• jedan u nizu
    5.4k
    znaci imali su prosjek od 3700 na stadionu od 4500.
    sad imaju prosjek od 7500 na stadionu od 8800.
    a dam se kladit da ce imati oko 10k na stadionu od 15k

    Zanimljivo :D Neki bi rekli da novi stadion nece dici nikakvu posjetu, a kad ono ...
    I kad napisem da cemo na kranjci imati prosjek 10k, a na novom maksimiru i osjetno vise, kazu da nije u stadionu razlog
  • Petar86
    572
    Ma igra ogromnu ulogu stadion, a ove atletske staze oko stadiona top dodu, koriste se nikad, a gledatelja udalje od terena da mora mali dalekozor nositi sa sobom ko na utrkama konja
  • Infinity
    15.1k
    Prosjek lijepo zvuci, jer je prosjek. Oni su u prvih sedam domacih utakmica imali 8.000+ na njih sest. U medjuvremenu su jednom imali 7.500. Posljednje tri su imali 6.000-5.600-6.000.

    Mozda je svoje ucinilo hladno vrijeme na zalasku polusezone, al bit ce zanimljivo za ispratiti u drugom dijelu kako ce im se posjeta kretati. Uvijek mi je to zanimljivo kod klubova s novim stadionima.

    Kolega je naveo da nemaju gostujuci sektor. Mozda su u ove tri utakmice ipak imali, te bi to uz tampom zonu smanjilo i kapacitet, a samim tim i posjetu. Nagadjam.
  • Facke
    1.9k
    Bogme Lyon ima bas lep stadion. Upravo gledim tekmu i bas mi se svida.
  • SAS1987
    13.2k
    Bogme Lyon ima bas lep stadion.Facke

    Stadion dizajniran za top atmosferu. Recimo false "double tier". Dva nivoja tribine a ostavljaju dojam da su jedan nivo.
  • SAS1987
    13.2k
    Ne valja nam nam igra, ne valja nam trener, ne valja nam uprava i da se ne zaboravi, ne valja nam ni stadion :lol: Počelo glasanje za najbolji novi stadion izgrađen u 2023 :cool:

    Moj izbor

    1. MRV Arena (Clube Atletico Mineiro, Belo Horizonte)
    Dinamo je moj klub od rođenja, a Atletico Mineiro klub koji mi je ušao u srce jer sam neko vrijeme bio u Belo Horionte. Gradnju stadiona sam pratio ko da se mi kuća gradi a on je najmoderniji i najfunkcionalniji u Brazilu po svemu. Stadion je na lokaciji gdje su više manje svi navijaći Atletica a pozicioniran je u geometrijsko srce Belo Horionzte metropolian area gdje živi skoro 6 milijuna ljudi (Belo Horizonte, Contagem, Betim). Odmah uz stadion su največi gradski autoputevi i željeznica te se od više manje svakog djela grada do stadiona sa avtom dođe u max 30 - 40 minuta.. Ispod stadiona je mjesta za 2400 vozila. Kapaciteta mu je idealna (46k) pa bi prosječna gledanost trebala biti blizu kapacitete. Jedini mu je minus da nemaju jedne velike navijaćke tribine iza gola. Al zato imaju stajanje na navijački tribini.



    1863983745-arena-mrv.jpeg

    1024px-Atl%C3%A9tico_Mineiro_v_Botafogo%2C_Arena_MRV%2C_Horizonte%2C_2023.jpg

    2. Longxing Football Stadium (Kina)
    longxing_football_stadium27.jpg

    3. Raiffeisen Arena (Linz)

    Stadion kapacitete ~19k sa jako zanimljivim, funkcionalnim designom te tribinom iza gola na jedan nivo.

    raiffeisen_arena16.jpg
    raiffeisen_arena06.jpg

    4. BBBank Wildpark (Karlsruhe)

    Stadion taman za Dinamo i po kapaciteti i po imenu :lol: Stadion je dobar, mada ak bi gradili takvog za Dinamo je bi promijenio:
    1. Malo veči naklon tribina
    2. False double tier (stadion u Karlsruhe ga ima na neki način). Tribina na jedan nivo al je razdvojena zidom od metar, metar i po tako da je u praksi tribina na dva nivoa pa se jedan nivo može po potrebi zatvoriti. Taj gornji nivo treba imati veči naklon jer je jako važno zbog atmosfere da je gornji dio tribine što bliže terenu te da vidi ljude ispod (lakše se širi atmosfera). Postoje mehanizmi (ko recimo u Areni Zagreb) da se zakriju prazne tribine i možeš imati dvije konfiguracije stadiona (jedna za recimo 12k i jedna za 25k - 30k). Jako je važno zbog marketinga / atmosfere da stadion izgleda pun i na manjim tekmama.
    3. Sve više mi se sviđa englenski model gdje su prvi redovi tribina na isti visini ko teren. Lošiji je pogleda na drugu stranu terena ali ima nešto u tome da si odmah uz teren te na isti visini.

    bbbank_wildpark22.jpg
    bbbank_wildpark21.jpg
    bbbank_wildpark08.jpg

    5. Dalian Suoyuwan Football Stadium

    dalian_suoyuwan_football_stadium22.jpg
  • NitkoBitan
    11.4k
    Nije prosla godina dana od otvaranja Osijekovog novog stadiona a vec su poceli padat komadi betona sa tribina (a i naziru se neke pukotine). To nije prvi problem koji se javio, vec su nekoliko puta imali probleme sa rasvjetom, razglasom pa i nestajanjem struje. Poprilicno sramotno s obzirom da je na stadion kapaciteta 13k potroseno cca 65 milijuna eura.

    Ali jasno da se u javnosti ne radi nikakva drama (netko je mogao poginut)... nisu u pitanju Dinamo i Maksimir a i nije stadion placen "nasim" soldima. Za dan dva ce se sve zaboravit, a i Gradski vrt stoji za svaki slucaj. Nista Lege, ili mreza ispod tribine ili kaciga na glavu, sretno na najboljem hrvatskom stadionu...

    Edit: Kaze gol.hr djecje bolesti :lol:. Lege onda nema brige, kad stadion malo sazrije bude bilo manje problema. To tako sa stadionima ide jel, sto stariji to bolji i kvalitetniji :monkey:

    https://www.index.hr/sport/clanak/video-komadi-betona-padali-s-tribine-na-opus-areni-tijekom-derbija/2543914.aspx
  • xavier
    11.1k
    Kaze gol.hr djecje bolesti :lol:. Lege onda nema brige, kad stadion malo sazrije bude bilo manje problema. To tako sa stadionima ide jel, sto stariji to bolji i kvalitetniji :monkey:NitkoBitan

    A bit će da se beton još nije stvrdnuo kako treba...bit će to ok za par godina :cool: :rofl:
  • Mali Zeus
    9k
    Malo pali mliječni zubi, narast će trajni i bit će ok sve.
  • ZGWest
    525
    Jučer prvi put u Opus Areni. Sve 5, novi stadion, za Hnl super.
    Ali realno standard njemačke 3. Lige. Još uz to se raspada haha.

    Posjetio sam mnoge stadione vani, od Velodroma, Allianz Arene, Etihada do stadiona Dragao.. Nigdje cak ni na poluvremenu ne čekam piće duže od 5 minuta. Jučer u Opus areni na poluvremenu borba na najjače.
    Ne kužim zaš je problem postavit više šankova, šta klubu nije cilj prodati što više pića i zaraditi?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.