• Doktor Kunić
    3.4k
    a zašto čitaš uopće te grupe/stranice na Facebooku, osim ako si i sam penzioner. Pa to se prestalo čitati prije 10g ostali su samo penzići što se da i vidit po komentarima, a šta drugo očekivati od njih? Takvi su zadnji put na Maksimiru bili 2005te
  • Paggini
    20.2k
    Sve te žnj Dinamo fan stranice po IG i FB su redom bile na Mamićevom kurcu prije par godina, u šemi "ne bi štel mešat" kad se događao vrhunac borbe pretprosle i prošle godine, a sad itekako kuhaju s tim biranim postovima u biranim trenucima. Klošari klošarski.
  • Big Daddy
    1.2k
    Uopce ne citam niti FB uopce ne koristim, al eto naletih slucajno i mislim si jbt koji krc, koji debilizam
  • marcio amoroso
    36.5k
    @Big Daddy
    Prestani postati slike raznoraznih instagram stranica ovdje. Ako ti se toliko sviđaju lajkaj, komentiraj, radi šta hoćeš. Ovdje te slike nemaju šta tražiti.
  • Bosskovitz
    11.8k
    Meni je u svemu ovome zanimljivo, s komunikacijske strane, promatrati kako se isprazne parole, laži i spinovi plasiraju u javnost, tko ih širi i što sve rade pokušavajući destabilizirati klub. Ne mislim ovdje na ljude koji konstruktivno kritiziraju, da se razumijemo, nego na jedan vrlo specifičan soj tobože navijača Dinama koji iskorištavaju mase nesposobne za kreiranje vlastitih mišljenja.

    Neka laž, neki spin ili fora kojoj je cilj diskreditirati klub kroz nekoga u klubu pusti se iz pera nekog od glasnogovornika, najčešće to bude Lesički, doslovno bivši Mamićev glasnogovornik kojem se stolac trese jer jedini način na koji danas još uspjeva doći do informacija iz kluba je da se skriva iza žardinjera terase kafića kako bi načuo tuđe razgovore. Onda tu laž, najčešće u formi iste sintagme, krenu ponavljati oni koji bi htjeli biti kao on, razni moderatori nekih praćenijih Facebook grupa s velikom bazom navijača "opće prakse" i relativno nedavno nastali podcasteri, potonji vrlo često pod krinkom neke "nepristranosti" i "neutralnosti" iako po defaultu s vrlo jasnim interesom; ali i sami originalni autori u svojim tekstovima, komentarima, gostovanjima po podcastima i Sportu nedjeljom na TV-u. Tako se uokviruje narativ i pojedinci čuju istu vijest s dvije-tri strane te njihov mozak nesvjesno to percipira kao donekle provjerenu informaciju jer je došla iz tri naočigled različita, iako u stvarnosti ista izvora. Uostalom, "gdje ima dima, ima i vatre", zar ne? I onda obični navijači nasjedaju na to.

    Potpuno je nebitno koji je sadržaj spina ili laži. Poanta je u tome da postoje ljudi koji su objektivni kritičari nekih nedostataka kojih će uvijek biti i takva dobronamjerna kritika, kojoj je cilj da Dinamo bude bolji, ne samo da je poželjna nego je i nužna; ali u ovakvim situacijama cvjetaju oni kojima interes Dinama definitivno nije na prvom mjestu i imaju neke posve drugačije agende jer gledaju svoju korist, a te koristi nema ako je klub bez problema. Zato su potpaljivali požare kad vatre nije ni bilo (sjetite se gluposti o "odricanju od hrvatstva" s trećim dresom, spina koji je došao istim, gore opisanim putem) i zato ih sada raspiruju kada vatre ima jer njima nije cilj upozoriti na vatru kako bi se ona što prije ugasila, već to da ona stalno negdje izbija kako bi se o njoj moglo raspravljati, komentirati, klikati...

    Ne izgledamo dobro, ali nije to ništa što dobar trener ne može riješiti. Ni prva ni zadnja kriza. Pristupiti joj treba najozbiljnije, što brže i donijeti najbolje moguće odluke. Oni koji ih trebaju donijeti to itekako dobro znaju.

