• Bosskovitz
    11.7k
    Da ne štedimo na gospoštini, 11. listopada je Voji Šešelju roćkas, pa da mu pošaljemo jedan svetan vođendan.veselko tenžera

    Možemo se slagati i ne slagati, ali usporediti Niku Kranjčara s četničkim vojvodom i osuđenim ratnim zločincem Vojislavom Šešeljem je možda najodvratnija stvar napisana na Zoni od kad postoji. Bolesno sramotno. Nadam se da će ti to biti zadnji komentar ovdje.
  • dumitrumitu
    1.3k
    Ovo što si napisao da će mu poneki zviždati me podsjeća kada je Tuđman izjavio da nekolicina skandira ime dinamo.
  • don
    5.5k
    On, unatoč svemu kaj se dgodilo, nikada nije skrivao tko je i kaj je i nikada ni jednu ružnu riječ nije rekao za svoj klub, svoj grad i sve nas koji smo njemu upućivali baš najružnije moguće riječi.Bosskovitz

    da li je Brekalo nešto nekada skrivao tko je i odakle dolazi? I sam je u podcastu rekao da mu ljudi u Splitu nemaju šta zamjerati jer znaju da je navijač Dinama, čak je i spomenuo da je rekao Jakobušiću da je Dinamovac i da im nije smetalo. Također nikada ništa loše nije rekao pa svi znamo kako će (ako) biti dočekan na Maksimiru.
    To nema apsolutno nikakve veze sa ovim slučajem.

    u masi Dinamovih navijača nažalost biti poneki koji će njemu zazviždati. A nije trebalo biti tako.Bosskovitz

    ne znam, po mom mišljenju će bit poneki u masi koji mu neće zviždati.
  • Bosskovitz
    11.7k


    Nažalost, ne čitaš s razumijevanjem. Danas bi mu zviždalo barem upola manje ljudi nego prije 15 godina, a za 15 godina će još manje. Ono što sam napisao je da mi je žao kaj nikada neće biti bez i jednog zvižduka, i to mislim na čisto osobnoj razini.

    Tako da ne, nisi shvatio. Ne umanjujem ja broj ljudi koji napadaju Niku i ta usporedba je potpuno bespredmetna i nepozvana, samo žalim zbog svega jer je sve jedna velika tragedija u kojoj smo nažalost zauvijek izgubili i mi i on, a dobili su neki od najzlobnijih i najodvratnijih ljudi koji su šetali ovim gradom.

    ne znam, po mom mišljenju će bit poneki u masi koji mu neće zviždati.don

    Sat vremena od klupske čestitke:

    temp-Imageo5t6k-O.avif

    Reakcije se ne mogu brisati ni hideati. Pa ajde da se složimo da se ne slažemo, jer reakcije navijača su ipak nešto drugačije od ovoga kaj ti pišeš.
  • cibona
    2.9k
    Ako za svakog postoje isti kriteriji, zašto se onda Sammira ignorira? On je zasigurno puno značajniji za dinamo od kojekakvih izdajica.
  • don
    5.5k
    Uvredljivi komentari mogu se brisati, ali reakcije ne mogu. Pa ajde da se složimo da se ne slažemo.Bosskovitz

    stvarno ćemo gledati jbne reakcije na facebooku i iz toga davati mišljenje da li se Dinamov puk slaže sa time ili ne? Lijepo je iznad kolega napisao, stavi sliku Filipovića na treningu i imat će dobar broj lajkova..

    Nemamo 10 godina pa da stavljamo :rage: na facebooku da bi izreagirali na nešto.

    Ako za svakog postoje isti kriteriji, zašto se onda Sammira ignorira? On je zasigurno puno značajniji za dinamo od kojekakvih izdajica.cibona

    Točno tako, ako ćemo biti gospoda, trebamo biti prema svima. Iako me osobno nervira toliko gospodština prema svakome.

