Comments

  • Transferi - rasprave
    Bolje da kod nas dokaze dal može ili ne može nego da u rijeci dokaze da može baš protiv nas
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Možda je taj stvoritelj samo neko vise biće koje se igralo i slučajno stvorilo svemir..

    Dokazano je da se svemir širi.. ali u što? Neki drugi svemir iza njega a ovaj u onaj treći. I tako unedogled.

    Sve vjere svijeta sve to jako pojednostavljuju jer ako ćemo iskreno, kad su te vjere nastale, prosječan čovjek i nije bio baš obrazovan. Najednostavnija objašnjenja su jedino i mogla doprijeti do njega.
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Ne zove se to bezveze božja cestica. Najlakse ju tak objasniti
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Pa nisu ekstremi. Svemir je star oko 14 milijardi godina. Možda i više od 16 ali jer je po mjerenjima najstarija zvijezda stara oko 16 milijardi što pobija tvrdnju da je svemir star oko 14.

    A to što se tiče velikog praska, iz ničega ne može nastati nešto tako da je i prije svega bilo nešto.

    Isto kao i život na zemlji. Dal je prva živa stanica na zemlji nastalo spontano ili je došla iz svemira nekim meteorom. Te stvari nećemo saznati za našeg zivota
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Kako pobiti toer8ju evoluc8je a imaš dokaze o neandertalcima, homo erectusima i inim prije sapiensa..

    Zašto bozjih 7 dana nisu zapravo milijarde godina zemaljskih. Ako je bog stvorio sav svemir, stvorio ga je prije nekih 14 milijardi godina a naše sunce prij3 5 milijardi. Nama 14 milijardi, njemu 7 dana.
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Zato što između homo sapiensa i majmuna imaš homo erectusa, neandertalce i dr. koje je homo sapiens jednostavno istrijebio jer je bio pametniji. Ono što smatraju karikom koja nedostaje možda i nikad nije postojala. Da, moguće da je u nekom trenutku napravljen neki ogromni skok koji je neobjasnjiv ali možda i nije.
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    mozda zato jer imaš tisuće dokaza i za evoluciju i da zemlja nije ravna ploča.. možda se zato o evoluciji uči u školi.. ti vjeruješ u nešto jer vjeruješ iako to nisi vidio ali kad ti se stavi ecolucija sa tisućama i tisućama stranica dokaza, ti to stavljaš u isti koš sa ravnozemljašima koji pri pokušaju da to dokazu, ispadaju smiješni..

    iskreno, ja ne mogu vjerovati da itko normalan može negirati teoriju evolucije. mislim da ju ni crkva ne negira nego samo malo drugacije gleda na nju
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    pa i je, ali ja njega prihvačam.. makar se ne slagao s njim.. a dalamatinac kaže da će on prestat navijat za dinamo ako za njega navijaju oni koje on ne prihvaća.. ako zbog toga prestane navijat, više neće bit član obitelji.
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    vidš kako soliš pamet sa visine. iskreno, mene zanima dinamo a ne što misli o njemu neki pero iz minkena
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    dinamo je hrvatski klub.. točka.. nego kakav je kad je iz hrvatske.. te desničarske/ulatra katoličke spike su meni bezveze. dinamo je svačiji koji ga voli. ta tvoja isključlvost je bolest a drgima tu soliš pamet.

    meni osobno je dinamo religija. pripanik dinamove obitelji je iz moje obitelji bio crn, crven, plav, žut , gay ili will chamberlain koi je pojebo 20000 žena. ne moežš nikome tko voli dinamo braniti da bude dinamove obitelji
  • Filozofija, vjera, moral i etika
    Hrvatska nije katolička država već sekularna sa večinom koja je katoličke vjeroispovjesti. Ali je katolička vjera jednako vrijedna kao i bilo koja druga vjeroispovjest koju prakticiraju drugi državljani RH.

    Vjera je bitna u zivotu onima koji je trebaju jer im je vodilja kako da se ponašaju u zivotu u i to je meni u redu. Moja baka bi umrla da nema vjere odkad joj je kćer umrla prije 23 godine. Ja imam sve sakramente ali ne smatrma da me je to poboljsalo kao osobu u nijednom pogledu. Meni osobno moralni kompas nije određen niti crkvom niti vjerom. ja sam dobar prema drugima jer to jesam a ne zato što me čeka neki pakao ako nisam. kad napravim nešto loše, onima kojima sam napravio loše su ti kod kojih moram ispraviti pogreške. pokajanje ću učiniti prema njima. (ako je u svakoj osobi bog, onda je čak i taj dio ispunjen). ali u crkvu ne želim jer nedobivam tamo što mislim da trebaš dobivati tamo. prihvačanje i dobrotu bez obzira na sve

    Ali svaka osoba u RH ima pravo izrazavati svoju vjeru i ponašati se u skladu s njom ako se ne kosi sa zakonima RH. Svaka osoba ima pravo odgajat svoje dijete oanko kako smatra da je to potrebno ako se ne kosi sa zakonima RH.

    Moja osobna iskustva sa crkvom su dobra samo što se tiče jednog pokojnog svečenika jer iako nije zivio 100% vjeru (imao je i dijete), on nije moralizirao sa visina kao što to večina radi. bio je prvo čovjek. . Ostali župnici ovdje su ili kurviši ili nemoralni na druge načine (voze se najnoviji bmw-i i slično) a sa oltara prijete ognjem i paklom svima.

    to su pojedničani slučajevi ali su tu. iskreno, iako se smatram nekim agnostikom i sam ponekad se pomolim za najmilije i nadaš se da je vrijedilo. ali to je ono što je u tebi i zapravo nikog se niti ne tiče.

    ovo su moji osobni stavovi i ne želim nikog vrijeđat ali ne očekujem ni da se mene vrijeđa.
  • Izbori za Skupštinu GNK Dinamo - 2. ožujak 2024.
    ti nisi dobio ništa.. ti si izgubio
  • Izbori za Skupštinu GNK Dinamo - 2. ožujak 2024.
    ja se nadam nekom kompromisu i da će barišićevi ljudi prihvatit zeku i onda da će u IO-u bit lapo lapo sa obje liste.

    da ce dobrobit dinama bit jedini motiv u radu svih oblika vlasti u klubu.
  • Izbori za Skupštinu GNK Dinamo - 2. ožujak 2024.
    nismo bili tamo pa ne znamo sve činjenice ali sa priličnom sigurnošću mogu reći da je to bilo sarkastično podjebavanje jer " kad se povladjuje navijačima, nek se onda i podrzi lista" a onda izadje u medije potpuna druga slika
  • Izbori za Skupštinu GNK Dinamo - 2. ožujak 2024.
    "Sudionik antifašističkog pokreta od 1941., kao obavještajni časnik".. sumnjam da baš nije znao. netko tko je postao general major , nije mogao biti onaj tko ne ide niz dlaku komunistima.

    sto se dogodilo 1961ee u njegovoj glavi da je otišao iz JNA, to ne znamo. poslije je bio izrazito nacionalno osvijesten ali do 1961ee, nebi bas se kladio da je tako bilo.