzenu onaj u FFM-u i i Dusseldorfu i onaj tvoj primjer (agramZ)Berlinovog stadiona paše , i Dinamo Dressden

    E sad sta ce biti do kraja, ocel biti sta to nitko ne zna
  • Eduardo
    17.6k
    Dečki su otvoreno rekli na forumu, ako dodje do gradnje novog stadiona da oni ne misle stajati po strani, već sudjelovati u 'kreiranju' te tribine. Sad, pitanje je kakve bi 'potencijalne' bitke morali voditi da realiziraju svoje zamisli.
  • agramZ
    2.3k
    kad se pretvori u sjedecu kapacitet padne na 4k.

    Pa i kod nas je tako , pogotov za europu , ljudi kojima je skupo za zapad idu primjer kod nas , ali problem je u njima sto oni sjede i ne pjevaju, a to je druga temaNavijač Dinama

    kad je navijacka tribina mala nema mjesta za te ljude koji idu na nju samo zato sto je najjeftnija. takva tribina se rasproda brzo i na njoj su tako samo oni koji zele navijati. na tribini od 8k ti znas da mozes stati gore u kut i imati svoj mir, ovako kad je "tijesno" takvom navijacu je navijacka tribina zadnja na umu.
  • SAS1987
    13.5k
    Kako bi izgledao taj stadion ako tribina iza gola ima 2 soma ljudi!? Navijacka tribina od 4.000 je skroz optimalna.. Nece ni ovo stanje s klubom vjecno trajati.Papastrumf

    Stadion prima 20k, tako da tribine iza gola vjerovatno ne primaju više od 2500 - 3000 :smile:
    top-14-le-stade-francais-obtient-la-gestion-de-jean-bouin-pour-dix-ans-15-06-19-4734.jpg
  • Papastrumf
    9.9k
    Razlika je izmedju 2 i 3 soma :wink:
  • xavier
    11.1k
    Znači imamo stadion koji je bez konkurencije najružniji i najnefunkcionalniji na ovoj razini i mi se raspravljamo kakav budući stadion je ili nije dobar...stadion koji ama baš nitko ne misli graditi (pardon, svi ga žele graditi, ali nitko ga ne želi platiti) :strong:
  • SAS1987
    13.5k
    mi smo vizionari :cool:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    kako ti je mišljenje o Allianz Stadiumu(Juventusov) samo kad bi naravni smanjili kapacitet i zamijenili jug i sjever?
  • SAS1987
    13.5k
    ↪SAS1987
    kako ti je mišljenje o Allianz Stadiumu(Juventusov) samo kad bi naravni smanjili kapacitet i zamijenili jug i sjever?
    Navijač Dinama

    To će ti puno bolje odgovoriti kolege zonaši koji su bil na Juventus - Dinamo :smile: A i mene zanima isto.

    Iz fotografija mi izgleda fenomenalan stadion s jako strmim tribinama. Tribine su na dva nivoa što je obično loše ali Juventus je to odradio tako da izgleda kao jedna velika, strma tribina.

    Odličan članak ulogu stadionske arhitekture na atmosferu arhitekta koji je radio stadion o Lyonu.

    https://www.vice.com/en_au/article/z4a389/how-does-stadium-architecture-affect-match-day-atmosphere

    Ili barem pogledaj video od 0.30 do 0.40.. čak i na videu se čuje odlična akustika stadiona Lyona.
  • Dino
    2.2k
    Znači imamo stadion koji je bez konkurencije najružniji i najnefunkcionalniji na ovoj razini i mi se raspravljamo kakav budući stadion je ili nije dobarxavier

    Pa kad se vec tolko trpi ovaj stadion, mislim da ko navijaci zasluzujemo svemirski brod :lol:
  • NORTE
    9.3k
    Stadion Varaždin može ugostit Uefine grupe?
  • xavier
    11.1k
    Čini se da je na kraju ipak definitivno odlučeno da se ruši San Siro te da se ide u izgradnju novog stadiona. Talijansko ministarstvo kulture dalo je mišljenje kako stadion nema kulturnu vrijednost jer su izvorni projekt i izvedba građevine iz 20-ih i 30-ih godina prošlog stoljeća potpuno izmijenjeni nadogradnjama i proširenjem objekta 50-ih i 90-ih godina, a kako te intervencije nisu starije od 70 godina, stadion ne može biti zaštićeno arhitektonsko dobro.

