Comments

  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Ako se išta može zaključiti na temelju zadnje dvije utakmice (Slaven i Lokomotiva), to je da su naša najveća pojačanja povratci Mišića, Sučića i Petkovića dok su velika većina Marićevih igrača flopovi. Na kraju ispada da su famozne unutarnje rezerve ključ uspjeha za osvajanje prvenstva (iako se recimo Bjeličina generacija polako razilazi).

    Kritizirao sam Sučića zbog njegovih nastupa na prijašnjim utakmicama, da glavom nije u Dinamu. Međutim, jučerašnjom izvedbom podsjetio je na igre prije ozljede – brze, okomite lopte, trčanje bez prestanka i dobro odrađeni defenzivni zadaci. Mišić je mozak ekipe, a bez njega smo barem 30 % slabiji. Petko je, pak, neprocjenjiv. Igrač koji je minutu nakon ulaska složio zicera za Baturinu, proigravao suigrače i onda promašio jedanaesterac. Ne možeš ga ne voljeti.

    S povratkom ključnih igrača, igra ponovno podsjeća kako Dinamo mora i treba igrati svaku utakmicu - dominantno. Nažalost, izgubili smo tijekom vremena ono strahopoštovanje gdje ekipe razmišljaju da s čim manje primljenih golova otiđu doma, stoga je vrijeme da se to ponovno uspostavi.

    Sučić odlazi na ljeto, Baturina je na odlasku, Mišić "ulazi" u godine, a šuška se da bi Petko mogao otići (iako to teško vjerujem). Bit će to veliki udarci, baš kao i ljeto 2023. kad smo prodali Livija, Šutala i Ivanušeca. Pred nama je jako važan ljetni prijelazni rok, jer ne smijemo ponoviti situaciju iz te godine.
  • HNL - 26. kolo - Dinamo Zagreb vs. Lokomotiva - 15.03.2025. - 17:30h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Kako je Lokomotiva, koja je toliko puta zadnjih sezona naudila Modrima, opet 'spustila gaće' u Maksimiru, otprilike poput Kange nakon pogotka, kako se, eto, vraćaju stara vremena, u kojima je, kažu, Dinamo bio privilegiran i imao pogurance na sve strane, a protiv Lokomotive imao 2-0 već u tunelu. Kako su Čabraja i njegovi igrači 'prodali dušu', kako ovo, kako ono...rakurs

    Znači, gle kakve su to razine kmeketa, a vode nas 3 boda (moguće 6, 4 ili 3 nakon današnjeg derbija). Kako će kmeket izgledati kada prebacimo minus i odlijepimo se?

    Pobjeda protiv Varaždina - Šafarić namjerno ostavlja najbolje igrače na klupi
    Pobjeda protiv Istre - Garcia voli više zagrebački nego lignje i pomfirt pa nam pušta
    Pobjeda protiv Osijeka - Čohar pušta jer su prošli dalje u Kupu protiv nas
    Pobjeda protiv Šibenika - puštaju nam jer bojkotiraju radi isključenja struje i vode
    Pobjeda protiv Gorice - Carević se osvećuje tovarima jer mu nisu dali da bude njihov trener

    Itd.
  • Samy Mmaee #13
    Prije bih htio vidjeti Jakira Jr. nego njega protiv Varaždina. Dabro će pored njega izgledati kao Benzema.
  • Noa Mikić #35
    Napokon malo više minuta i za njega. Odradio je posao vrlo solidno, pamtit ću onaj dobiveni skok u petercu gdje je očistio opasnost i par lijepih lopti.

    Nadam se da će dobivati više minuta čim riješimo utakmicu. Velik je rizik stavljat ga u prvu postavu da ne izgori, pogotovo u ovakvoj situaciji kada ganjamo zaostatak, no treba igrati.

    Bila bi velika šteta da izgubimo desnog beka i to iz vlastite akademije. Sljedeću sezonu on i RPG i na konju smo.
  • HNL - 26. kolo - Dinamo Zagreb vs. Lokomotiva - 15.03.2025. - 17:30h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Zabiti još jedan gol i onda želim vidjeti Mikića na beku, Belcara kao osmicu i barem 30 min za Petka.
  • Luka Stojković #7
    Asistencija, sombrero, peta za Ristovskog, a tek je prošlo 30 min...

    Paklen igrač.

    Evo i gola!
  • HNL - 26. kolo - Dinamo Zagreb vs. Lokomotiva - 15.03.2025. - 17:30h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Trebalo bi iskopati kad smo zadnji put igrali s istom postavom (izuzev suspenzije RPG-a) dvaput zaredom.

    Konstantno mijenjanje u svim linijama, što radi ozljeda, što radi lutanja dovelo je do konfuzije i manjka automatizma / razumijevanja tijekom igre (npr. Rile pošalje u for Mbukua, ali zbog toga što ne igraju stalno skupa, često te lopte završe u bunaru. Slični primjeri vidljivi i na drugim pozicijama).
  • HNL - 26. kolo - Dinamo Zagreb vs. Lokomotiva - 15.03.2025. - 17:30h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Mentalitet tovara je sljedeći:
    • Ako Dinamo pobijedi, onda je to "prodana utakmica", "sestra pušta", "Mudri namjerno ne igra", "tramvaj liga", "ukralo-pokralo", "filijala"...
    • Ako Mudri igra, onda je to "namjerno puštanje", "ne trudi se"
    • Ako Mudri ne igra, onda je to "puštanje" ili "glumi ozljedu"

    A što se tiče Lokomotive, valjda nam je prošle sezone i ove uzela više bodova nego tuga s juga.

