• Neki tip
    18.8k
    ma u "Standard teams" smo, ali su nabacili par primjera.. ne pobrojali sve klubove koji spadaju u tu kategoriju. Kako su i napisali, radi se o "dozens of clubs", dakle desecima klubova - u slobodnom prijevodu.
  • Nolifer
    6.4k
    ↪bbbjura ma u "Standard teams" smo, ali su nabacili par primjera.. ne pobrojali sve klubove koji spadaju u tu kategoriju. Kako su i napisali, radi se o "dozens of clubs", dakle desecima klubova - u slobodnom prijevodu.Neki tip sa Zapada

    Aaa onda ok, thx
  • NORTE
    8.9k
    "više od..."Neki tip sa Zapada

    Više od kluba. Barcelona.
  • r1oma
    1.5k
    Treci dres Osijeka u kojem se igrati ovo kolo protiv Hajduka.
    boa942a5xngpks6l.jpg
    „Ima snagu zlatnog žita“

    Naime, prvi puta ove sezone Osječani će zaigrati u novim crno-zlatnim dresovima! To nam je treća garnitura za ovu natjecateljsku godinu, nakon bijelo-plave i one bijele. Kada bismo je krenuli opisivati, uvodno treba istaknuti kako je nova kombinacija boja na dresu prvi puta takva u klupskoj povijesti. Motiv se može pronaći i u poznatoj poruci i stihu „Ima snagu zlatnog žita“, što simbolizira naš Osijek i Slavoniju. Dakle, i u tomu treba tražiti poveznicu i odgovor na pitanje zašto baš zlatna u spoju s crnom.
  • NORTE
    8.9k
    Dakle, i u tomu treba tražiti poveznicu i odgovor na pitanje zašto baš zlatnaNewGeneration

    I u čemu još? :grin:
  • Nolifer
    6.4k
    3oyh8kjdf50n9vxc.jpg

    Meni ovo ispada, kao da se nisu mogli dogovoriti, koji bude dizajn bio, pa su rekli, ajmo sve gore stavit...
  • markoli
    1.6k
    Mislim da je to imitacija grba, ali loše izgleda. Meni su najljepši Barcini dresovi koji imaju debele okomite crte.
  • Nolifer
    6.4k
    Neki dresovi "procurili" za novu sezonu

    3qyzsz9rvipyshub.jpg
  • markoli
    1.6k
    Evo recimo kako Liverpool ima ovaj sekundarni grb na dresu, ne vidim zašto Dinamo ne bi mogao na neku verziju dresa (bio domaći ili europski) samo staviti "d".
  • db-izbjeglica
    12.5k


    nemoj tako, mogao bi ti netko predložiti da počiniš samoubojstvo.
    jer ono, grb je svetinja nad svetinjama i on se nikada, ali baš nikada, u nikakvoj situaciji ne smije promijeniti, jer je takav nastao i takav mora biti za vijeke, vjekova, amen.
  • GZomanid
    572

    U današnje vrijeme je sve moguće ali ime, grb i boja bi trebalo biti nešto kaj se ne mijenja. Naravno da tome teže marketinški stručnjaci i da je uobičajeno u današnjem nogometu ali nije nešto kaj bi trebali zagovarati i opravdavati navijači..
  • deda
    27.3k
    Činjenica da naš grb vuče puno više emocija, jednostavan je, svakim svojim dijelom odražava značaj, identitet kluba. Meni su recimo grbovi mase kluba švrljotine koje moram gledati s mikroskopom da vidim što piše, a onda googlati pola dana da pohvatam značenje i simboliku. Navijač takvog kluba ne može biti ni izbliza povezan i identificiran sa grbom svog kluba kao mi sa svojim.
  • Stihl
    3k
    Svašta se tu da pročitat, kao i na temi: što nakon mamića? Promjena grba? Nikad, ali nikad pa ni tad...ovaj grb predstavlja sve ono kaj Dinamo je...identitet, otpor, ponos. Ovaj grb kao i ime Dinamo nije samo tamo neki nogometni klub, nego nešto puno veće! Većina stranih klubova nema takvo povijesno i nacionalno značenje kao Dinamo, njihovi klubovi i grbovi kluba nisu bili simbol zajedništva, identiteta, otpora i ponosa, ako hoćete i simbol Hrvatstva, kao naš grb i naš klub i to je nešto posebno, u takve stvari ne treba dirat. Nije me briga kaj svi ostali rade, neki si mjenjaju grbove, boje, imena, tradiciju, ko ih jebe...ali neka mi Dinamo ne diraju. Moze se na nekim serijama dresova napravit neki redizajn, zakaj ne, ali sluzbena promjena grba, nema šanse. Toliko o tome i nadam se da vise niko nebu spominjao promjenu grba.


    Navijač takvog kluba ne može biti ni izbliza povezan i identificiran sa grbom svog kluba kao mi sa svojim.
    To je to!
  • Infinity
    15.1k
    Promjena grba je glupost, ali neki redizajn se uvijek moze uraditi, mada bi kod nas taj redizajn mogao biti eventualno neka promjena nijanse boje i slicno.

    Mnogi klubovi koriste taj neki sekundarni grb, ali je to nesto tipa bozice koju koristi Atalanta, vucice koju koristi Roma i da mi stavimo na recimo bijeli dres plavo d. Nije to nista lose, grb i dalje ostaje kakav jeste, ali bi ovo 'samostalno' d na drugom ili trecem dresu bila super reklama za to d koje se puno bolje moze iskoristiti u marketinske svrhe nego originalan grb. Malo d je unikatno, a tako jednostavno da ce pristajati na svaku majicu, kapu, duksericu, na sve moguce sto se moze prodati.

    Ovo sto je uradio Juventus je drasticna promjena i mislim da bas nitko ne gleda u tom smjeru. Imamo svoje d koje je cak i zasticeno, bolesno bi bilo da dobijemo neko D koje koriste kijevljani i moskovljani i da nam onda to bude primarni grb. Mislim da to nitko ne zeli.

    O promjeni boje dresa mi nema smisla pricati ako to nije druga ili treca garnitura. Prvi dres je plavi, valjda nas nece kupiti ona budala Tan i nabiti crvenu, mada je on brzo morao vratiti sve na tvornicke postavke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.