    Ako za svakog postoje isti kriteriji, zašto se onda Sammira ignorira?cibona

    ovo me posebno iznerviralo. Sramotno da se čovjeku poput Sammira ni ne uputi čestitka a ovoj izdajici u rano jutro odmah.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Koliko se samo ljudi ovdje i opcenito odmaklo od dinama kroz godine, od bojkota, prestanka odlazaka na utakmice, manje zanimanja za klub i sta sve vec ne. Svi mi koji smo prosli kroz bojkot i cijelu borbu sa Mamicem smo se odmakli od kluba. Klub je cinio sve da nas makne od sebe i to je uspio. Svi smo mi i dalje navijali za dinamo, ali nismo bili na utakmicama, nismo kupovali dresove, mucnina nam je bila u zelucu kada bi vidjeli nove presice uzvisenog vode i sto nam radi od kluba. Da li nam je to trebalo? Vjerovatno i nije, ali jednostavno, tako se odigralo.

    Nikad nismo prestali biti dinamovci, ali smo na neki nacin 'protjerani' od kluba, i na neki nacin smo se sami odmaknuli od kluba.

    I sad se tu pljuje po Niki koji je prosao isti tretman, ali jos gori, jer je bio igrac, kapetan i sin legende, za razliku od nas koji smo samo navijaci. Decko je protjeran iz kluba. Da li se moglo desiti da zavrsi negdje drugdje? Mozda. Mozda je mogao i postati slobodan igrac i ne igrati nigdje, ali tu su prevelike bile mafijaske igre u prici da bi mi znali pravu istinu i da bi znali reci sta bi bilo kad bi bilo.

    Zasto bi svi ljudi, koji su se kao navijaci, odstranili od dinama imali pravo pljuvati po nekome tko se kao igrac odstranio od dinama? Zasto se taj navijac ima pravo smtrati boljom osobom od nike? Zato jer je navijac a ne igrac? Gluposti.

    I ja sam svojedobno Niku castio svakavim uvredama, nazivima. Smatrao sam ga izdajnikom. Ali kroz vrijeme sam poceo shvacati sto se dogadalo. U to vrijeme Mamic nije bio ni blizu onoga sto je bio kasnije, a mi to nismo kuzili. Tek nakon borbe koja je trajala godinama i desetljecima mozemo shvatiti sto se tada dogadalo. Tako da sam kroz godine na Niku poceo gledati vise kao na zrtvu nego kao na izdajicu.

    Niko je mogao postati legenda kluba, veca i od svog oca. Zbog svojih postupaka to nije postao i nikad nece biti. Sigurno mu se nece dizati transaprenti, pisati poruke na sjeveru ili nesto. Ali red je da se cestita rodendan. Ako se moze cestitati i uputiti lijepu rijec jednom Luisu Ibanezu, koji je s vremenom zavrsio u Zvezdi, onda se moze cestitati i Niki koji je zavrsio u jednom hrvatskom klubu.
  • Paggini
    19.6k
    Danas bi mu zviždalo barem upola manje ljudi nego prije 15 godina, a za 15 godina će još manje.Bosskovitz

    I to je logično, jer odrastaju generacije koje nisu doživjele magnitudu tog trenutka, niti to shvacaju osobno kao mi koji smo to osobno prozivjeli.

    Isto kao što je odlazak Deverića zaboravljen skoro, tako će i Niko za 20 godina biti revidiran i apsolviran, ako već nije.

    Ali jebiga, meni je to bila i ostala trauma u formativnim godinama i nijedno objašenjenje ni davanje konteksta nije ublažilo taj osjećaj.

    Niko, ako se stavi na stranu izdaja, super, super je tip, prototip purgerskog ponosa i građanštine, ali teško je stavljati na stranu što je napravio.

    Jel ovo neki soft launch objave da Niko ulazi u klub? Ako može pomoći Dinamu svojim znanjem, ne znam da bi se puno ljudi ljutilo na to...
  • GZomanid
    685
    Najodgovorniji za odlazak Nike u Hajduk je Cico Kranjačar.Noel

