• Infinity
    15.2k
    Ja sam protiv Fenera imao pojacanje iz Stuttgarta, al sad ih nece biti, nema vise slobodnih dana.

    Dosta ljudi dolazi ovako sa strane, jako puno i zivo me zanima koliko bi oni dolazili da zive u Zagrebu. Ja sam gore radio pola godine i isao sam na sve domace utakmice u tom periodu. Osim na jednu, na nju sam zakasnio citav jedan dan. Kup se igrao utorkom, a ja otisao srijedom. Mislim da je Osijek bio. I to s posla trcao, nisam se ni otusirao, dodjem pred stadion i imam sta i vidjeti. Mislim da je tekma oko 18h bila. Odem u kladionicu da vidim i tamo isto imam sta vidjeti. Tri tekme taj dan, a Dinamo igrao dan ranije. Nisam imao interneta, kad dodjem kuci u BiH napravim si spisak utakmica i pratim. Omakeo mi se datum. I dan danas ljude koji kasne tjesim tom pricom da sam ja zakasnio 24 sata, ali sam ipak dosao.

    I da se nadovezem. Imam dosta ljudi koje sam vodio, bili jednom-dvaput, uvijek govore da bi isli opet, ali uvijek im se kao nesto omakne. Da Real dolazi sumnjam da bi bilo tih obaveza. Mislim da veliki broj ljudi sa strane dodje dva puta u tri godine na neke utakmice tipa Ludogorets i onda bi isli jos par puta na Real, Barcu i slicno. Mislim da je to isti sklop kao i kod ovih iz Zagreba, samo sto u dijaspori ima dosta onih glasnih, onih koji bi isli svaki put da mogu, al mislim da bi i dio njih ohladio.
  • 000
    941
    Osim na jednu, na nju sam zakasnio citav jedan dan. Kup se igrao utorkom, a ja otisao srijedom. Mislim da je Osijek bioInfinity

    Sreca pa se utakmica nije u Osijeku igrala :cool:
  • deda
    27.4k
    Ma jednostavno moramo svi početi raditi na sebi pojedinačno. Ja sam npr. donio odluku da ću ove godine pogledati svaku tekmu Dinama na Maksu. A iz Bjelovara sam. Imamo 6.000 godišnjih, a posjete na malim utakmicama 2.400-2.800. Dakle, manje od 40 % godišnjih dolazi. To se mora dignuti na 60-70%.
  • Infinity
    15.2k
    To je ono sto mene najvise fascinira, ljudi s godisnjim koji ne dolaze na utakmice. Al onda se skontam koliko je isplativa kad se igra Europa pa i razumijem. Iako, tu razumijem one iz dalje okolice i dijaspore, ali ne i ljude iz Zagreba. Pa ako si ju vec kupio i ako imas vremena, zasto onda ne dodjes ako si navijac Dinama? A da nisi ne bi ju ni kupio.

    Mozda ne bi bilo lose da godisnja vrijedi samo za HNL i Kup uz bonus 20% popusta i pravokupa za europske utakmice. Tad bi dobili realniju sliku, tj. godisnje bi kupovali oni koji ce ici na HNL utakmice. Prodalo bi se puno manje godisnjih ulaznica, a mislim da ne bi bilo nista manje ljudi na tribinama. Mislim da je klubu to nezamjetna dodatna zarada i da zato ovako nagradjuju navijace, al bio bih sretniji da je prodano 3.000 godisnjih od kojih svaku utakmicu dodje 2.000, nego da je sad prodano 6-7.000, a dodje ih mozda 1.500 ili koliko vec. Bilo bi zanimljivo da Dinamo objavljuje koliko je pojedinacnih ulaznica prodano.

    Pokusat cu odradit jednu usporedbu s FK Zeljeznicar. Oni za svaku utakmicu objave koliko su prodali pojedinacnih ulaznica, kolika je zarada od utakmice i koliko je tocno ljudi bilo. Mozda pokusam obraditi cijelu proslu sezone ako mi se dadne ili cu uzeti par random utakmica. Nije im tesko ni pronaci podatke koliko su prodali ulaznica. Ako me ista fascinira kod njih onda je to svaki detalj koji objave. Izgradili su tribinu i u fening objavili koliko je sta kostalo i kako su dosli do tih para.
  • xavier
    11.1k
    Na pravom si tragu, i ja sam nešto slično razmišljao. Ne vjerujem da će iduće godine biti ponuđene godišnje ulaznice po ovakvim uvjetima. Jednostavno nema logike.

    Očito je da se publika krenula ponovo zanimati za europske utakmice te da bi se prodalo dosta karata i da godišnje ne vrijede za te utakmice. Kad tome dodaš da kupce godišnjih svejedno nisi motivirao da dolaze na HNL nego ih je većina uzela taj "paket" samo iz razloga što je povoljniji nego kupovanje pojedinačnih ulaznica, onda je realno očekivati promjenu.