    Zato danas očekujem uvjerljivu pobjedu, kako bismo mogli na miru odraditi reprezentativnu pauzu.
  • Ulaznice - aktualno
    Dinamo - Lokomotiva

    ZD ostalo 1522 ulaznice
    SD ostalo 1757 ulaznica

    Ukupno ostalo: 3279 ulaznica
  • 1.HNL 2024./2025.
    Najbolja scena s utakmice Gorica - Slaven je bilo kad je netko s klupe Gorice rekao: "Dečki, brže malo, oni vode 2:0, a ne mi." I svi su krenuli igrati brže /s
  • Suđenje i suci
    Naši sudački antitalenti nastavljaju po starome, odnosno ne da su se pomaknuli korak unaprijed, nego su krenuli unatrag. Osim sramoćenja na domaćoj sceni, izgleda da nastavljaju u inozemstvu.

    Mene zanima gdje je nestalo ono pravilo da nema prigovaranja osim ako nisi kapetan momčadi? Pričalo se da će svako prigovaranje sankcionirati, a od toga nema apsolutnog ničeg! Je li se ikad sankcioniralo kad su igrači pojedinog klubića okružili suca za svaki faul suđen kontra njih? Pričalo se je o svemu i svačemu, ali činjenica je da se suđenje srozalo na najniže moguće grane.

    30. srpnja 2024.
    Novi šef hrvatskih sudaca uvodi tri važne novosti u nadolazećoj HNL sezoni. Evo o čemu se radi

    Također, HNL uvodi koncept koji je predstavljen tijekom Eura u Njemačkoj; samo će kapetan moći razgovarati sa sucem tijekom utakmice.

    “Suci će biti otvoreni za dijalog s kapetanom momčadi kako bi poboljšali “fair play” i imidž igre, nakon što je takav koncept uspješno uveden tijekom UEFA Eura 2024. Sudac će kapetanima dati obrazloženje ključnih odluka tijekom utakmice. U tim trenutcima, isključivo kapetan može razgovarati sa sucem, pritom ga poštivajući. Kapetan preuzima odgovornost za svoje suigrače koji trebaju poštivati suca, zadržati udaljenost te ne okruživati suca. Suigrači koji ignoriraju ulogu kapetana i/ili prilaze sucu s bilo kojim znakom nepoštivanja bit će sankcionirani. Kada je kapetan momčadi vratar, on treba imenovati jednog igrača u polju koji će predstavljati ekipu u kontaktu sa sucem, u situacijama kada vratar nije blizu situacije.”

    HNS pun tovara, normalno da njima paše kad sude naši antitalenti. Fuj! Strani suci pod mus!
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Kad se malo bolje pogleda, nogomet je vrlo nepravedan sport. Sport u kojem favorit ne mora uvijek pobijediti, gdje i najmanji mogu iznenaditi velike. U drugim sportovima je to puno manje izraženo i favoriti u 99,99 % slučajeva dobivaju. Sve me to podsjeća na dvije utakmice: jednu iz prošle i jednu iz ove sezone.

    Prošla sezona, Rijeka - Dinamo, utakmica koja je vrlo lako mogla odlučiti o naslovu prvaka, iako je bilo još nekoliko kola za odigrati. Rijeka je bila puno bolja, imali su 26 udaraca prema golu i očekivan broj golova od 2,58. Mi s druge strane, uputili 3 udarca prema golu s očekivanim brojem golova od 0,22. I kaj se dogodi na kraju? Mi pobijedimo i to golom iz slobodnjaka i iz polukontre. Rekli bi neki nezaslužena pobjeda s obzirom da je Rijeka bila bolja čitavu utakmicu, ali pobjeda je pobjeda, neovisno kako ostvarena. Tko će pitati kakav je bio umjetnički dojam?

    Ista stvar, ali samo obrnuto bila je utakmica Osijeka i nas gdje smo dominirali cijelu utakmicu, Osijek valjda uputio 2 udarca i zabio 2 gola, od čega jedan eurogol. Badava nam sva ta dominacija kad su Osječani na kraju upisali sva tri boda.

    Situacija je jednostavna u oba slučaja - u prvom utakmici iskoristili smo svoje šanse i odnijeli doma tri boda, a u drugog je pak Osijek iskoristio svoje šanse i uzeo nama tri boda. Zato je nogomet užitak pratiti.
  • Ulaznice - aktualno
    Išao prebrojavati za ZD, ostalo je 1732 ulaznice (sektori 1,2,3,9,10)

    SD ostalo oko 1874 mjesta (sektori 4,5,6)

    Ukupno ostalo cca 3606 ulaznica.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    42 081!

    Prošle godine tu brojku smo dostigli 4.9., odnosno ove godine čak 5 mjeseci i 21 dan ranije!