Comments

  • KK Cibona
    Ne igra se Eurokup. Igra se BCL gdje je osigurano samo 6 utakmica. Ako bude roster kakav ocekujemo, mozda se dotegle da 8 utakmica igraju te zato ganjaju ABAu gdje su ujedno i suvlasnici lige i imaju dividendu od iste ako igraju.
    Sa stajalista toga da klub treba naprijed i da ne moze ostati samo na PH, ovo ima smisla.

    Osobno sam protiv ABA lige. Nisam je htio ni 2001. ne zelim je ni danas, ali za nju postoje financijski i sportski razlozi zasto se u nju nekad gurao Maccabi, danas Dubai, Vienna i Cluj i zašto se svi aktivni slovenski klubovi grebu da ju igraju iako imaju određene alternative + od ove godine tu je i Slovan iz Bratislave te smo time došli do toga nju igraju klubovi iz 10 europskih država što je onako, četvrtina Europe.

    Što se srpskog konteksta tiče, zadnji prvak ABA je Dubai, a sjedište i pravni entitet lige su u Zagrebu. Igraju je prvak Rumunjske i najbogatiji klub Austrije + najbogatiji klub Slovačke tako da je to nadišlo pojam jugo lige i pozornice Aleksandra Vučića nego to više baca neku Alpe - Jadran - Balkan - Dubai ligu gdje je dogodine opet prvi favorit Dubai.
  • KK Cibona

    Da, vjerojatno je to i presudilo.
  • KK Cibona
    Zato što FIBA LP garantira 6 utakmica. Što je svakako premalo za planove. Čak i u malo optimisitčnom scenariju da dođeš do play ina, to je 8 utakmicama. Gazdama i dalje premalo.

    Tu se onda računa da je ova sezona priprema za nešto više dogodine. Treba shvatiti i Upravu i igrače. Igrati samo 6-8 europskih utakmica i onda ostatak godine samo PH, to je besmisleno.
  • KK Cibona
    Na tviteru sam ubrao. Nemrem sad uc nazad.

    Daj lupi hashtag Cibona na tviter. Mislim da je to to.
  • KK Cibona
    Neki španjolski portal/insider isto objavio da smo mi ta zadnja ekipa za sljedeću sezonu EuroCupa..
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Argentina nije uzela Copu 30 godina isto..
  • KK Cibona
    Ovo je prvi put nakon 2013. da smo u Ulebovim natjecanjima. Trebalo je 13 godina hahaha
  • KK Cibona
    Vidit cemo to za Eurocup. Jos nema sluzbene potvrde
  • Transferi - rasprave
    Jel se oko ovog izraelca raspravljamo sto bi bilo kad bi bilo ili je to stvarna glasina?
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Prije je vibra oko reprezentacije bila puno bolja, ljudi koji su pratili HNL su pratili i reprezentaciju na utakmicama, a sad je reprezentacija postala svjetski brend i ne paše joj takav tip ljudi na stadionu. Ne znam, jedva čekam da ovaj cirkus završi i da se vrati Dinamo - Gorica u studenom na 3 stupnja.Keyser Soze

    Da da.

    Recimo Hrvatska - Makedonija 2007. Ono blato, kaljuža, kiša ne staje. Na tribinama 30.000 ljudi od čeg barem 10.000 polupijanih. Pjevaju se pjesme koje danas nisu dopuštene. Karta za sjever 20kn. Bakljada na tribinama. Organizirano navijanje Boysa i onda preokret na 2:1 ulaskom Srne. Čudo tekma.

    Da mi je tako nešto danas doživit, platio bi 100 EUR kartu.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Imao sam sad zanimljivu situaciju u jednom restoranu u Otočcu na gablecuOluja

    Off topic.. Ali spreman sam se kladit u 10 EUR da je Ribič u igri hehe
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    A i taj neki narodni kult reprezentacije se po meni gubi i to sve postaje nekako jetseterski.

    Kad sam sa starim išao 2001. na HR-Belgija za odlazak na SP 2002. to je nešto neusporedivo s ovim danas. Nemjerljivo. Navijanje, ljudi na tribini pa skoro sve.

    I ta atmosfera je trajala negdje po meni do 2012.

