• jp23
    2.6k
    Samo napomena: Meni nije radilo kada sam registrirao račun preko aplikacije, da se ulogiram na Dinamo web. A i obratno, sa računom napravljenim na webu mi nije dalo se ulogirati na aplikaciju.

    Tako da nije još povezano skroz, ali imate čim se registrirate, mogućnost unosa godišnje ulaznice u aplikaciju.
  • mokoxax468
    703
    Zato što su različiti računi. O tome i pišem, treba im jedan SSO na razini Dinama koji bi se koristio u svim aplikacijama. Ovako svaka aplikacija ima svoje korisnike, što je dosta konfuzno većini
  • deda
    32.6k
    Skinuo, funkcionira, ok je.
  • deda
    32.6k
    S obzirom da je na aplikaciji kod s godišnje, pretpostavljam da će se na zapadnu tribinu moći ući skeniranjem tog koda s aplikacije te također korištenje tog koda za kupnju u fanshopu i plavom korneru.
  • Bosskovitz
    12k
    Jedan problem koji vidim s ovim je kaj se radi o još jednoj, novoj bazi podataka. Ponovit ću opet koliko god bio dosadan: klub mora imati jednu, centraliziranu bazu podataka na koju se onda mogu nadograđivati funkcionalnosti.

    Potpuno je suludo da se moje ime trenutno u klubu vodi u evidenciji članova, evidenciji korisnika weba, evidenciji aplikacije Dinamo+, evidenciji Sociosa, evidenciji vlasnika godišnjih ulaznica i evidenciji korisnika aplikacije - a samo su posljednje dvije integrirane. Nadam se da je s ovim napravljena baza na koju će se naknadno nadograditi sve ostale, ali sam dosta skeptičan s obzirom da ne znam za firmu koja je ovo radila, nema ni jedan realizirani projekt naveden na svojim stranicama, nema ni jedan post na društvenim mrežama i ni jednog zaposlenog na LinkedInu osim vlasnika koji je frontend dev. Mrzim biti negativan i pozdravljam ovo jer djeluje jako dobro, ali bojim se da se i dalje radi o istoj stihiji i nedostatku vizije, odnosno parcijalnom razvijanju proizvoda koji se čine kul i jesu, ali su potpuno neintegrirani u sustav kojeg zapravo… ni nema.

    Ako ovo nije osnova za novi sustav, kratkoročno se radi o super stvari, ali dugoročno si podmećemo nogu jer iz iskustva znam da je nemjerljivo lakše od uprave dobivati autorizaciju troškova za backend kada donosi i nove frontend funkcionalnosti kojima se možeš pohvaliti nego kada služi samo tome da napraviš čvrste temelje za daljnji razvoj.
  • PlavacZRima
    289
    Jedan problem koji vidim s ovim je kaj se radi o još jednoj, novoj bazi podataka.Bosskovitz

    Ne govorim ja da je nova baza il nije, ja to ne mogu znat. To što je nova aplikacija ne mora značiti da je druga baza podataka. to kaj mi vidimo je samo novo UI sučelje,u pozdaini logika i baza može biti sa starog sistema.
  • SAS1987
    14.7k
    Sa obzirom na tehnološki napredak kluba ove godine (Dinamo+, nova app, cashless itd) vjerujem da u u klubu ili imaju CRM ili će ga vrlo brzo imati :smile:
  • Bosskovitz
    12k


    To je istina, zato i kažem da sam skeptičan. Nova aplikacija za koju moraš kreirati novi račun, iako već imaš nekoliko računa i “računa” u klubu, nažalost upućuje na to.
  • Eduardo
    20.2k
    To je za sada samo stara aplikacija u novom, modernijem izdanju, a za konačni sud pričekajmo prvi update s kojim će doći dosta toga.
  • mokoxax468
    703
    Nova je baza korisnika budući da se ne možeš prijaviti s postojećim računima s drugih Dinamovih platformi. Isprobao sve i ne prolazi. Dakle, još jedan dodatni korisnički račun. Znam da je to developeru kratkoročno lakše, ali za krajnjeg korisnika dosta loše iskustvo. Zamisli npr. da svaka Google solucija traži dostatni korisnički račun, umjesto jednog kao što sada imaš. Pa za mail jedan, za YouTube, za Drive, za račun na Androidu...
  • PlavacZRima
    289
    Nisam isprobavao pa ne znam, ja sam samo to ovak bubnuo sa gledališta developera. A nikaj bum se prijavil u Dinamo za poso developera pa ću kad me zaposle tam slušat vaše želje i pozdrave (možda je i bolja parica nego kod trenutnog poslodavca :lol: )
  • mokoxax468
    703
    Nema Dinamo vlastite developere, koristi vanjske agencije koje rade na razvoju i održavanju aplikacija. I to je ok, nema smisla da Dinamo ima development odjeljenje. Ali bi onda trebao imati jednu bazu podataka koju bi održavala jedna od agencija i služila kao authentication/authorization za sve ostale aplikacije. Nije to ništa komplicirano za odraditi, imaš doslovno brdo open-source riješenja koja se daju integrirati u dosta kratkom roku, a da ne pričam o plaćenim servisima a la Okta i slično.
  • kibic
    1.1k
    U potpunosti se slažem z napisanim. Dapače, mislim da bi trebali na Zoni otvorit temu "Dinamove aplikacije" u kojoj bi mogli detaljnije i na jednom mjestu raspravljat o tim stvarima.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Bravo za admina facebooka i društvrnih mreža, motivirajući video sa jednostavnom porukom.

    Sretna Nova 2024. I nek nam bude uspješna!

    Ne znam zalijepit video pa nek netko stavi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.