• Paggini
    6.2k
    Pa ne mrzimo mi dalmatince, samo tovare i njihove sluge, potovarice
  • Marley
    830
    Kao friski clan, ne razlikujem jos te pojmove pa ako moze objasnjenje :lol:

    Mislim, meni je porijeklo 75% "tovarsko", apsolutno sva familija mi navija za Hajduk, i oni koji zive u Zagrebu i oni "dolje".

    Ja to gledam ovako, ako nesto volim, ne moram zato nesto drugo mrzit, nemam razloga. Ali to sam samo ja :grimace:
  • Antisha
    647
    Fora je što oni nemaju taj mentalitet.

    Svaki put im se "navijanje" više sastoji od vrijeđanja protivničke ekipe nego od bodrenja svoje. U nogometu, košarci...Nebitno.

    Ne mrzim Dalmaciju, niti Dalmatince u globalu. Imam tamo rodbine, prijatelja i kolega.

    Al ovu terminalnu fazu tovarluka ne podnosim.
  • Marley
    830
    Ne znam evo moj otac zivi vec 50 godina u Zagrebu, totalni je hajdukovac, svi u kvartu znaju to, i bez beda skupa u bircu gledaju sve utakmice. Nikad rijec nije rekao protiv Dinama, niti mu smeta sto ja navijam za Dinamo. U Europi takodjer navija za Dinamo. Ali voli Hajduk i bio bi sretan da budu prvi.
    Cak lijepo argumentirano mozemo komentirati utakmice haha, zadnju protiv Betisa je bio vise optimistican nego ja na poluvremenu.
  • deda
    27.7k
    Eto opisao si normalnog Dalmatinca Hajdukovca koji nije tovar.

    Npr. ako si bio zadnje dvije tekme s Hajdukom u Maksimiru mogao si vidjeti što je tovar. To je čovjek koji dođe na južnu tribinu stadiona, prođe par sto km i onda prvih 15 minuta navija "mrzin Dinamo" pa mi ostali na stadionu zaboravimo s kim igramo jer taj čovjek s južne tribine niti jednom u 15 minuta ne spomene svoj klub. Ovo ti je jedna od definicija tovara npr.
  • Marley
    830
    Ok, kuzim :sweat:
    Da da, znam taj mentalitet. Sjecam se kroz djetinjstvo/mladost, svako ljeto provedem dolje... i nijedna vecer nije mogla proci bez "Visoke peci" cim se mi pojavimo u drustvu haha.
    Uglavnom, hvala na objasnjenju termina, sad mi je jasnije :sweat:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.