    Cico je iz vremena kad je prelazak u drugi hrvatski klub bio puno normalniji nego odlazak u npr. zvezdu ili partizan, pa tu treba promatrati "izdaju" na drugi način. Uostalom, zar se nitko ne sjeća zajedničkih transparenata sa tovarima, kaj bi se onda svi trebali kolektivno objesiti?
    Tu na ZD se relativno često može pročitati kako je sasvim svejedno dolazi li naš novi igrač iz Srbije ili iz Bangladeša (bitno da dobro igra), a to nekad nije bilo tako, nije ni meni to normalno razmišljanje. Tko zna kako ćemo razmišljati za 10, 20 godina, ne treba biti isključiv u životu..
  • don
    5.5k
    Da li se moglo desiti da zavrsi negdje drugdje? Mozda. Mozda je mogao i postati slobodan igrac i ne igrati nigdjejedan u nizu

    Fanscinantno mi je da neki ljudi misle da igrač iz Dinama, i to Kranjčar ne bi mogao igrati u nekom drugom klubu pa je morao otić u hajduk da ne završi karijeru. :lol:
    To je smiješno traženje opravdavanja za odlazak u tu močvaru. Mogao je, ali nije htio ništa osim tog jednog kluba.

    Uostalom, to nije tema već službena čestitka kluba, dok neki koji su je puno više zaslužili, nisu dobili.
  • veselko tenžera
    2.1k
    čekaj, ti si ono liberal, sloboda govora i te spike :smile:. Nekako mi se to ne slaže s ovim "odmah neistomišljenika na goli otok" :wink:. Daj bar koji opipljiv argument da prosvijetliš neznalicu meine. Pod argument ne mislim "silan kriminal tog mračnog doba o kojem se ne smije pričati ni 20 godina nakon."

    Prvo, nisam ih usporedio što mi ti i ovaj drugi apologet debelog imputirate. Da te citiram: "Nažalost, ne čitaš s razumijevanjem."

    Moja paralela s Vojom je išla na račun naše gospoštine. Ako smo, pod njenim okvirom, kadri čestitati ponajvećem izdajniku u povijesti svog kluba, vrlo lako će nam sutra prigovoriti da nismo gospoda ako preskočimo čestitku jednom od najvećih zlotvora našeg naroda. Moramo biti oprezni u javnim istupima :smile:

    Drugo, meni se čini da je debelom dosadno u životu. Nikad nije bio neki radnik, zaradio je lovu i traži hobi. Vidi i on silnu pozitivu u klubu, vjerujem da se želi uhljebiti kao kakav ambasador i paralelno se boriti za vlastitu bolju prošlost. Njegovi prijatelji mu služe kao apologeti po raznim platformama. Sigurno je i Zajec privatno osjetljiv na njega što je normalno, vjerojatno ga je i uspavljivao kao bebu. Nadam se da će predsjednik razdvojiti profesionalno od privatnog.

    Ne mislim da ga treba razapeti, linčovati ili prebiti. On je za mene obični izdajnik kojeg kao čovjeka pomalo žalim jer je u jedinstvenom trenutku života (koji se rijetkima ukazuje) u kojem je trebao pokazati da je Dinamovac pokazao da je pi*da. Takav nije i ne može biti uzor nijednom novom klincu kojeg treba inicirati Dinamom i klub se od njega treba distancirati.
  • The Undertaker
    5.1k
    Da se ne lažemo, tendencija je da "legende" postaju oni koji su se, ovako ili onako, iz ovih ili onih razloga, suprostavili Mamiću a manje se gleda njihov stvarni doprinos klubu.
    Kranjčar je otišao u Hajduk u gorem trenutku za klub nego kad je otišao Brekalo i ne vidim zašto bi ih se tretiralo bitno drugačije. Sapunicu ćemo pratiti i dalje.
  • Noel
    5.9k
    Kako god osobno Kranjčara ne mrzim kao neki jer znam da nije sam donio odluku ali mu nikad nebi putem službeno kao klub čestitao rođendan. Pogotovo jer igrački ničim nije zadužio klub. U nogometnom smislu veze nema sa vezom.
  • dumitrumitu
    1.3k
    Nadam se da se ne planira neko Kranjčarevo uhljebljivanje u klub uskoro.
  • Crusades1986
    11.9k
    tendencija je da "legende" postaju oni koji su se, ovako ili onako, iz ovih ili onih razloga, suprostavili Mamiću a manje se gleda njihov stvarni doprinos klubu.The Undertaker

    Ispravna tendencija. Svatko tko se na bilo koji način suprostavio tom zločincu treba imat adekvatan status.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.