Comments

  • Stadion Maksimir
    Sopića :fire: :fire:
  • Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    nagađam da će radovi vizualno "ubrzati" kad se postave svi (dupli) stupovi i kad se valjda bude moglo krenuti s postavljanjem vodoravnih elemenata tribina

    Međutim i kad to bude gotovo čeka nas dosta radova na Zapadu koji će logicno ići puno sporije nego ostale tribine zbog kompleksnosti

    Isto tako me ne bi cudilo da se završi krov i travnjak a ostanu još 2 mjeseca posla na zapadu, a tad bude nervoza na maks jer će stadion izgledati potpuno dovršeno izvana iako nije
  • Kutak za glazbeni trenutak / glazbeni intermezzo


    Frajer fakat odabrao dvoranu od 900 mjesta za nastup u Ljubljani na idućoj turi..

    Uvjeren sam da bi napunio Stožice
  • 1.HNL 2025./2026.
    brzo fotosopirane fotografije će uvijek biti smijesnije od AI
  • 1.HNL 2025./2026.
    Volim gledat kak ih se trpa više nego kruha jesti
  • Novi "Stadion Zagreb" (Kranjčevićeva ul.)
    Izgleda ni travnjak neće izdržati...
  • Grad Zagreb
    možda je pao na dekanskom roku
  • Grad Zagreb
    bit će to landmark ko spaljene zgrade u Sarajevu i Beogradu
  • Grad Zagreb
    Naravno, mislim tad je i glavni kolodvor bio maltene periferija, očito su puno gusce bili naseljene gradovi, isto i do toga kaj nije bilo automobila
  • Grad Zagreb
    dugo je trajao taj urbanizam tvornica do domova i to je odvratno

    Mislim, ljudi su u Esplanadi 1900.g imali tvornicu (Paromlin) na 500 metara zračne linije. Odvratno, a to je bila A-U

    Guranje tvornica na periferiju je bila odlična odluka naših djedova, a i tu smo kasniti za zapadom gro
  • Grad Zagreb
    također, zato i to smatram najboljim urbanizmom, daleko je najhumaniji + ima najbolji ulični život

    A ovo apropo devastacija na trgu, ja sam se zajebo a i dosta ljudi jer sam mislio da su te zgrade napravljene 50ih i kasnije, ali za čudo nisu.
    images-(34).jpg
    Napravljeno 1937.

    images-(35).jpg
    Napravljeno 1928!.

    Generalno, kaj smo dobili od ukrašenih zgrada, dobili smo do 1918. I mi i ostatak Europe, tad kreće skidanje ukrasa s novih zgrada jer ih podsjećaju na doba monarhija vjv
  • Grad Zagreb
    To je isto istina. Međutim, prostor oko Vjesnika je ogroman i neiskorišten. Hladno može ostat i neboder kao i izgraditi se staklene zgrade pored

    Meni je Begeš gadan i prljav grad, ali ova beograđanka mi je top zgrada
    beogradjanka-pala-beograd-3d-01.jpg

    Imamo i mi lijepe nebodere iz tog doba, ovaj na Heinzelovoj mi je isto fora
    Chromos-Tower-Zagreb.jpg Generalno ovaj neboder može biti i u Zg, i u Frankfurtu i u Salt Lake cityu

    17x veća arhitektonska vrijednost nego limenka u novom Zagrebu

    Po meni je najveći problem kaj se u tom dobu odlučila razbiti najbolja urbana matrica dotad, a to su blokovi i blokovska gradnja

    Ovi su kvartovi izrazito kul sa samim zelenilom , ali to se može postići u blokovima. Evo kak to rade razvijene države
    maxresdefault-(3).jpg
  • Grad Zagreb
    Ali za koga su te jezgre? U centrovima gradova živi sve manje ljudi, pola su airbnbovi, bookinzi i likovi koji provedu 3 dana tamo

    A druge strane u ovim zgradama i kvartovima živi masa Hrvata i odgaja naraštaje.

    Sami smo si krivi kaj ih ne održavamo, Poljaci i Česi su obnovili sve te zgrade koje izgledaju neprepoznatljivo kad se na njih stavi fasada i kažu da se drže odlično.

    Primjer iz Estonije
    renovated-commie-blocks-in-estonia-v0-zftm30kyvqia1.jpg
    Zgrada bolje izgleda neg 95% zgrada iste dobi u Zagrebu i dosta novijih zgrada