    A mi ostali... na nama je da ne nasjedamo na spinove. Razlučiti konstruktivnu kritiku od prljave i pokvarene agende ponekad nije lako, ali je važna stvar koju moramo naučiti kao navijači da ne bismo nesvjesno postali kotačići u mehanizmu koji je inherentno protivan interesu Dinama.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Ima par ljudi na forumu koji podemone kada ne ide dobro, kao da dobiju nalet adrenalina i onda kreće opasno sijanje mržnje, gorčine i panike. Onda se priključe neki "već dugo pratim forum, ali sad ću komentirati"...naravno da nije dobra situacija, ali tko god je ikada ozbiljno pratio nogomet onda zna da je ovo rezultat nereda koji ostavi trener i dolaskom pravog čovjeka će sve sjesti na svoje mjesto.
    Igračima je povrijeđen ponos, dotaknuli su dno, autoriteta nema, mehanizama nikakvih, puno toga žele, a ništa ne ide. Apsolutno ne sumnjam da ćemo uzeti ligu, želim da novi trener nekako razbudi momčad za LP i da se ne sramotimo, da pokažemo neku kompetitivnost jer sam uvjeren da to možemo. I da @kajjaznam sereš li ga, sereš
  • Haza
    4.3k
    Obzirom da mi već danima nije dobro zbog Dinama, pokušao sam se sjetiti kad smo zadnji put bili ovako jadni i bijedni, i sjetio sam se da smo 2018. godine pod vodstvom Nikole Jurčevića bili ovako jadni u kontekstu psihe, a svi znamo tko ga je tada naslijedio, i kako smo izgledali nakon toga.
    Zaključak, ako su nas odbila jaka imena u kontekstu novog trenera Dinama, što očito jesu, i pohvala Upravi ako je barem pokušala dovesti jaka imena, moj odabir bi u ovom teškom trenutku bio Nenad Bjelica.
    Uvjeren sam da je on osoba koja bi u dva do tri tjedna promijenila krvnu sliku ove ekipe, njega bi doveo prije nekih francuskih polovnjača.
    Nisam stigao pratiti forum ovih dana, vidim da svi uzrujano pričaju o nekakvim napadima na Upravu, ne znam čemu uopće nervoza na tu temu, u sportu, kad krenu porazi, pogotovo u kontekstu Dinama, uvijek će se javljati razni kobasica navijači, koji će se sa sjetom sjećati karte za kunu, gratis majice, i Mamićevog urlanja o komunjarama. Slična je situacija i kod Hajduka.
    Osobno sam imao, i imam i kritiku prema SD-u, napisao sam je prvi put u 6. mjesecu, zadnji put prije par dana, neću se ponavljati. I dalje tvrdim da SD nije napravio dobar sken ekipe, i dobar prijelazni rok, ali bez obzira na to, s ovom ekipom moramo biti prvaci s pola gasa.
    Nadam se Bjelici, iako mi on nije dugoročno savršen odabir, kratkoročno je idealan.
    Odabir trenera, po meni će biti tek prva prava velika odluka nove Uprave od kad su imenovani. Prethodno najbitnije odluke su bile odbijanje transfera Sučića i Baturine, što je svima nama u tom trenutku izgledalo kao dobra odluka.
  • Mr Anderson
    8k
    kad smo zadnji put bili ovako jadni i bijedni, i sjetio sam se da smo 2018. godineHaza

    Ne moraš ići tako daleko. Prije godinu dana smo bili ovakvi pa smo se uspjeli dignuti. Ne sumnjam da ćemo i sad.
  • Jos-Optimus
    2.2k
    Prošle godine smo čak i bili jadniji, bez skoro pa ikakve perspektive, njabolji igrači otišli, nije se znalo tko pije, tko plaća...opći kaos. Sad je samo kriza rezultata, a to ćemo riješiti
  • Dubbbrava
    480
    Ovo nam se događa samo zato što smo mislili da je prošla sezona neponovljiva :lol:
  • Mali Zeus
    12.8k
    Imao sam na umu napisati nešto o tim raznim smrdljivim facebook i instagram stranicama, pa me @Bosskovitz preduhitrio s uobičajeno sjajnim postom, ali ću svejedno nešto napisati.

    Uz to kako izgledamo i kakav rezultat smo polučili u subotu, nakon horora u Munchenu, najviše me deprimira naletjeti na te stranice di tattićevci šire spinove i laži i onda se 'obična' ekipa nadoveže na to i širi to dalje, ne znajući kakvu štetu čine klubu, oni se eto samo pitaju ko fol neke stvari. Pa to ide od kritiziranja Marića do memeova o tome kak Zeko uništava Dinamo. Dakle toj ekipi je kao važan Dinamo i navijaju za njega a zapravo su glavini dupelisci i tarzanići koji čekaju svaku, baš svaku priliku di će između redaka ili izravno hvaliti svog domaćina (u smislu da su mu duboko u šupku, excuse my French) i ismijavati sadašnju upravo. Toj ekipi je samo stalo da je Dinamo prvi i bolji od gajduka (umetni bilo koji infantilni nadimak), bez obzira što je Dinamo prazna ljuštura od kluba koju nitko ne prati i koja je potpuno odvojena od navijačke baze i što je bio sredstvo kojima su pojedinci punili svoje džepove, politička igračka u rukama najogavnije ekipe u zemlji i šire.

