• Transferi - rasprave
    Ja situaciju gledam ovak..

    U odnosu na zadnje kolo trenutno smo jaci za stopera Francuza koji pokriva vise pozicija i po svim "nezavisnim" novinarima DO TN AL, ovaj mali Sucic ce bit ako nista ozbiljan rotacijski igrac, tako da smo danas svakako jaci nego 28.5.

    A da kapne bar 1 od ovih 8 nabrojanih, mi smo se ozb pojacali..
  • Transferi - rasprave
    Od jednog domaceg medija sam cuo da je trecina ili pola clanaka o transferima dio placenog ili kompenziranog PRa i nabijanja cijene.

    Kad pogledas Francusku kao drzavu s ovim nemirima,ubojstvima neredima, cine se kao veca banana drzava od nas. Tak da ne smatram da ti iz Lequipea nisu nista drugo nego skupina njihovih verzija DO, AL, TN ili koga vec samo uz pokojeg novinara migrantskog podrijetla. Makar velim, moguce i dao Bog da je sve istina..
  • Transferi - rasprave
    Moguce da je ovaj clanak u Lequipeu dio tzv. protuofenzive na ovo sta Misko i Šika rade preko SNa i Germanijaka gdje Kacavenda s Pjaca koljenima vec godinu dana odlazi za 4-5 milja u neki famozni klub iz Serie A ili gdje ce Frigan kak ti za 5 mil EUR otici u MLS i zakucat si reprezentativnu (repstativnu kak bi dalcic rekao) karijeru na par godina kao Biuk. Hocu rec, ako oni preko svojih agenata u raznim tiskovinama mogu dizat cijenu svojim eksponatima, mozemo i mi udarat kontru taman da nijedno i drugo nije istina, a mozda je i sve istina..
  • Transferi - rasprave

    Slazem se skroz :)
  • Transferi - rasprave

    Nisam nigdje napisao da je sve lose i da nije bilo dobrih transfera. Ali (za mene) generalno je povrat od ulozenog u ulazne transfere u zadnje 3 godine jako los. Rezultat toga i je da na 30.6.2023 blagajna ne stoji dobro i da ocito nemamo dovoljno novaca za ijedan smisleni ulazni transfer koji forum struka vec mjesec dana ceka.
    Velim, ne krivim novu upravu za nista. Plesali smo po tankoj liniji dosta dugo sto se financija tice radi sveg sta je Tijuana napravila u zadnje 4 godine u valjda svom zadnjem trzaju sto se provizija tice.
  • Transferi - rasprave
    Nevistic (taman da postane novi Livi) je primjer loseg moneyballa. Mi smo takvih transfera napravili 9-10. Potrosili 20 MIL EUR i sad imamo praznu blagajnu na 30.6 prije vjv najvaznije sezone ikad.
  • Transferi - rasprave

    Ne znam koliko se razumijes u financije (fkt ne da gledam nes svisoka), ali mi smo u 12.mj 2020. dali 3mil EUR + svake godine 350 EUR godisnje place cca za golmana s 1 nastupom. To je nekih 4 milijuna EUR. Tih 4 milijuna unazad dve i pol godine uvecano za neki prosjecni trosak kamate/ kapitala je jos veci novac. 3 MIL EUR 2020 radi inflacije je puno vise vredilo 2020 nego sad u 2023.npr . Moja teorija je se taj novac mogao iskoristit puno adekvatnije, a zatim po Livijevoj eventualnoj prodaji kupiti novog golmana. Par kola sigurno moze pokriti Zagorac ako novi golman ne dode odmah isti dan nakon otkaza Livija.
  • Transferi - rasprave


    Za klub ranga Dinama, abnormalno je puno da 20+ mil EUR spržilo na igrače koji nisu donijeli skoro ništa. Zato smatram da mogu ovo uzimati. Moja kalkulacija je da smo unazad 3,5 godine spržili godišnji jogurtov budžet na igrače koji doslovce nisu napravili ništa u Dinamu. Ni igrački niti financijski niti su neki legacy ostavili da ćemo plakat za njima..
  • Transferi - rasprave

    Opce nije stvar u zaradi nigdje to nisam rekao..

    Cime su ovi igraci na koje je potroseno 20+ mil EUR, doprinijeli rezultatu ili jacanju ekipe.

    Boska nisam spomenuo jer je covjek s 23 god postao invalid i maltene je upitno u kojem smjeru ce ta karijara ic.

    Ja sam pisao samo iz cega je nastalo 20 mil EUR gubitka, odnosno otislo u bezdan. Sta bi trebao svih 50 igraca sta je proslo kroz klub analizirati. Pa da smo imali jos 5 ovakvih promasaja za tu sumu novaca, bili bi rang jogurta i veselili se eventualnom prolasku u play off Europa lige.
  • Transferi - rasprave

    Pricamo o efektu vecem od 20 mil EUR u negativnom smislu kroz 3,5 godine.

