• 1.HNL | 2021. - 2022.
    Subašić mi ne bi na terminu branio
  • 1.HNL | 2021. - 2022.
    Buši haha buši
  • Zanimljivosti & Aktualnosti iz Svijeta Nogometa
    U Italiji se boje osvojiti titulu.

    Milan x protiv Udinesea (15.), Inter x protiv Genoe (predzadnja). Koliki kikseva :eyes:
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu


    S ovim se slažem. No kakve veze ima "realno" sagledavanje stvari Iraka i ovog sada, ako i sam quotaš Churchilla ?
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu


    Rusija je zaprijetila Švedskoj i Finskoj političkim i vojnim odgovorom ako misli se pridružiti NATO-u. Koliko po tebi imaju vremena na odgovor ?
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    svakoj zemlji je isti modus operandi.. Vijetnam, Koreja, Libija, Irak, Iran nastavi niz samJurki

    Evo nastaviti ću. Jugoslavija.

    Zapadu je smetala snažna i napredna država. Pa su postavili marionetsku vladu u hrv koji su po nalozima zapada razjebali jugu. Oni kao htjeli neku slobodu.
    Pa je pucao brat na brata i svi ti zločini su namješteni. A Srbi samo išli braniti svoje građane.

    Isti modus operandi.

    Edit: da znate ovako gleda "intelektualac" Noah Chomsky. Teorije zavjere svugdje.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu


    Pa sagledavam, zato pitam koliko im žrtvama možemo dopustiti ? Prije nego mogu prestati "realno sagledavati"?
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    . o čemu ti ? Sam ja dao Nobela njemu ? Ok, ako ćemo tako.

    Poslat ćemo poruku Rusiji, gle mi smo ubili toliko i toliko ljudi. Vi možete ubijati po Ukrajini Moldaviji Gruziji, Kavkazu, dat ćemo vam još Baltik i možda crnu goru i Bosnu.

    Hoćemo nakon toga moći reći da je Hitler?
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu


    Tako je, ako Amer ubije Iračana onda Rus može ukrajinku. Pošteno
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Tako je ljudi samo gledajte RT (Russia today) :strong: svi su oni jednaki kaj ne ?

    Za vas je Katarina Peović sa svojom suzdržanosti danas heroj i borkinja za istinu ?
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    ti si bome dobro popušio rusku propagandu
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Smiješna je forma riječi. Gdje se izbacivanjem iz swifta gleda na "krajnje" sredstvo kada su ovi već napravili invaziju. Kaj više treba ? Da bace nuklearnu ?

    Tehnički svaka država može koristiti svoj sustav plaćanja, swift je samo olakšani način poslovanja između država. Ako ih izbace morati će ići okolo naokolo da bi napravili transakcije, ili otići pod okrilje Kine, gdje bi tada dolar smanjio status svjetske rezervne valute.

    Cijeli svijet koristi swift, osim Irana koji je izbačen 2012., Oni su isto puno pretrpili, ali su živi.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Francuski ministar financija Bruno Le Maire rekao je u petak da postoji opcija isključivanja Rusije iz globalnog sustava plaćanja SWIFT, ali da to smatra krajnjim sredstvom.

    Sjedinjene Države i Europska unija odlučile su da neće izbaciti Rusiju iz SWIFT-a u sklopu novih sankcija protiv Rusije zbog invazije na Ukrajinu.

    Nemam riječi.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Amerikanci izvještavaju da Francuzi i Nijemci ne žele izbaciti Rusiju iz swift sustava.

    Putin pročitao blef, neće stati na Ukrajini.

    plus, još je jučer jedan hrvatski analitičar, kada ja bio upitan koliko rusija može izdržati ako joj se nametnu najteže sankcije, rekao: "Pa zauvijek".