• Grad Zagreb

    pa nece se smanjiti trake, vec nece se nadobudno trositi novac da bi se izgradile nove trake.
    Grad je upropasten sa dozvolama i gradilo se svugdje, i cak na mjestima gdje se predvidalo vise traka sad je to nemoguce, a da se rijese imovinsko pravni odnosi jednostavno je neisplativo.
    Na zapadu jedna od bitnijih cesta je zagrebacka cesta, jedna od rijetkih koja povezuje jug i sjever grada na tom dijelu grada, uvijek je zatrpana. Nekada davno se planiralo da bude sa dvije trake u svakom smjeru. Od tada su niknule razne kuce a najvise stambene zgrade i sada je nemoguce to rijesiti i napraviti dvije trake.

    Novi prometni pravci ce pomoci, to nitko ne spori, govori se o prosirenju istih traka, a ne dodavanju novih prilaznih pravaca, to valjda svi podrzavaju.
    Ovo da drzava gradi preko ranzirnog a ne grad je jer se grad i drzava to ne mogu dogovoriti vec godinama, ne samo sa TT nego i sa proslom vlasti.
    Pretpostavljam da ce HDZu i gradnja te ceste biti marketinski trik gdje ce reci :'evo mi vam radimo nove ceste, a vlast u gradu to ne zeli' . Dodaj jos senzacionalizam da mozemo zeli prometni kolaps (koji je jedan od najidiotskijih senzacionalizma koje sam vidio) i dobijes jos glasova za njih.

    Za avenije i obnavljanje sam vec govorio. Ne gradi se u lose vrijeme. Mislim da, ali cijelo ljeto se gradilo po cijelom gradu, pola grada je bilo blokirano i to sami vazni prometni pravci. Tko nije prolazio tamo nije to shvacao, a sada kada se radi na ruti gdje prolaze onda se izvikuju takve parole. Grad je uvijek, ali uvijek raskopan preko ljeta, i uvijek nekom davlu smeta ako se radi bas onda kada se ljudi vrate sa GO, pa ne moze se cijeli grad raskopati i zakopati u roku 2 tjedna.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo

    pa to i ja kazem, bolje novi ali negdje drugdje, gdje ce biti samo velodrom, a ne velodrom u sklopu nogometnog stadiona
  • HNL - 9.kolo - Rudeš - Dinamo Zagreb - 24.09.2023. - 19:15h, Kranjčevićeva, Zagreb
    Više je djece u dinamovim dresovima nego prije, to da - ali koliko je to zaslužna jedna od najvećih generacija dinama a koliko zapravo ljubav prema dinamu?Paggini

    a kako se rada ta velika ljubav nego tako, od klinaca.
    Naravno da su zasluzni rezultati u europi zadnjih godina, i to je pozitivno, neka bude toga sve vise.
    Posjeecenost necemo dobiti naglo, odjednom u jednoj sezoni, trebat ce nam godine i dobri rezultati, i demokratizacija, i bolji stadion i svasta nesto da bi mogli imati vise od 50-60% svaku tekmu.
  • HNL - 9.kolo - Rudeš - Dinamo Zagreb - 24.09.2023. - 19:15h, Kranjčevićeva, Zagreb
    Jel moze Vidovic odbit Bayern kaj se tice povratka tamo? :lol:

    Takozvana rupa u ugovoru/zakonu.
    NitkoBitan

    ne mora biti nikakva rupa u zakonu, igrac moze odbiti bilo koju ponudu. Klub je duzan tu ponudu prihvatiti, a igrac je taj koji odlucuje jel hoce ili nece.
    To samo u NBAu valjda trejdaju igrace bez njihove volje ili znanja, gdje nerijetko igraci tijekom utakmice saznaju da su razmjenjeni u drugi klub :D
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo

    o tome se govori vec neko vrijeme.
    Da koristi se velodrom i to je jedan od rijetkih u ovom dijelu Europe, a i u cijeloj Europi opcenito.
    Jos su se prije bunili da je u losem stanju, da treba obnoviti asfalt i to.
    Napraviti velodrom nije velika investicija, jedini problem je lokacija.
    Iz grada su vec rekli dace naci rijesenje, moguce negdje na jarunu, ali i negdje drugdje nadaju se, i rekli su da ce dobiti svoj velodrom.

    Inace velodrom je sjajna spika, tako mala investicija, a tako puno znaci za razvoj nekog sporta. Vecina ljudi ovdsje podrzava sport i prati druge sportove, pa ne kuzim zasto bi biciklizam bio sikaniran. Velodrom treba, samo na drugoj lokaciji.

