• Kwedi
    3.8k
    od vas koji pratite želju, koliko love je s krovom na kraju došla ta tribina?
  • Bosna86
    11.7k
    Oko 2 mil e sa bas svime
  • Bosna86
    11.7k
    https://fkzeljeznicar.ba/rekapitulacija-troskova-za-izgradnju-istocne-tribine/26884/
    Fulao sam za milju, evo kompletni cijenik točku po točku ( 1 e- 1.94 km)
  • Infinity
    16.5k
    816.739,23KM je kostao sam krov. Cijela tribina s krovom znaci nesto jace od 2.8m maraka ili oko 1.4-1.5m eura. U tu cijenu je ukljucen projekt, beton, stolice, krov i toaleti. Podtribinski prostor nije sredjen, izuzev toaleta.
  • SAS1987
    14.8k
    Sto kazati, kakvu poruku poslati. Željo si gradi stadion a naši (i grad i dinamo) nisu 20 godina u stanju spustiti sjever, zapad i istok do terena (i mozda ga ukopat metar, dva) sto je sigurno relativno jeftino jer postoji vise manja sva potrebna infrastruktura oko ulaza itd. A i brzo se napravi.
  • Kwedi
    3.8k
    Nije nikom u klubu to interes.

    Nevjerojatno je da za relativno male pare dobiješ okej tribinu sukladno potrebama, a kod nas obrnuto
  • Infinity
    16.5k
    Meni se bas i ne svidja ta teorija o spustanju tribina. To bi bio stadion s 60.000 mjesta. Krov za takav stadion bi kostao desetine milijuna necega. Takav stadion bez krova ili ovo sad? Potpuno nebitno, zjapi prazno i jedno i drugo.

    Zeljo je pokrio tribinu s 22 reda, 4.000 mjesta za 400.000 eura. I to jeftina solucija gdje stavljaju stubove po sred tribine. Krov za nasu grdosiju bi kostao kao pola nekog normalnog stadiona od 20tak tisuca mjesta.

    Kada bi nasi npr. srusili istok pa tu napravili tribinu od nekih 5.000 mjesta s krovom. To bi se moglo za 3-4 milijuna eura kad su ovi uspjeli za milijun i pol. Smanjili bi kapacitet, ali bi dobili pokrivena mjesta, a taj kapacitet nam svakako i ne treba.

    U svakom slucaju, ovaj Zeljin recept tribina po tribina kad se ima para mi ima smisla, mada mislim da Dinamo s kreditom to moze odjednom. Zeljo se ipak ne smije upustati i takav zajam, jer im proracun nije ni 10% Dinamovog.

    Bilo bi lijepo vidjeti normalan istok, al prioritet bi mozda trebao biti zapad, jer o njemu ovise UEFA kategorije, a tu bi se mogle izmjestiti i svlacionice, pa bi se olaksalo rusenje juga.
  • Kwedi
    3.8k
    jug je kao tribina izvana i iznutra još najzdraviji dio stadiona.

    estetski je grozan, al u nekoj kombinaciji bilo bi fora sve pomaknut prema jugu, južnu tribinu spustiti do terena i nekako zaokružiti stadion, a sadašnji zapad, istok i sjever srušiti.
  • nkdz
    887
    ma sve mi se vise cini da bi dinamu i 20 tisuca mjesta bilo dovoljno jer 90 posto potreba taj kapacitet zadovoljava, i da se recimo gradi po ovom principu, jedna po jedna, samo da se više ova agonija s stadionom završi i napokon nekaj pokrene.
    Osobno bi najradije da npr.grad proda zemljište na Kranjći i zemljište na kojem je Maksimir i jednostavno od te love sagradi stadion na Sveticama, i da se onda da Dinamu u dugorocni najam s nekom fiksnom cifrom od dve tri milje eura ili koliko vec godisnje.
    I nek onda na njemu igra i Dinamo i Lokomotiva(makar ih treba odjebat iz lige) i zaboraviti na atletski stadion, eventualno bi nesto love ostalo da se uloži u Hanžek na Savi.
    Makar znam da bi u ovom slucaju Bandić oprao masnu lovu s prodajama zemljišta, ali gledam u idealnom slucaju kak bi to volio.
  • Infinity
    16.5k
    ma sve mi se vise cini da bi dinamu i 20 tisuca mjesta bilo dovoljnonkdz

