• Crusades1986
    9.7k
    Na memorijalni turnir Mladen Ramljak prvi puta u povijesti dolazi engleska momčad - Manchester United. Igra se početkom kolovoza.

    Dolazak su potvrdili i Flamengo, Udinese, Rapid, Feynoord...
  • Infinity
    15.2k
    Turnir ce se igrati sa sest ekipa ili se cekaju jos dvije?
  • Crusades1986
    9.7k
    pretpostavljam da se čekaju još dvije.

    Ovo su potvrđeni dolasci ako sam dobro razumio u članku na Germanijaku.
  • deda
    27.8k
    Ivica Banović definitivno preuzima juniore od Senzena.
  • LovroZG
    1.3k
    Jel to ovaj?
    "Ivica Banović svojedobno je bio jedan od najzanimljivijih mladih nogometaša u Hrvatskoj. Sa 17 godina upao je u prvu momčadi NK Zagreba koji je u to vrijeme bio jedan od najboljih klubova u Hrvatskoj, a tri godine kasnije je otišao u Werder iz Bremena. Zagrebački klub je u tom trenutku za njega dobio 4 milijuna tadašnjih maraka što je bio i ostao rekordan izlazni transfer u povijesti NK Zagreba.

    "Tada sam imao ponude iz Bologne, Real Sociedada, Werdera i Dinama. Ja sam htio u Dinamo. Jedini cilj koji sam imao je da igram za Dinamo, ali to nisam uspio ispuniti. Ne žalim se, samo moje srce priča", rekao je Banović gostujući u našem novom Sportcastu, a na pitanje zašto nije završio u Dinamu, samo je kratko odgovorio:

    "Ne može se sve ni u podcastu reći."

    U Njemačkoj je završio karijeru i radio ko individualni trener za U15 ekipu Freiburga i usput bio skaut šta valjda znači da se tam školuje. Zvuči dobro za juniore.
  • deda
    27.8k
    Da
  • The Undertaker
    4k
    Meni se čini da su doveli nekog "sa strane" koji nije uvezan sa lokalnim managerima i njihovim shemama. Svakakve sam priče slušao, da je i pola istina opet nije dobro.
  • immerwieder
    1.2k
    godinama sam ga pratil dok je igral u njemačkoj,
    ostavil je posao u freiburgu zbog ovog,
    osobno mislim da nije moglo biti bolje
  • San Lorenzo
    11.3k
    Zanimljiv lik za slušat, bio lani u nekom podcastu.
  • Zagi
    5k
    Zanimljiv lik za slušat, bio lani u nekom podcastu.San Lorenzo

    https://www.youtube.com/watch?v=KL45_0SHqo4
  • Patak
    2.2k
    Samo da se ubilježim da je i meni drago što se vratio u Zagreb i Dinamo.
  • Sajla
    3.4k
    Banovića se dosta dobro sjećam jer je trenirao u NK Zagreb s jednim likom kojeg sam znao iz škole. Ovaj moj je jedan od onih koji nisu uspjeli jer ga "trener nije volio, a bio je bolji od svih u svojoj generaciji" :lol:

    Dobro nam došao natrag, Ivice!
  • Patak
    2.2k
    NK Rudeš odustao od otvorene škole nogometa gdje treniraju manje talentirana djeca i poslao mail roditeljima da za njihovu djecu nema više mjesta u klubu.. Mogu si zamisliti šok koji su doživjeli djeca i roditelji. Kaj, odlučili su profesionalizirati i dječji pogon? Ako primaju bilo kakve.novce od grada to bi im trebalo oduzeti pa nek ganjaju surovi profesionalizam.

    https://www.zagreb.info/aktualno/zg/malim-nogometasima-s-rudesa-preko-noci-se-srusili-snovi-samo-smo-dobili-poruku-da-za-njih-vise-nema-mjesta/534379/
  • mali M
    3.5k
    kakvi dibidusi.. jedan Dinamo ima otvorenu školu, a Rudeš je sad postao nešto posebno.. uvijek je Rudeš imao problema sa lokalnim drmatorima koji su ga vodili i odlučivali.. al dobro..
  • Ali
    1.9k

    U Zagrebu otvorenu školu imaju Dinamo i Lokomotiva, i to su osnovi uzrasti <10g starosti. Preciznije to su ekipe koje nisu radile nikakvu selekciju, nego tko plati članarinu dolazi na trening i radi po odvojenom programu, uz napomenu te ekipe nemaju svoje mjesto u nekoj od službenih liga bilo HNS ili ZNS nego odigravanja razne turnire ili se natječu u nekim privatnim ligama za koje se plaćaju kotizacije organizatorima istih.

    Razlog gašenja tog segmenta rada u školi može biti višestruki. A to su ili nedovoljno djece po određenim dobrim uzrastima ili nedovoljno stručnog kadra koji bi vodio brigu o toj djeci.

    Ne radi se ovdje o profesionalizaciji, Rudeš će i dalje imati 300+ djece u školi nogometa od najmanjih do juniora i svi oni će igrati u pripadajućem rangu natjecanja HNS ili ZNS ovisno o godištu. A za djecu koja nemogu zadovoljiti kriterije natjecateljske koje je postavio trener zadužen za određenu dobru skupinu je stvar jednostavna, postoje u zagrebu na stotine klubova u kojem se može trenirati nogomet. Samo u krugu od nekoliko kilometara znam barem desetak, Kustošija, Vrapče, Prečko, Špansko, Bubamara... itd naravno neka od njih su manje zvučna.

    Ali ako dijete želi trenirati nogomet a roditelju je bitno zadovoljstvo vlastitog djeteta odvesti će ga u jedan od tih klubova, naravno bitno je da roditelj nema taj kompleks da se želi pohvaliti što je nažalost čest slučaj da mu dijete "igra za nekog prvoligaša..."

    Ne kužim zašto bi im Vi sada uskratili pripadajuća sredstva iz proračuna jer nemogu održavati još dodatnih 4-5 ekipa u mlađim uzrastima uz preko 15tak postojećih. Ta "otvorena škola" se plaća od strane roditelja i vjerojatno nema dovoljan broj polaznika da bi pokriti trošak plaće trenera, a klub nemože dodatno izdvajati iz proračuna za te trenere.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.