Jesi baš mene našao sa tim floskulama. Pa ja bolje znam statut Hajduka nego Dinama, pogotovo faze kako se mijenjao i kako je NH preuzimao klub, gdje su pogodili, gdje su griješili, što je bilo dobro a gdje su lupili u zid. Mi smo sad, u tom segmentu, tamo gdje su oni bili 2011. kad su ratovali sa Kerumom.
Nije točno. NH formalno nema monopol. Ako se pojavi neka udruga koja okupi veći broj članova onda će ona preuzeti ulogu NH kod odabira NO. Vlasnički paket dionica im nitko ne može uzeti. U praksi se to sigurno neće dogoditi.
Što će biti kod nas tek ćemo viditi. Po meni, imati ćemo Naš Dinamo ili kako će se već zvati ta lista, ona će imati potporu BBB i ta lista će dobiti prve izbore.
Hajduk ima oko 90.000 članova koji su ujedno i članovi udruge Naš Hajduk Na zadnju izbornu skupštinu udruge NH je došlo oko 150 ljudi a za članove NO Hajduka je glasalo manje od 5000 ljudi.
Svedi to u naše okvire pa ćeš doći do realnih brojki.
Dinamo ima, navodno, 35 000 punoljetnih članova.
Koliko od njih poznaje Statut, zanima ih organizacija kluba, radne skupine, financijski izvještaji, uloga predsjednika itd...
Ako ih je 10% , previše sam rekao. Kako ćeš ostale navesti na glasovanje?
Tatta će obećati LP, stadion, mega pojačanja itd...
"Navijačka lista" će obećati transparentnost, poštenje, zaštitu od pljačke, zaštitu od privatizacije, Dinamo kao javno dobro, itd...
Već viđeno...
Ha, ha. Tehnologije vladanja i manipuliranja masom su svugdje iste. To se vjerovatno neće zvati lista BBB već ZZD ili DTSM ili nešto slično ali će se znati tko stoji iza njih.
Nije mi baš jasno zašto se vraćaš na BBB kao neku izbornu grupaciju. Bit će više lista, svaka sa svojim programom itd. — Mali Zeus
Ha, ha. Zaboravi na to, barem u prvo vrijeme. BBB su najorganiziraniji i najdiscipliniraniji što je ključ dobivanja izbora. Zato ide samo jedna lista i to sa najviše dobijenih glasova jer bi se inače glasovi rasipali. Nije najpoštenije jer neće odražavati sastav i preferencije članstva ali će u Skupštini biti jednostavnije upravljati glasovima.
Kako ja vidim, prva sljedeća Skupština je po starom Statutu. Na njoj bi se trebao usvojiti novi Statut, nakon toga provesti izbore i onda sazvati novu konstituirajuću Skupštinu prema novom Statutu. Prvi saziv te nove Skupštine je, recimo tako, betoniran, jer će tu biti 28 BBB i 28 Barišićevih ljudi. Onda ide izbor predsjednika. Ako predsjednik bude Barišić, sve ostaje "betonirano". Ako predsjednik bude netko koga odaberu BBB, onda će taj predsjednik kod sljedeće izborne Skupštine biti u poziciji u svoj dio Skupštine izabrati svoje ljude.
Tako ja barem vidim a slobodno me demantirajte. Bez problema ću priznati da griješim.
Ne vidim poseban član u Statutu ali piše da Predsjednik saziva i redovnu i izvanrednu Skupštinu i utvrđuje dnevni red. Pretpostavljam da i izborna skupština potpada pod taj članak.