    Ovo sad (bez seksizima, ipak sam otac 2 curice) vidim milijun žena na utakmici s mobitelima, likove koji na klupski nogomet nikad ne idu, HDZ-ovce koji se aktiviraju samo za natjecanja. Onaj lik što najavljuje utakmice reprezentacije, najavljuje i utakmice KK Cedevite i HDZ skupove. Uglavnom, prestao sam aktivno ić na reprezentaciju 2019.nakon Azerbejdžana u ZG ne zato jer sam u borbi sa savezom nego zato jer odlazak na utakmice reprezentacije nakon odlaska na utakmicu GNK Dinama mi je kao da krenem gledat crno bijeli TV bez zvuka. A recimo kad sam bio klinac, bilo je obrnuto. Te 2019. sam otišao na taj Azerbejdžan 2 tjedna nakon Dinamo Benfica i bilo mi je zlo na utakmici. Rekao sam mene skoro nema.

    I može svatko misliti o navijačkim skupinama što hoće, ali bez navijačkih skupina i organiziranog navijanja, utakmice reprezentacije postaju loša verzija NBA utakmice za srednji sloj HR naroda.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Jebiga, izgleda da je politika oko repstacije "ne talasaj" pa se nitko od javnih lica ne želi zamjerit neupitnom magu Dalčiću. Nikakva kritika, propitkivanje, analize... Valjda se ne želi izgubit ove novonastale klobučare po tribinama.

    U prošlosti bi i za puno manje poraze izbornik bio na tapeti, a sad ništa, kao da smo uzeli bod Englezima.
    Crusades

    Ovo mi je zapravo najdegutantnije od svega. Taj javni prostor. Da ne smije izaći nijedna jebena smislena kritika od ovih tzv.pundita i kao poznatih novinara. Popis nitko nije propitkivao, igru nitko ne propitkuje, zamjene nitko ne propitkuje. Nitko ništa ne propitkuje. Kao da je neki generalni plan da mu se svi ulizuju do odlaska i to je to. Ima čovjek 2 medalje i to sve stoji.

    Ali imao je i pokojni Ćiro Blažević 1 medalju i dosta bolji nogomet i to u ratnim vremenima dok veći dio svijeta nije ni znao da RH postoji pa su ga bacali s bandere svako malo, secirali mu svaku dlaku na popisima. Krivili njega za ispadanje od Njemačke 1996. gdje su nas teško pokrali suci, a igrali smo brutalan nogomet, bolji od 1998. Do te mjere je išlo da je novinarima rekao da on ima pravo na 1 svog da ga ne jebu u mozak. Mislim boli me kurac iz kojeg je razlog vodio Zorana Mamića koji je tad igrao u Bundesligi, a da li mu je za Peru Krpana, Vasilja i Šerića naredio Tuđman ili nije, ali tad se seciralo sve i nikog se nije štedilo pa ni pokojnog Ćiru kojeg je direktno štitio Tuđman i nije mu pomagalo.
    O Cici Kranjčaru, Ottu Bariću i tome što se njima radilo s netalentiranim generacijiama ne treba trošiti riječi. Svi imaju putra na glavi, ali tada se bar moglo u javnom prostoru propitkivati i prozivati.

    Ovo danas prema Daliću i to nekritičko razmišljanje je za povraćanje. Sve je krenulo još od tog kad nitko nije bacio nijednu smislenu kritiku iz javnog prostora osim Ničote i Karina zašto Stojketa, Smolčića i Belje nema na popisu. Sve ostalo je bilo kao Sjevernoj Koreji..
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Pisao sam već više puta da imaš igrače kao Boban, Brozović, Mandžukić, Ćorluka, Srna koji znaju kad je kraj. Imaš i trenere koji procjene da je došao kraj 1 dobu i da je vrijeme za novi početak koji on nije u stanju napravit ili mu se neda.

    Modrić i Dalić su sve suprotno od tog. Nemaju tu neku samosvijest da je gotovo i da ovako više ne ide. I zato Modrića ne želim u Dinamu. Jer s obzirom na visinu ugovora koju traži i minute koje traži, mislim da s 41 godinom više nije vrijeme za to.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Ma englezi su igrali koliko je trebalo, laganini.

    Da smo dali treci, dali bi oni odmah 4.