1.HNL - 19.kolo - Dinamo Zagreb - Hajduk - 17.12.2023. - 17.15h, Stadion Maksimir, Zagreb Mi tamo ne dobijemo ni 5% kapaciteta, trpaju nas u buseve, pregledava nas se na Dugopolju, pregledava nas se na Poljudu do gaća, skidaju se tenisice, ne možeš upaljač unijeti kamoli nešto drugo. Poslije utakmice se čeka barem sat i pol da nas puste sa stadiona, dok se dođe busevima do Dugopolja pa tek u svoja vozila.
Oni dobiju 12% kapaciteta, svojim automobilima/kombijima dođu ispod tribine, unesu gore stotine baklji, topovske udare, rakete, zastave mržnje prema drugom klubu, razno razne poruke i parole. Poslije utakmice sjedaju u aute i paljba doma.
Gdje se priča o tome, tko priča o tome, kada se priča o tome? Nigdje, nitko i nikada.
Zašto? Jer smo u pitanju mi, Dinamovci, Purgeri, Boysi, nekom drugom prilikom Riječani, Osiječani, Istrijani itd.
Pa si sada stavite u glave da je situacija obrnuta i da tovara želi na Maksimir doć 3000, ali ne može nego 1400. Da im se zabrane razno razne poruke.
Da ih se skida skroz i prolaze pregledi.
Ne pišem ovo radi nekakve ljutnje, cmizdrenja oko režima, razočaranosti i slično. Pišem čisto da nitko nikada ne prestane shvaćati koliko ih se medijski gura, koliko su sami sebi važni i najmoćniji, žele stalno biti u centru pažnje, cijela liga i država se okreće oko Dalmacije, Splita, Hajduka i Torcide.
Jednostavno su takvi, njima je to "đir", ludilo brale i boleST, no možda jednoga dana pogledaju sve to i shvate koliko je nisko i jadno da ti je najveći domet u životu tvoj suparnički klub. Klub kojem najviše poruka posvećuješ i gdje na svakom derbiju 80% navijanja spominješ ime tog kluba, pa i čak kada ne igraš s njim.