    Tu bi se nadovezao na smrada drukera, nadam se da ovo čita, koji je nešto srao protiv Marića, ali Marić je samo kolateralna žrtva. Pa je nešto govorio da je eto ovo sve dokaz da je Dinamo preveliki i preozbiljni klub koji je dan u ruke nekome tko nije dorastao tome i da nije klub samo izdavanje tjednika i brojanje članova.
    Pa smradu jedan, klub je i to, dapače. Klub je udruga članova i napokon ti isti članovi imaju opipljiva prava i osjećaju se članovima puno više od toga da su to samo na papiru bez ikakvih prava, kako je bilo prije. Izdavanje tjednika je nešto što je prije postojalo i još je jedna stvar koju klubovi svuda po svijetu rade. Organiziranje druženja s igračima po kvartovima, sudjelovanje na raznim događanjima, obilazak stadiona, stalno nove stvari u shopu, općenito stalno se nešto događa, to je jedan od načina koji klub svaki dan raste i svaki dan se, ne približava, nego vraća svom navijačkom puku i svom gradu. Prije toga je od tog puka bio potpuno odvojen uz činjenicu da je pojedinac uz svesrdnu podršku drukera i ostale ekipe izvlačio lovu iz kluba u koji se uvijek kleo. Smradu jedan drukerski, sjećaš li se kad je za vrijeme tvog domaćina klub isto bio pun stranaca i puno više nego sad pa tad nisi pričao o tome da se momčad krca strancima, kad su Antolić i Pivarić bili jedini domaći igrači u prvih 11. Tad nisi ništa govorio i pisao jer nisi smio i nije ti bilo u interesu.

    Žalosno je onda što ovakve stvari, širene od raznih tattićevaca, uhvate korijenje među navijačima i žalosno je vidjeti koliko imamo neprijatelja u vlastitim redovima kojima je stalo ne do kluba nego da mogu tepati glavi tatta i koji očito imaju neke traume iz djetinjstva. Neki dan sam pisao o tome da dobro pazite što i kakvi narativi se šire, među ostalim narativ da je Sanjin glavni za sve. Čak i ovdje vidio sam u subotu postove tipa nisam za krimosa ali ili tipa glava bi napravio to tako i tako. To je to o čemu pričam, nekakva laž se zaspina i ljudi se zamisle i onda bi se podsvjesno, na jedan trenutak, vratili u to doba praznog stadiona i izvlačenja love i krcanja momčadi igračima tek tako da bi se što više rikverca moglo izvući. Ta ista ekipa koja širi te laži i spinove je nakon Qarabaga pisala da tog ne bi bilo da njihov domaćin nije postavio temelje. Sad kad ista momčad ima tešku krizu to je jer Zeko i ekipa uništavaju klub. Pa gospodo, što je od tog dvoje?

    Moja poruka drukeru, bivšem nježnogovorniku i svim tim tattićevcima koji kao jako brinu o Dinamu je da ne brinu, ova uprava ne ide nigdje, klub je krenuo u jednom smjeru u kojem ostavlja iza sebe vas, te i takve. Na kraju krajeva, ak vam ne paše osnujte si svoj klub u kojem slobodno možete i dalje lizati šupak svom gospodaru. Sportski dio možda trenutno pati, ali bilo je kriza (pa smo tako svojedobno gubili od Belupa 2017. na što se druker isto osvrnuo) i bit će ih i sve će to proći. To je nogomet, to je život na kraju krajeva, nemre sve biti uvijek dobro. Sve te uvijene kritike Mariću imaju samo jednu svrhu, uzdrmati klub, zapaliti vatru, raditi dramu kako bi se dokazalo da eto ova uprava uništava klub itd.

    Radi li Marić savršen posao? Naravno da ne.
    Radi li toliko loš da ga pojedini forumaši neprestano moraju opanjkavati u svojim postovima? Naravno da ne.
    Je li mogao dovesti još pokojeg igrača? Mogao je, ali je i profa s postojećim kadrom mogao i morao bolje, nijedan trener ne dobije sve što želi.
    Jesu li Mmae, RPG i Cordoba odjednom promašaji i znamo li svi zašto eto Ferencvaroš nije produžio ugovor Mmaeu (laž!)? Ne, u ovoj krizi svi su loši i svi sudjeluju, nisu oni postali odjednom amateri. Ah da, zaboravio sam, to je zapravo dokaz da Marić nije dorastao klubu.