    U meduvremenu je od ekipa koja je kupljena pa prodana uz zaradu jedino Jakic dosao u tom razdoblju. Majer je dosao prije. Gvardiol, Franjic, Sunka i Moro (cije pare od transfere vjv nismo ni vdjeli) su djeca naseg kluba koja nisu bila predmetom kupnje.
  • Transferi - rasprave

    Kojih 4?

    Eventualno Bulat..

    Nevistića ne priznajem jer smo tad imali čistu situaciju s golmanima i dovodit nekog 2020 jer će Livi otići 2023 ili 2024. je besmisleno. Zagi je tad bio em jeben golman em među 5 najplaćenijih klubu.

    Za Bočkaja su svi šta prate HNL znali da nije bek u ozbiljnim tekmama i da je prespor za krilo te da ima problem s ponašanjem van terena.
    Za Kastratija se znalo da ima tehniku na razini beka u pionirima i da je uz to problematičan van terena kao što je Zoki i skužio čim je preuzeo ekipu.

    Za Kulenovića su nam navijači Legie zahvaljivali i čestitali..

    Čabraja, Štefulj, Jurić, Emreli?
  • Transferi - rasprave
    Da vam malo sažmem stanje do koje je mjere klub fin.devastiran i na koji je način spržen budžet i koliko smo zapravo oštećeni lošom transfer politikom prijašnjih godina koju je vodila Tijuana od 19/20:

    IGRAČ - ODŠTETA U EUR - NASTUPI/GOLOVI - KOMENTAR

    1. Kastrati - 2 MIL - 51/4 - promašen transfer
    2. Kulenović 1,6 MIL - 19/0 - promašen transfer
    3. Čabraja 1,6 MIL - 10/0 - ok, ovo je bila neka komba radi Špikića, svejedno promašen transfer i bačen novac
    4. Štefulj 1 MIL - 17/0 - promašen transfer
    5. Nevistić 3 MIL - 1/0 - možda i bude jednog dana prvi golman, ali već 3 godine financiramo njegovu plaću + ogromna odšteta Rijeci za ništa
    6. Bulat - 2,2 MIL 47/1 - zasad promašen transfer, nema čak ni asista previše, 4 max, pamtimo asist protiv Rapida
    7. Milić - 0,5 MIL 3/1 - promašen transfer
    8. Jurić - 1 MIL 16/2 - promašen transfer, pamtim ga po promašenom praznom golu protiv Seville
    9. Bočkaj 2,7 MIL 44/7 - ima 10+ asistencija, statistika naoko izgleda solidno, ali nije igrač za ozbiljne utakmice i ne vrijedi tih novaca očito.
    10. Emreli - 23/5 - nejasan iznos transfera, sigurno ne igra for free.

    Samo za odšteta igrača koji su doprinijeli ili minimalno ili praktički opće nisu igrali u Dinamu je plaćeno 15,6 mil EUR prema TM u zadnje 3 godine. Na to nadodajte njihove godišnje plaće, plaće Drmića i Emrelija, plaće juniora Dinama koji neće primirisat 1.HNL..

    Doslovce smo spržili 20+ mil EUR s plaćama ovih igrača na skoro ništa i vama je sada većini problem jer se netko primio u koštac s tim i čudite se kako klub nema novaca za platiti Frigana 6 mil EUR i jer se radi na čišćenju kadra i stabilizaciji budžeta nakon svih makinacija koje su izvedene u prethodnim rokovima.

    Ovo je ključna sezona, ali i iz razloga jer moramo osvojiti prvenstvo pod muss, ući u grupe bar EL i uz to očistiti kadar i stabilizirat i budžete i poništiti loš moneyball iz zadnje 3 sezone.

    Sadašnja uprava nije kriva za ništa od ovoga, ukoliko vas živcira što nemamo 6 mil EUR u cashu za Frigana, pišite u Tijuanu i žalite im se radi ovih 20+ mil EUR u ništa bez provizija.

    Predlažem da se zbog širenja destrukcije, defetizma, paranoje i svega ostalog ova tema zaključa do 7.9.
  • Transferi - rasprave
    Ne znam tocno, ali mislim da imaju pravo na najveci dio naknade za razvoj. A posto im je budzet 2-3 mil HRK u 2.HNL, ovo im je dobitak na lotu
  • Transferi - rasprave

    Nekad davno sam radio neko savjetovanje za Dragovoljac. Tamo se svaki prijelazni rok plesalo oko vatre da ce se Brozovic prodat u Kinu, United za 50 mil EUR. Evo maltene 7-8 godina poslije su docekali svoj trenutak :lol:
  • dZG - Članstvo
    Ima li netko neki inside iz Kluba, da li ce PR magovi iz kluba ists mijenjati po pitanju godisnjih?