    Zašto to pišem? Zato što je krajem 90-ih, kad se krenulo u famozno renoviranje Maksimira umjesto u izgradnju novog stadiona, stadion bio proglašen arhitektonskim spomenikom te je navodno upravo to bio jedan od razloga zašto ga se ne može srušiti. Ne treba ni govoriti da je stadion u to vrijeme bio znatno mlađi od granice koju Talijani postavljaju da bi nešto moglo biti "spomenik".
  • NORTE
    9.3k
    Da imamo San Siro ne bi nam palo na pamet rušiti ga. Šteta da to rade. Tko bi i pomislio da se ovo naše zgarište ne smije rušiti? Nažalost nikad se nećemo riješit ove sramote, ostat će vječni spomenik maloumnosti našeg naroda. Spomenik loše arhitekture i lopovske vlasti i uprave kluba nesposobne izgradit novi stadion od 25 tisuća mjesta.
  • Crusades1986
    9.8k
    Fascinantni su ti kriteriji za spomenike kulturi, javnih dobara, konzervatorskih gradevina... Pa sta nije sad jedan od razloga velikih ostecenja u centru Zagreba bio taj da 90% zgrada nisu bile obnavljane godinama jer nisu nikako mogli ishoditi dozvolu konzervatora za obnavljanje? Najeklantantniji primjer toga mi je ona zgrada na Paromlinu. Izgleda kao da ce se srusit s malo jacim vjetrom (cudi me kak joj nije bilo nista od potresa) a kolko znam ona je spomenik kulturi i ne da ju da se obnavlja.

    Ako jedan San Siro ne dobije status spomenika kulturi/arhitekturi ne vidim aposlutno niti jedan razlog zasto bi masovna konstrukcija negledljivog betona u Maksimiru to dobila.
  • SAS1987
    13.5k
    Ovaj tjedan počinju radovi na stadionu Ljudski Vrt u Mariboru (ugovor je bio potpisan prije par dana). To će biti završetak obnove stadiona koja je započela 2008 kada su srušene sve tribune osim zapadne. Zapadna tribina treba biti potpuno renovirana jer navodno prema UEFA nije dovoljno sigurna i postoji dobra šansa da stadion ne bi dobio licencu za grupne faze LP ili EL ako bi se kvalificirao. Osim nedostatka sigurnosti fale i neki uvjeti za novinare i takve stvari.

    Na zapadni tribini je problem da je krov (sličan je krovu u Udinama btw) proglašen kao zaštitne i zbog toga krov treba ostati. Ako pitate navijače Maribora, 99% njih se nada da će netko biti "neoprezan" i s bagerom srušiti krov :rofl:

    Stadion je meni drag i solidan ali po meni su malo zajebali sa cijelim projektom. Stadion je do 2008 imao atletsku stazu i nakon obnove je travnjak ostao na istom mjestu. Oko njega su odmah uz teren (minimalna udaljenost 7.5m - 8m) napravljeni novi sjever, istok i jug a zapad je zbog atletske staze ostao relativno daleko od terena. A koliko znam, tako će ostati i nakon obnove. Šteta da nisu u 2008 pomaknuli teren više prema zapadu. Po meni su i tribine malo premalo strme ali to je već stvar okusa.

    Stadion prije 2008
    38079-nogometni-stadion-ljudski-vrt-maribor-slovenija.jpg

    Stadion danas:
    Ljudski_vrt_2012.jpg

    stadion_ljudski_vrt_.jpg

    Zapadna tribina danas:
    o_6638328_1024.jpg

    Zapadna tribina nakon obnove:
    74d073d58679e090f0cc-prenovljena-tribuna.jpeg

    nkmb-viz-02-669x420.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.