UCL - 1.kolo - Bayern München vs. Dinamo Zagreb - 17.09.2024. - 21:00h - Allianz Arena, München
Nebitno gdje se dogodilo, ali dogodilo se. Razmontirali su ekipu koja je imala Messija, Iniestu i ostalu kompaniju.
Super, znači događalo se velikim klubovima protiv jednako jakih ili čak i jačih klubova od Dinama. Znači nije da je ovo prvi put viđeno. Dogodilo se. I ružno je. Je*iga.
Vidjeli smo prije desetak godina koliko je dobro i za Dinamo i za HNL kad razmontiravaš sve redom u prvenstvu i u kupu. Nitko protiv tebe ni ne pokušava igrati, nego se zatvore u svojih 16 i mole boga da prime čim manje. Dinamo je tek u Europi dobivao neki otpor i greške i nedostaci u igri vidjeli su se tek u Europi. A te greške i nedostaci bili su skupi.
Ili gledajmo to s druge strane. Recimo da Dinamo za tjedan dana ode u Banjole i natrpa im 10 komada. Koja je poanta toga? Kaj Dinamo izvači iz toga? Niti je ta utakmica neka referentna točka za Dinamo, niti je jučerašnja utakmica referentna točka niti za Bayern, niti za Dinamo. Znalo se i prije da je Bayern jači, znalo se i prije da bi moglo završiti ružno, i završilo je ružno. Ali ovih 9:2 meni izgleda kao puno manja katastrofa nego da je bilo, recimo 7:0. Napao si ih, zabio si im dva gola, ovi su poslije stisnuli.
Dinamo se, realno, raspao nakon 4. gola i nakon penala za 5. gol. Pa teško je igrati protiv puno jačeg protivnika kad te izdominira, i još dobije onakva tri glupa penala (kao da i bez tih penala nije bilo jasno da će pobijedit).
Odgovorni su svi. Nije sporno. Ali ova jučerašnja utakmica nije mjerodavna za išta. Znaš samo da nisi u najboljem rangu europskog nogometa. Al nije niti barem trećina drugih ekipa koje igraju LP ove godine. Mjerodavne utakmice će biti one koje slijede u narednih mjesec dana: Monaco i Salzburg.