Dinamo II (2014.-2022.) NAKON ŠEST GODINA PLAVI PONOVNO U GABELI
Bio je to naoko običan tradicionalni nogometni turnir, ali uz pravi „defile“ kasnijih svjetskih zvijezda. Kamo god biste se okrenuli, vidjeli biste – finalista Svjetskog prvenstva. U Dinamovu plavom dresu Šime Vrsaljko, Domagoj Vida, Josip Pivarić, Milan Badelj i Mateo Kovačić, a u Splitovu crvenom Ante Rebić. Tako je to izgledalo na zadnjem Dinamovu gostovanju u Gabeli u Bosni i Hercegovini kad su travnjakom lokalnog igrališta „plesala“ čak šestorica kasnijih osvajača srebrne medalje na SP. Split je tada, u siječnju 2012. godine, pobijedio boljim izvođenjem 11-teraca. Ovoga vikenda, nakon šest godina pauze, plavi se vraćaju u Gabelu gdje je na rasporedu 29. izdanje tamošnjega Memorijalnog turnira „Andrija Anković“ u čast najpoznatijega igrača iz toga kraja, inače bivšega reprezentativca i dugogodišnjega napadača Hajduka iz šezdesetih godina. Zagrepčane će ovaj put predstavljati Dinamo II, momčad predvođena trenerom Igorom Jovićevićem, a prvi je dvoboj predviđen za subotu, 26. siječnja, u 13 sati protiv Zrinjskog iz Mostara.
Još nas, dakle, samo jedna godina dijeli od velikoga jubileja. Riječ je o najstarijem nogometnom turniru u BiH. Organizator je domaći klub GOŠK, član Premijer lige BiH. Turnir je tradicionalno organiziran u siječnju ili veljači i klubovima služi kao svojevrsna priprema za proljetni dio sezone. Dinamo je turnir osvajao 2003., 2008. i 2011. godine. Drugi polufinalni par ovogodišnjega izdanja turnira čine domaći GOŠK i Sutjeska iz Nikšića. Finale je u nedjelju u 15 sati, dok je dvoboj za treće mjesto na rasporedu dva sata ranije.