    Jedno od mogućih rješenja je ovo što si napisao samo što ni tad ljudi ne bi dolazili na HNL nego bi kalkulirali isplati li im se više tako ili uzimati pojedinačne ulaznice za Europu.

    Treba biti realan i shvatiti da je klub godinama vukao kontraproduktivne poteze i ljude tjerao sa stadiona umjesto da ih privlači. Treba povući neke konkretne poteze i navesti ljude da sami žele dolaziti na HNL jer mislim da ne postoji nikakav model kojim ih možeš natjerati da dolaze putem ulaznica. Mislim, možeš ih natjerati da ih kupuju ako je to povoljnije, ali ne i da stvarno dolaze.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ma teško je očekivati neku veliku posjetu sa ovom upravom i ovim komforom. I ne znam zašto je loše da se prodalo 7 tisuća godišnjih. Meni bi bilo drago da ih se prodalo 25 tisuća. Treba napraviti neki sistem da se godišnja može preuzeti ili prodati ako se ne može doći na tekmu. Ja ću npr. u ovoj sezoni ići na 7, 8 tekmi i kupio sam godišnju. Godišnja mi je kod prijatelja i koristi se, a da se i ne koristi opet sve 5.
  • 000
    941
    Na pravom si tragu, i ja sam nešto slično razmišljao. Ne vjerujem da će iduće godine biti ponuđene godišnje ulaznice po ovakvim uvjetima. Jednostavno nema logike.xavier

    Gdje prestaje logika, pocinje ovaj Dinamo. Cinjenica je da su prihodi od prodanih ulaznica zanemarivi.
    Cak i sada, obzirom na hype koje se dize oko utakmica sa Spartakom, cijene ostaju skoro na razini pretkola.
    Vjerojatno vise zarade sa jednom-dvije pobjede u EL, nego na svim prodanim ulaznicama u sezoni.
  • xavier
    11.1k
    To je moguće samo na zapadu. Na ostalim tribinama uredno provjeravaju osobne prilikom ulaska.
  • 000
    941
    To je moguće samo na zapadu. Na ostalim tribinama uredno provjeravaju osobne prilikom ulaska.xavier

    Samo na ulazu za godisnje na zapadu tocnije. Onaj glavni ulaz isto provjeravaju.
  • LovroZG
    1.3k
    To vjerojatno pojedinačne ulaznice provjeravaju prije nego dođeš do kentaura. Čim redari skuže da držiš godišnju u ruci odma te propuštaju bez provjere i tak je već godinama.
  • xavier
    11.1k
    Ovo meni govoriš ili Cavaleri?

    Na ostalim tribinama sve provjeravaju, ne samo pojedinačne.
  • LovroZG
    1.3k
    Cavaleri. Znam samo za zapad jer već desetak godina idem tamo. Apsolutno ni jednom me niko nije tražio osobnu, a često švercam frenda na godišnju starog.
  • deda
    27.4k
    Priča se da ide dio juga u prodaju.
  • 000
    941
    Ne dolazi 1500 najavljenih i napaljenih Slovaka? I dalje mi nije jasno zasto tamo nisu prebacili sjever, a za slovake nasli neki cosak na stadionu. Ili bar da stave barijere na samom jugu + jedan sektor kao tampon zonu. Prevelik je taj jug samo za gostujuce u ovoj situaciji.
  • Infinity
    15.2k
    Zapad gore je prodavan samo jedan sektor od njih sest. Meni se cini da u Dinamu jos nisu odlucili gdje ce smjestiti gostujuce navijace. To mi djeluje malo amaterski i nerealno s obzirom da su im trebale vec biti ustupljene ulaznice, al mozda na tim ulaznicama ne pise na koju ce tribinu, mada mi i to djeluje nemoguce. Jednostavno dajem 1% sanse toj mogucnosti da u Dinamu jos uvijek razmisljaju gdje ce s gostima. Glupo sto na jugu onda nisu BBB, al kao da je problem sto ce i obicni navijaci biti tamo. Zapad gore ima 5.101 stolicu u 25 redova. Znam da su tu i one loze, al one zauzimaju otprilike tri reda i ako bi bile u jednom redu u duzinu bi zauzeli mozda jedan red. To znaci 5.101 stolica u 24 reda. Sa sest redova su skinute stolice, odnosno s pet ako izbacimo loze u dnu te tribine. Kapacitet bi trebao biti negdje oko 4.050 mjesta. Jedna sestima ili 675 ulaznica bi tu vec trebalo biti prodano i to bi znacilo da je ostalo jos oko 3.300 ulaznica, a kapacitet juga je skoro 4.000 pa mi se onda cini da je bolje goste smjestiti na zapad gore, pogotovo ako bi se gore mogao prodati jos jedan sektor. Al ako bi na zapad gore postavili stolice na ovim mjestima gdje fale, onda je po meni bolje da se ta cijela tribina proda navijacima Dinama, a jug ostavi gostima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.