• deda
    27.5k
    Liga prvaka za mlade zbog epidemije ove će se sezone igrati u potpuno drukčijem formatu koji još nije do detalja informiran. Ono što se zna, neće biti grupne faze, igrat će se na jednu tekmu od faze zadnjih 64, a takmičenje će krenuti u ožujku 2021.
  • Kwedi
    3.8k
    Dinamo trentutno u kadru svog '03 godišta ima 35 igrača.

    Jedan jedini na posudbi vani (Doljanin u Rudešu).

    Bez Pobija koji je na putu za Milan i minus Duvnjak koji je u Dinamu 2 za stalno, dolazimo do 32 igrača samo iz tog godišta koji konkuriraju za 1. i 2. momčad juniora.

    Dovoljno za 2 ekipe juniora samo iz tog godišta.

    Isto tak tu je i 30 igrača izlaznog godišta ('02). Koščak, Krkalić i Luka Soldo su na posudbi.

    Gvardiol je isto dio generacije, al je prodan pa bez njega.

    Dakle, kad se zbroje jedni i drugi (32 + 26) to je 58 igrača.

    U Dinamu 2 samo su tri igrača '02. godište i Tueto koji je '03.

    58 igrača u juniorskoj konkurenciji, podijelit 18 igrača za juniore 1 i 18 igrača za juniore 2 - dakle 36 igrača.

    Odnosno 22 igrača viška.

    Nisam spomenuo '01 godište koje je više manje u Dinamu 2.


    Je li ovo plod savršenog skautinga, bolesnih ambicija roditelja, uzimanja igrača samo da se konkurencija sjebe, strah od tog da niko prođe ispod radara ili preko stipendijskih ugovora izvlačenje para... Recite vi meni?
  • marcio amoroso
    31.9k
    Je li ovo plod savršenog skautinga, bolesnih ambicija roditelja, uzimanja igrača samo da se konkurencija sjebe, strah od tog da niko prođe ispod radara ili preko stipendijskih ugovora izvlačenje para... Recite vi meni?Kwedi

    Ja mislim da je miks svega. Realno ne možeš imati ekipu sa 18 igrača, to je baš premalo. Ako uzmeš neki realan broj od 23-25 igrača dolaziš do viška od nekih desetak igrača što baš i nije puno.
  • immerwieder
    1.2k
    realno od tih 58, barem 28 nakon 20. rođendana ne bude puknulo loptu više niti u kvartu,
    neslužbeno, ima i plaćanja da se drži klinac u generaciji
  • Kwedi
    3.8k
    jasno.

    al u dva godišta imati skoro šezdeset igrača...

    čak govorimo o mlađim kategorijama, tamo di ti fali u jednom momentu - ubaciš talentiranog klinca iz kategorije ispod. to oni rade, al koja je poanta onda imati toliko igrača za koje znaš da nisu vjerojatno ni kvaliteta za drugu ligu, a kamoli nešto više - čemu ih držanje tu?

    jedini cilj omladinske škole je proizvod za prvu momčad.

    moglo bi se kroz neku analizu provuć i koliko ih iz škole dođe do prve momčadi te nakon tog kakva je minutaža i da li se taj igrač kapitalizira.

    jer ovo sad je sve samo ne normalno.

    da cijela ta generacija od 58 igrača igra u dinamu 2 i juniorima kroz dvije kategorije pa možeš miksati - imalo bi možda smisla, ali ovih šezdeset igrača su unutar dvije juniorske ekipe natovareni.

    baš ono totalno lutanje bez ikakve vizije i smisla.
  • The Undertaker
    3.9k
    Generalno, radi se o uzimanju svega što bi moglo vrijediti s ciljem da netko ne prođe ispod radara i to što ranije, prije nego ih jači igrači od nas prepoznaju. To je politika a ne nedostatak iste. I meni se ponekad ne čini smislenom ali očito daje rezultate. Ovo što ja pratim, ima tu recimo i dosta djece koja znaju da neće puno igrati ali i dalje ostaju u klubu jer se žele nametnuti. Trošak je relativno malen jer samo manji dio njih (koliko ja imam uvid) ima stipendijske ugovore, pogotovo ovi i mlađim kategorijama.
  • Kwedi
    3.8k
    ovako na prvu, u prvoj momčadi su 4 igrača iz omladinskog pogona.

    livaković, josipović, šutalo i gvardiol koji više nije dinamov.
  • The Undertaker
    3.9k
    Livaković je Zagrebov podmladak.
  • Kwedi
    3.8k
    tako je. uopće nisam registrirao koliko je već ovdje.

    još gora situacija dakle.

    treći golman i peti stoper.
  • Dudu
    2.6k
    Zadnje 2 godine od igraca koji su igrali za juniore, drugu momcad itd. su ostvarili vise od 50 milijuna eura: Olmo, Gvardiol, Moro, Gojak..

    Tako da definitivno imaju podlogu za ulaganje u sto vise mladih igraca. Dvojica da isplivaju kso sto su Gvardiol i Olmo, isplatilo se višestruko sve.
  • The Undertaker
    3.9k
    Dobro, ali samo ove godine smo prodali Olma, Gojaka, Gvardiola i Moru koji su bili prvotimci iz našeg podmlatka.
  • Kwedi
    3.8k
    Gojaka ne bi računao kao igrača iz omladinske škole. Kao punoljetan je došao u klub.

    edit: sa 17 i pol
  • deda
    27.5k
    Ne treba biti u zabludi. Proizvodi omladinske škole plaćaju ovu razinu standarda, budžeta kluba. Oni plaćaju Petkoviće, Oršiće, KTCe i slične. S druge strane ovi omogućavaju razvoj tih koji donose novac. To je uzročno posljedična veza. Politika ajmo mlade je za tovare i takve retarde.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kad bi još dodali i Lokomotivu koju uglavnom Dinamo financira, onda je broj igrača još i veći.
  • xavier
    11.1k
    Politika ajmo mlade je za tovare i takve retarde.deda

    To sam valjda stoput napisao...svi uvijek fantaziraju o nekakvim momčadima složenima od klinaca koji su "rođeni nekoliko tramvajskih stanica od stadiona". U Dinamu je godinama bila mantra da imamo mladu momčad i "učimo pa ćemo za nekoliko godina biti odlični". Naravno da je svaki koji je iskočio, u pravilu odmah napustio klub tako nije bilo nekakve koristi od toga. Nikad nisam shvaćao zašto ljudi to puše.

    Daj mi kvalitetnu momčad, bez obzira imali pojedinci 20 ili 30 godina te jesu li rođeni na Ravnicama ili negdje u bespućima Afrike.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.