    To i vecina misli. Moje neko misljenje varira od 17 do 22.000. Takvih stadiona ima sirom Europe u cijeni od oko 40m eura. Nasi sve i da imaju tu lovu, da imaju i volju i zelju raditi, bez Bandica nece nista proci, a on je sam vec dao naslutiti da ce sjebati sve moguce pokusaje Dinama ako pokusa sam graditi stadion. 'Neka Dinamo kupi zemljiste i sam gradi stadion, ako je tu predvidjen stadion'. Iz Dinama su jucer na skupstini izvijestili da je kamp prioritet u odnosu na stadion.
  • Kwedi
    3.8k
    Nasi sve i da imaju tu lovu, da imaju i volju i zelju raditi, bez Bandica nece nista proci, a on je sam vec dao naslutiti da ce sjebati sve moguce pokusaje Dinama ako pokusa sam graditi stadion. 'Neka Dinamo kupi zemljiste i sam gradi stadion, ako je tu predvidjen stadion'Infinity

    Nije tak. Dinamo može graditi na Maksimiru, adaptirati al svojim parama jedino. Dinamo ne želi jer nije njegova imovina već je podzakup, to je kao opravdanje. Al s druge strane, ako uložiš i napraviš, nije da će Grad te potjerati i dati Dragovoljcu da igra na sređenom Maksimiru.

    Grad se pravi s druge strane grbav, bili bi partneri odnosno ne daju ni lipe za Maksimir jer nemaju. S druge strane glume humanitarne pa nude gradsku zemlju na obodu grada džabe nek si Dinamo tam radi sam stadion, a oni su "uložili" dajući zemlju badava
  • nkdz
    887
    Moje neko misljenje varira od 17 do 22.000Infinity

    Bas to, ako na jednu istru/varaždin/goricu sada dođe nekih 2.5 tisuce, na novom pretpostavljam da bi mozda bilo 5-6 ili na Rijeci/Osijeku dođe sad 7 tisuca na novom mislim da bi bilo 10-12 tisuca onda mislim da nema potrebe raditi nesto veće od 20 tisuca mjesta jer zbog dve-tri eu tekme na kojima bi mozda prodali 25 tisuca mjesta nije isplativo, i volio bi da oni pomodni navijaci koji samo dođu jer gostuje Real ili Barca izvise i ostanu bez karata, a mi s godisnjima cemo uvijek imati svoje mjesto
  • Infinity
    16.5k
    Hmmmm... A da nam daju zemljiste u koncesiju? Ne moze nas grad potjerati poslije tek tako sa stadiona. Ne znam kakav je zakon RH, al ako je meni RH dala zemljiste da si napravim kucu i ako me kasnije zeli potjerati, trebali bi mi dati love onoliko koliko sam ulozio. U BiH poznam covjeka koji je od drzave iznajmio poslovne prostore u losem stanju, te je pri kupovini istih nakon duzeg vremena uz prilozene racune dobio popust u istom iznosu koji je ulozio u adaptaciju. Ako se sve radi po zakonu, ako postoje papiri, ne moze te nitko samo tako otjerati od tamo gdje si ulozio novac, pogotovo veliki novac. Kome bi Grad uopce dao taj stadion? Veca je sansa da ce nas otjerati s rusevnog Maksimira, nego s novog stadiona. Ruinu mogu srusiti i traziti opravdanja. Nov stadion sigurno nitko nece srusiti, navuci ce puno veci bijes.
  • Cosey
    515
    Nama Željezničar i Osijek postaju uzori. Predobro.
  • Kwedi
    3.8k
    Kome bi Grad uopce dao taj stadion? Veca je sansa da ce nas otjerati s rusevnog Maksimira, nego s novog stadiona. Ruinu mogu srusiti i traziti opravdanja. Nov stadion sigurno nitko nece srusiti, navuci ce puno veci bijes.Infinity

    Pa neće Grad rušiti Maksimir jer i to treba platiti. Dinamo do 2030. ima ugovor oko Maksimira. Jedina solucija je za jedne i druge Maksimir.

    Nejasno je ovo izdrkavanje oko atletskog stadiona kog mogu raditi bilo gdje.

    A oko samog stadiona jasna je situacija; jedna i druga strana "hoće" stadion,ali nitko ne bi platio. I bacaju se ove medijske bedastoće kak "fali samo pečat" ili "Dinamo kreće sam u izgradnju"
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.