• NitkoBitan
    12.3k
    Fokus i Vanđelić:

    "Porez treba obuhvatiti cijelu imovinu, ne samo nekretnine. Treba biti manji za one s manje imovine i, jasno, osjetno veći za one s više imovine."

    Razocaranje. Takozvani libertarijanci koji se bore za uvodenje novog poreza.

    O slihtanju penzicima da i ne govorim. Ocito su im oni veci prioritet od demografije.

    "Zalažemo se za jeftinije režije i besplatan javni prijevoz te besplatne ulaznice umirovljenicima za kulturna i sportska događanja, čime im onda dio mirovine ostaje za druge potrebe." + Na to povecanje mirovina za 20tak posto i uvodenje 13te mirovine. Jasno sve iz dzepa radno aktivnog stanovnistva.
  • Hnlovac
    231
    Može link za ovu izjavu?

    Jučer u 2 ipo sata Debate Nađi apsolutno nijednom nije spomenuo uvođenje poreza štoviše govorio ne o kresanju PDVa i poreza na dohodak da se oslobode plaće
  • Hnlovac
    231
    index ne otvaram

    I da jesu kasnije to izjavili teško mi ne za povjerovati s obzirom da Nađi niti jednom nije spominjao poreze, a pogotovo ne poreze na bogate. To je suprotno njihovoj ekonomskoj politici
  • NitkoBitan
    12.3k
    Nađi apsolutno nijednom nije spomenuo uvođenje poreza štoviše govorio ne o kresanju PDVa i poreza na dohodak da se oslobode plaćeHnlovac

    Treba zbrojit 2 i 2. Taj nedostatak i manjak prihoda planira namaknut iz poreza na imovinu i nekretnine. Bas me cudi da je taj dio presutio :smile:

    Doduse oni su izravni. Ljevica trabunja o oporezivanju "viska" nekretnina. Tak je islo i na zapadu pa su odjednom svi morali placat. Kad se vlasti osmjehne novac iz dzepa gradana... nikad dosta.

    A da ne govorim o faktoru snalazljivosti i moci imucnijih gradana, vrlo jednostavno prepisu na nekog drugog nekretninu i izbjegnu porez na visak nekretnina. Vlast se razocara u planirani prihod od poreza i postepeno svima uvede.

    Citao sam dosta litratura vezano za tu tematiku. Sto se toga tice ne mogu oni meni maglu prodavat.

    Da jos nesto nadodam. Porez na nekretnine u jednu ruku i odgovara bogatijima jer ce se oni siromasniji rjesavat nekretnina za koje ne mogu platit porez (pad/absorbiranje cijena na trzistu - prilika za kupnju). Te price o progresivnom oporezivanju i "inacenju" bogatima treba okacit macki o rep.
  • Hnlovac
    231
    nije jasno ni meni ali više vjerujem onome što je jučer rekao u kameru nego što je danas on ili partner mu Indexu

    Možda planira višak stvoriti rastom potrošnje i ekonomske aktivnosti pa će se slijevati više love s istom ili manjom količinom poreza.

    Sumnjam da se samo tim potezom mogu stvoriti pare za 13. Mirovinu ali se mogu stvoriti još 1 stvari koju zastupaju - smanjenjem javnog sektora. Nek se makne 10 000 uhljeba s državne sise i to je i 200 milijuna € godišnje. Zrno po zrno pogača.

    Fokus je na dobrom putu, put prema rastu I blagostanju je ekonomska desnica. Mokri snovi RFa i Možema će nas dovesti u ekonomsku propast bez obzira an to koliko primamljivo zvuči borba za radnike
  • NitkoBitan
    12.3k
    Da, ali i umirovljenike ce zahvatit porez na imovinu i nekretnine. Kod nas je situacija takva da su ljudi u Jugoslaviji dolazili do nekretnina vecih kvadratura zbog ekspanzije gradnje i inflacije/visokih kamatnih stopa, odnosno zbog lakseg otplacivanja kredita.

    Znaci u Hrvatskoj ima puno ljudi koji imaju vrijedne nekretnine a nisu financijski imucni. Kada porez na nekretnine zahvati te ljude osobno predvidam kaos. Doci ce do jos vece prodaje nekretnina strancima.
  • Jaro
    5.6k
    Fokus ocito nije slucajno zavrsio u koaliciji s RF... jedna od vecih prevara u zadnje vrijeme na politickoj sceni...
  • Hnlovac
    231
    fokus je izašao iz koalicije upravo zbog RF i njihovih ekonomskih politika.

    Zato ih i je kata Šmajser isprozivala i posebno napadača jučer
  • Jaro
    5.6k
    a kao nisu znali s kim ulaze kad su usli... Izasli su kad su clanstvo i simpatizeri krenuli toliko pljuvat po drustvenim mrezama da nisu imali drugog izbora... RF je izasla/izbacena iz koalicije prije Fokusa...
  • Navijač Dinama
    7.4k
    20240413-210245.jpg

    Bog i konjica, neka živi Dinamo i majka Hrvatska
  • mali M
    3.5k
    Nek se makne 10 000 uhljeba s državne sise i to je i 200 milijuna € godišnjeHnlovac

    @Mali Zeus još uvijek pitaš tko to govori? Ništa prema tebi samo ukazujem da to svako malo neko blebne... Možemo opet reć da je do moje "radničke" okoline
  • serbus
    3.6k
    Mene zanima pošto smo prvaci u miniranju zakona i prije nego se izglasaju. Evo primjer Miro ima 10 stanova i spada u kategoriju da ga se recimo porezom o nekretninama oporezuje. Miro ima ženu, dvoje djece i dobrog brata. I sad Miro prepiše po dva stana na svakog od njih lova od rente i dalje ide Miri ali Miro sa "samo " dvije nekretnine ne spada više u kategoriju za oporezivanje. Kako bi recimo takve scenracije mogli riješiti ? Tako da meni porez na nekretnine nema smisla jer je miniran u startu 100%
  • miro
    3.2k
    Eh da Miro ima 10 stanova...
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Moderne države su izgubile apsolutno svaki doticaj sa stvarnošću kada su porezi u pitanju.

    Kmetovi su davali 1/9 državi i 1/10 crkvi.
    Iz današnje perspektive, meni se to čini kao jako korektna i privlačna opcija :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.