• jedan u nizu
    5.6k
    Mozda obitelj klinca navija za Hajduk? Mozda mali navija za Hajduk. Nije da je ne znam kakav dinamovac otisao dolje.
    Ako u nasim mladim kategorijama igra netko iz dalmacije nikome nista, a kad jedan iz Zagreba ode tamo onda su nam ukrali talenta.
    Ma dajte najte.

    Da su uzeli Stojkovica kao deklariranog dinamovca onda da. Ili da su uzeli recimo Vrbancica, Cvetka, Pavica ili nekog.

    Ovako mi je ovaj 'transfer' najnormalnije stvar i ne vidim problem u tome.
  • austrijanac
    2.6k

    Decko je iz Radakova i deda ga je vozio po tekmama dok je stari rintao 24/7 u radioni.
    Došao poziv, dobra ponuda i otišao je.

    Deda mu je Dinamovac i nije mu dobro sjelo ali jebiga, s naše strane nije bilo kontakta.

    Ali to su klinci i nek se razvijaju kak se razvijaju, takve stvari nebi trebali ni objavljivat.
  • Patak
    2.2k
    Kakve veze ima za koju ekipu mu navija obitelj? Dečko je iz Zaprešića i otišao je u Split umjesto u Dinamo. Pa mi smo godinama dovodili igrače iz Dalmacije jer ih u Hajduku nisu prepoznali kao talente, a sad nam ispred nosa igrače uzimaju i klubovi iz Zagreba, pa i iz Splita.

    Evo npr. za koga navija obitelj Mate Baturine ili Nikole More, ili Vrsaljka ili Livakovića ili Modrića? Vjerojatno za Hajduk, ali mali Baturina igra za Dinamo i redovito zabija Hajduku. A svi bi oni sad bili u Hajduku a ne u Dinamu kako sada stvari stoje s radom u akademijama.

    Pa ajde zamislite si sljedeću utakmicu Dinama i Hajduka a mali Baturina igra za Hajduk a igra u Dinamu samo zato jer smo prije deset godina bili kao akademija daleko ispred svih ostalih u Hrvatskoj a danas to više nismo izgleda ni u gradu.
  • DiddyGuela
    818
    Cemu histerija, nismo li mi nedavno doveli mladog Bornu Orlića iz Splita? Normalno je da ponekad netko iz naseg dvorista pređe kod njih.
  • Danko
    545

    Ne kužim koji je to plus malome
    Pa u lokomotivi će prije dobit šansu razvit se nek dolje
  • austrijanac
    2.6k

    Ja ti dajem mali background o klincu, a ne Dinamu i Hajduku.

    Za ostalo se slažem.
  • rioda
    2.1k
    Misliš na Marija Sačera koji je prije 10-15 godina otišao u Hajduk ili nekog novog Sačera?
  • Efes Pilsen
    6.8k
    bas taj, trpo ko mutav u mladim kategorijama, bas brutalne brojke.. I di je sad? Imali smo i mi takvih..
  • rioda
    2.1k
    Ma igra u nižim ligama, amaterski nogomet uglavnom, ali pristojna razina. Trenutno je u 3. HNL Sjever (četvrti rang). Možda bi uspio nešto više od ovog, ali su ga ozljede tokom karijere uništile, a inače čisto igrački gledano, po meni nikad nije bio taj rang za 1. HNL. U mlađim kategorijama jako često do izražaja dođu igrači koji su bolje fizički razvijeni i sl. Kad se to izjednači, tamo negdje nakon kadetskog uzrasta, padaju u prosjek.
  • Patak
    2.2k
    Nije tu toliko bitan ovaj ili onaj klinac, nego sustav koji pod svoje uzima sve talente iz Zagreba i okolice pa čak i iz udaljenijih krajeva kako se to radilo godinama. Od tih 20-30 igrača u mlađim kategorijama postati će prvotimac Dinama jedan ili dva po generaciji i kojeg ćemo prodati za neku ozbiljnu cifru a do tada će igrati kod nas. Možda se zaradi na još dvojici trojici po koja milja.

    Ali ako nemaš tu djecu kod sebe od zagića ili pionira onda neće biti niti tog jednog ili dva ili ćemo ih kupovati od Lokomotive kao Stojkovića ili ćemo ga gledati kontra nas u Hajduku ili Rijeci.

    Što bi danas npr. Gvardiol i njegovi roditelji napravili? Prihvatio Dinamov poziv bez razmišljanja ili bi kalkulirao kao sad roditelji, onda ipak Lokomotiva, Rudeš, Hajduk pa čak i Kustošija kao najbolja momčad za njihov razvoj. Dinamo mora opet postati jedina top destinacija za mlađe igrače, inače dugoročno neće biti dobro.
  • Jaro
    5.4k
    Kustošija kao najbolja momčad za njihov razvoj.Patak

    Kak su oni medju prvoligasima kaj se razvoja tice. Ako pricamo o stocnom sajmu onda ok...
  • Patak
    2.2k
    Nisam napisao da su prvoligaši ali jesu u juniorskoj konkurenciji. Pa sad je tamo iz Dinama otišao mali Chelfi i još neki. To je bilo apsolutno nezamislivo prije samo par godina. A taj mali je bio proglašavan igračem raznih turnira, nije bio neki rubni igrač tog godišta.
  • miro
    3.1k
    Za Chelfija mi je više žao nego za sve ostale skupa, uključujući Belinha. Ne znam na koju foru su ga starci tamo usmjerili, baš razočaranje za mene
  • Jaro
    5.4k
    Pa nisu otisli tamo jer ce najbolje napredovati...
  • SjevernaStrana
    639
    Juniori: Šibenik - Dinamo 1:1 (Leo Rimac strijelac)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.