Comments

  • Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    Senf je i u pocetku videa spomenuo i jedan zanimljivi fact

    Zagreb po prvi put od 2002. ima drzavne prvake u 5 najvecih timskih sportova u Hrv:

    - Nogomet
    - Kosarka
    - Rukomet
    - Odbojka
    - Vaterpolo
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Nije nikad sluzbeno objavljeno. Jedino ista sluzbeno u vezi Favbeta i Dinama imamo u objavi partnerstva sa ZNK Dinamo, kad je bilo bjavljeno da ce to "partnerstvo" trajati 2 godine.

    Za glavnu momcad zasad nista
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Ovisno o tome do kad nam traje ugovor s Favbetom, ja sam cak i uvjeren da ce netko poslije isteka matchati njihovu ponudu u najgorem slucaju.

    Pod uvjetom, za kojeg takodjer vjerujem da ce se ostvariti, da ce nam Kranjceviceva donijeti bolji publicitet u Europskim okvirima.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Kao sto sam vec spomenuo jedno 5 puta do sada - govorim iskljucivo o mogucnosti postojanja glavnog sponzora na dresu, umjesto Favbeta.

    Da, lako mogu postati sponzori, jer ono sto Favbet daje Dinamu kao glavni sponzor na dresu je ocajno i cisto sumnjam da minimalno 5 od svih spomenutih firmi do sada nije u stanju matchati ponudu Favbeta.

    Takodjer, s novom Kranjcom i akbogda uskoro novim Maksimirom cemo dobiti visibility brutalnih razmjera i vjeruj mi da ce vrlo brzo doci trenutak kad cemo imati stranog sponzora na dresu, jer ce nase domace firme propustiti priliku skinuti ovu jebeno nisku letvicu postavljenu od strane Favbeta.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo


    Doduse, pamcenje prosjecnog navijaca Hajduka je ravna pamcenju zlatne ribice. Al iskreno ne vjerujem da bi im se prodaja toliko smanjila ukoliko sponzoriraju nesto Dinamu. Recimo, Jamnica nam je vec jedan od sponzora, al u Splitu opet svi piju Senzaciju.



    Aludiram na glavnog sponzora na dresu. A1 moze lako postati nas najveci sponzor, kao i HT i slicni.

    Sto se tice Konzuma, sposobnost printanja nasih dresova je danas puno bolja i modernija nego prije, tako da ne vjerujem da ce se ikad ponoviti onaj bijeli nakaradni pravokutnik na dresu. Al vise sam ciljao na cijelu grupu, nego bas specificno na Konzum. Dakle, Fortenova Grupa.

    Pod transportne sam mislio na neke koje su jako zastupljene kod nas, ioako nisu Hrvatske firme npr. Flix, Bolt, Uber i slicno, dok od nasih imamo Arriva.

    Za turisticke se slazem, al postoje i neki koji ne bi utjecali toliko na trziste, npr. Adris Grupa, koja ima brutalan revenue.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Sto je najbolje od svega, postoji pregrst velikih domacih kompanija koje bi lako mogle postati sponzori Dinamu

    Telekomunikacijske (HT, A1, pa cak i Telemach i slicni), potrosacke (Fortenova Grupa-Konzum, Jamnica, Atlantic Grupa), energetske (INA, doduse ovo je malo tricky jer je djelom u izravnom drzavnom vlasnistvu), pa turisticke, transportne itd.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo


    Sve to sto si naveo bi vrijedilo da Koncar djeluje na trzistu orijentiranom potrosacima, ili da oni imaju nekakve koristi od tog, jer bi tek onda imalo smisla marketinskom timu Koncara predloziti da sponzoriraju Dinamo.

    A sad cisto sumnjam da bi njihov marketinski team uopce predlozio tako nesto samo na temelju sentimentalnosti i povezanoscu sa Zagrebom.

    Ovakve stvari treba gledati s gledalista firme, a ne navijaca.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo


    Ni SAP, ni DATEV ni DEKRA nisu ni priblizno usporedivi i dobri primjeri, kad pricamo o Koncaru.

    SAP je direktan sponzor samo jednom klubu, i to je klub ciji je vlasnik sami osnivac SAP-a. Plus SAP prodaje software za sve zivo i nezivo, pa i za nogometne klubove. Bayern doslovno cijelu svoju poslovnu infrastrukturu bazira na SAP-u. DEKRA ima izravnu korist od njihovog ogromnog potrosackog sektora, dok je DATEV jako specijaliziran za stotine tisuca racunovodja, obrtnika i vlasnika manjih radnji i firmi u Njemackoj.

    Koncarov glavni proizvod i selling point je nesto sto s cim se obicni potrosac i velika vecina firmi ne mogu poistovjetiti. Cinjenica da klijente dobivaju na drzavnim tenderima, EXPO-ima i trgovackim summitima te velesajmovima takodjer utjece na to.

    Sponzorstvo na dresu nekog nogometnog kluba bi Koncaru doslovno bilo bacanje novca u vatru.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo


    Nije da sam protiv, ali kakve bi koristi Koncar tocno imao kao glavni sponzor na dresu nekog kluba pa da je i na dresu Real Madrida?

    Sponzori na dresovima imaju cilj da sto vise obicnih ljudi vide njihov logo i da direktno ili indirektno profitiraju od te reklame na dresu.

    Cisto sumnjam da bi obicni covjek dobio zelju kupiti 400kv transformator ili niskopodni tramvaj kad bi vidio Koncarov logo na dresu.

    Doduse, ta tematika nije bas tako jednostavna s mojim primjerom, al Koncar je firma kojoj je krajnji cilj prodati sto vise stvari drugim firmama, a ne obicnim potrosacima.
  • dZG - kamp nogometne škole (akademije)


    Trazi se lokacija

    Pomalo fascinantno koliko dugo traje trazenje lokacije. Razumijem da za nogometni kamp treba poveca parcela, al ovo je vec pomalo dugo.
  • Stadion Maksimir
    To je sasvim ok cifra, nije uopce mala. To je posao za jednu cijelu firmu, koja ce angazirati odredjeni broj ljudi za taj projekt. Po primjerima iz drugih drzava, to bi bilo oko 5 osoba.
  • Stadion Maksimir
    Vecina velikih arhitektonskih kuca, ukoliko ce prisustvovati u natjecaju za Maksimir, ce to s velikom vjerojatnoscu raditi u partnerstvu ili direktnom suradnjom s domacim arhitektonskim kucama.

    Tako da ocekujte suradnju npr. poznate firme Populous s nasom nekom vecom firmom tipa 3LHD.

    Ili npr. Foster+Partners i nasa firma UPI - 2M.

    Ili mozda cak i zajednicku suradnju nasih nekoliko arhitektonskih kuca npr. ZDL Arhitekti + Kincl + NFO + Gradit itd.

    Poprilicno sam uvjeren da ce Otto Baric mladji i Hrvoje Njiric zajedno suradjivati
  • Transferi - rasprave


    Pa onaj, kako ne znas

    znas ga
  • Transferi - rasprave
    Tocni iznos transfera Baturine se cuva tajnom kao tko je snajperom ustrijelio JKF, al Transfermarkt kaze da je transfer bio 18 milijuna eura (aktivirani bonusi ukljuceni u iznos).

    Onda bi to bilo oko 12 i pol milijuna eura za nas