    Novinari koji su pisali o tome kako imamo dvije momčadi i kak smo atomski sad nabrajaju Jakirove greške nakon što je bio proglašen doktorom nakon Qarabaga i sad se posipaju pepelom u smislu nije momčad tako dobra i stranci nisu pojačanja. Pa tako Olivari piše evo i mi smo u tome sudjelovali, pogriješili smo, lupite nas po prstima čekićem, ispričavamo se.
    E pa dragi Olivari, ne, ne opraštamo. Ti si samo pokazao još jednom na što se sveo novinarski posao. Ti ne pišeš tako da nešto istražiš, preispitaš, spomeneš uz dobre i neke loše stvari, kažeš pojačanja su dobra, ali, momčad je ok, ali. Ne, ti ćeš jedan tjedan ishvaliti Jakira i pričati o atomskom dinamu, a kad krenu kola nizbrdo ćeš reći da je Mmae smiješan, a Cordoba mačak u vreći i tražit ćeš oprost. A da možda napišeš nekad nešto u sredini, a ne da pišeš što ekipa voli čitati?
    Mislim, ti i takvi i nemrete drugačije, vi možete doći ovdje recimo, pročitati o kojim se potencijalnim trenerima raspravlja i napisati tekst. Tekst u kojem puno piše, a zaključak je nikakav, tekst napisan tek tako da se ispuni norma. To je posao koji ti radiš, žbrlj, brlj, nešto natucaš. Ti i tvoji frendovi. Da ne govorim da su neki tekstovi pisani s namjerom i zlonamjerno u čemu prednjački pekinezer nježnogovornik. Pa eto da kažem, da bi bilo vrlo nezgodno kad bi po nježnogovorniku netko jednom prolio kantu govana kao svojedobno po Tomiću. Govnima po govnu.

    Rant over. Svaka čast svakome tko je ovo pročitao do kraja. :grin:
  • Mali Zeus
    12.8k
    Junaci nakon Qarabaga:
    Kad su završili izbori za novo vodstvo kluba sve se smirilo, Velimir Zajec odmah je presjekao priče o smjeni trenera. Jakirović je istrpio sve kritike, preživio turbulencije i pokazalo se koliko je važno 'čekati' trenera. I Zajec i svi plavi navijači su ga dočekali, Jakirović je nakon godinu dana sve posložio, njegov današnji Dinamo ima i glavu i rep, to je ozbiljna momčad koja će imati što reći u Ligi prvaka.

    Junaci nakon Bayerna:
    Svakako će morati odgovoriti na brojna pitanja jer više nikome nije jasno što to Dinamo igra ili želi igrati. Dok je igrao s trojicom u zadnjoj liniji i ofenzivnim bekovima i dva napadača, išlo je Jakiroviću dobro, no onda je odjednom protiv Hajduka sve vratio na četiri u zadnjoj liniji i igru s jednom špicom, da bi protiv Bayerna stavio petoricu u zadnju liniju i zaigrao s dva napadača, ali ne više s parom Petković – Kulenović, nego Petković – Pjaca. Baš je to bilo vrijeme za eksperimentiranje, a taj jadni Pjaca u ovih je nekoliko utakmica promijenio tko zna koliko pozicija. I igra s pet u zadnjoj liniji prvi put, eto baš protiv Bayerna? K tome je ideja da vratar iznosi lopte bila suluda jer su plavi sve lopte izgubili, a da nisu stigli dalje od 25 metara. Kakva je logika da Nevistić doda prvom do sebe, pa da mu ovaj, jer nema rješenja, vraća loptu i onda je Nevistić izbije bilo kamo? Kad se vidjelo da to ne ide, nije li bilo logičnije reći Nevistiću da ispucava duge lopte kod prekida, da se momčad pomakne barem do centra uz nadu da iz neke 'druge' lopte može nešto napraviti prema naprijed.

    Junaci, stručnjače, također si prvo plakao zašto se mijenja formacija protiv Hajduka u 4 u obrani, a onda protiv Bayerna zašto igramo s 5 u zadnjoj liniji. Frajeru, koji toliko tog znaš, u Munchenu smo igrali s trojicom u obrani, a koja je formacija u fazi obrane bila s petoricom nazad. Eto to su ti novinari, veliki stručnjaci, kojima je jedan dan igra Dinama takva da ima glavu i rep, a poslije tog se čovjek pita što to Jakirović igra ili želi igrati. Jakirović je vrtio igrače po pozicijama i prije Qarabaga i poslije, al tad je bio eto doktor a kad stavi Pjacu u napad protiv Bayerna ti se pitaš što radi.. Kako se u par tjedana nešto što navodno ima glavu i rep pretvori u nešto što nikom nije jasno što trener želi?
  • Ivdzo11
    4.2k
    Prije treninga igračima se obratio sportski direktor Marko Marić, svi u Maksimiru prihvaćaju svoj dio odgovornosti za katastrofalne rezultate prošlog tjedna, svi su uvjereni kako je najgori period iza njih. I kako se prošlotjedni rezultati više ne smiju ponavljati. Pred Dinamom su važne utakmice (Banjole, Lokomotiva, Monaco...), tu se traže pobjede, bodovi...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.