    I mislim da je njima veci cilj da dobiju novi negdje na drugoj lokaciji, sa novim asfaltom, sigurniji, a ne ovaj stari trosni, koji moraju dijeliti sa par nogometnih klubova i gdje imaju ograniceno vrijeme za koristenje. Najnormalniji pritisak da ih ipak ne zaborave, podrzavam to.
  • Grad Zagreb
    Iskreno ne znam koliko je HDZu u interesu da vlada Zagrebom. Ovako su uvijek kontra i na konto toga mogu dobiti glasove ostatka drzave. Zagreb nije nikad bio HDZom vecinski.
    Evo primjer poreza i prireza.
    HDZ ide populisticki i ukida prireze gradovima, skuplja jeftine poene kod cijele drzave. Zagrebu, kao najvecem gradu i sa ozbiljnim problemima sa budzetom, dugovima, to nikako ne ide u ruku, da im se izbije tih parstotina miliona, i onda ide na zakonski dozvoljeno dizanje poreza da pokrpa tu buducu rupu.
    Znam jako puno ljudi koji komentiraju kako je TT digao porez, bez ikakvih saznanja oko HDZovog ukidanja prireza. Vecina percipira HDZ kao spasitelje koji nam dizu place za jeftinih 20ak eura (ili malo vise), a TT smatraju kao nekog tko namece veece poreze bez razloga. Tek kad im ovo objasnis onda shvate da nije sve tako crno-bijelo.
    HDZu odgovara trenutno stanje jer tako prikupljaju glasove iz ostatka drzave, a i pokusavaju ubrati veci dio oporbe u Zagrebu. Njima je bitnija vladavina drzavom nego glavnim gradom.
    I ove jeftine gluparije populisticke sa jednokratnim isplatama gradanima, najvise umirovljenicima je strasno nesto. Kamere idu gradom i pitaju penzice i svi dizu HDZ do neba, zahvaljuju im na pomoci u ovim teskim vremenima, kao tih 100e ce ih spasiti. Da se razumijemo, 100e je puno nekome sa 200 eura penzije. Ali ovako su si kupili glasove vecine umirovljenika.
    Jadne ljude kar*ju u guzicu 30 godina, samo im podijele 100e da bi ih mogli nastaviti kar*ti i sljedecih 5, a to sto su ih oni sami doveli na prosjacki stap nikome nista.
    Hrvatsko glasacko tijelo je u prosjeku glupo i potkupljivo jeftinim popuistickim igrama i izjavama.

    p.s. sorry na osvrt na vlast u drzavi umjesto u gradu
  • Streamovi Dinamovih utakmica!

    pa pitaj onda normalno, tko je komentator :D a ne tko prenosi ovo :D
  • Streamovi Dinamovih utakmica!

    od maxsporta je prijenos, ako to mislis. ili oces ime youtubera?
    pa samo klikni i otvori :D
  • Streamovi Dinamovih utakmica!

    ne razumijem pitanje? :D
  • 1.HNL 2023./2024.

    ne sprdam se, vec samo ukazujem na to da se hvale punim stadionom na svim utkamicama, a zapravo nakon 2 kiksa oni odmah splasnu i to puno.
    Kamo srece da je nama 12k losija posjecenost.
  • 1.HNL 2023./2024.
    Ne znam je l bilo upisa na tu temu, nisam sve procitao, ali:

    Gledatelja: 12.404 - Poljud jucer

    Splasnula euforija. A i kisa im smeta (ko i purgerima) makar im je pola ili vise stadiona natkriveno.
    Samo nek se nastavi takav niz.
  • Grad Zagreb
    Slazem se.
    Ne mozete biti protiv Mamica i borit se protiv njega godinama, a istovremeno hvaliti Bandica kako je ipak bio ok.
    Tako samo sami sebi serete u usta. Serete si po svim komentarima kojima vrijedanje i omalovazavte (opravdano) ekipu koja jos uvijek kuka i place i navija za Mamica i njegov Dinamo.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Treba se ovo iskoristiti da ih se prestigne dok nemaju Pukštašavjeko1701

    Nama je najbitnije da sad iskoristimo šansuvjeko1701

    Ako pobjedu protiv Hajduka kojem fali jedan klinac,zovemo šansom koju treba iskoristiti onda smo stvarno nisko pali.
  • Transferi - rasprave
    Imamo Sosu koji jos nije dobio ni minute. Nekako gledajuci neke njegove highlightse se cini dobar, mlad je i sigurno ce jos rasti.
    Bernauer jos nije dobio neku pravu priliku, nadam se da hoce.
    Uostalom tu je enigma Perkovic ....
    Imamo 3 stopera koji ne igraju, mislim da nam ne treba jos stopera. Zasto ih gomilati pa da i dalje igraju Boško i Perić?

    Ocekujem Sosu i Bernauera sigrno kao startere, jednog protiv Rudeša a jednog u kupu.