• KK Cibona
    Ocito planiraju dovest bolje strance od robersona, sto je dobro. Bar se tjesim da je to razlog zasto ga nisu produzili, iako vec su trebali dovesti kojeg igraca obzirom da svi vec kupuju na veliko kupuje, osim nas..
  • KK Cibona
    Uostalom Bazdim je reprezentativac, Sikiric isto ako se ne varam plus Dreznjak i Mazalin godinama igraju ABU koja je 100 put jaca od premierke i samim tim su top pojacanja za premierku koju moramo osvojit. Mislim da je jasno u kakvom nam je stanju kosarka i koliko kvalitetne domace igrace mozemo dovest kad nam ni potpis reprezentativaca nije dovoljno dobar.
  • KK Cibona
    Moras imat domace igrace radi premierke a bolje ne mozes dovesti jer ih nema, tako da ovo su solidni domaci igraci i najbolje kaj mozemo uzet. Ne mislis valjda da mozemo potpisat sarica il hezonju. Sve ce ovisiti o strancima. Ako se ubodu 4 top stranca i ostane sisko onda ce bit dobra ekipa.
  • KK Cibona
    Kolege na drugom forumu pisu da su potpisani Badzim,Mazalin,Sikiric i D.Dreznjak. Obzirom sta se nudi na trzistu od domacih igraca nisu cak ni losi potpisi
  • KK Cibona
    Aba radi sponzora valjda. Lakse nabost sponzora na sirem trzistu i puno jacem trzistu gdje ipak igras protiv 3 euroligasa i 3 eurocup rkipe i nez koliko liga prvaka ekipa. Realno samo liga prvaka koja garantira koliko 6 utakmjca plus premierka koju ne gleda nitko i nisu neki mamac za sponzore. A aba i eurocup ocito neamo dovoljno velik budzet pa bi se blamirali pa su procjenili da je najbolji balans aba i liga prvaka. Sta god mislili o abi al to je puno jacih utakmica i dobro je za nase igrace domace da igraju s jacim protivnicima nego da se navlace po premierki i stagniraju sto je lose i za buducnost repke. Vise jacih utakmica veca mogucnost za napredak nasih igraca. Vrijeme je da krenemo opet stvarati bar solidne eurocup nivo igrace pa s vremenom i euroligaske jer ovo sad je zivi ocaj. Pa cibona nema kog ni dovest od domacih igraca koliko je sve otislo k vragu i koliko nam je ocajna liga a trebaju ti igraci sa domacim papirima
  • KK Cibona
    I ja bi ABU tankirao a sve snage na Eurocup
  • KK Cibona
    slazem se ali ono sto sam uspio prouciti koliki su budzeti tih momcadi i da zbilja nisu nista uvau u odnosu na euroligu i ono koji se budzet najavljuje u Ciboni s intencijom da ce se povecavati iz sezone u sezonu mi i ne zvuci toliko nerealno ukoliko se napravi dobra selekcija i pogodi sa strancima. Tko je mislio da mozemo ista i u premierki ove g i one 2014 u abi protiv euroligasa. Lopta je okrugla a po najavama budzeta za iducu sezonu s intencijom rasta svake godine zasto ne kroz 2 3 sezone i napast sami vrh eurocupa. Bar bi tome trebalo se teziti. I razmisljam si pa sad se pokrenulo nesto malo oko Cibone pa mozda i nije konacan taj budzet od 1.6 mil. Zasto ne ocekivati neke malo ozbiljnije sponzore pa se to malo i pojaca. Nadamo se da nasi direktori su sposobni ubaciti bar jednog dva ozbiljnijeg sponzora
  • KK Cibona
    Za sva ta natjecanja treba sklepat dvije momcadi doslovno. Najbolje onda ubacit 2 3 najbolja juniora i ove domace igrace koji nisu nivo eurocupa i nek igraju premierku i abu. Aba tako i tako nista ne donosi jer i da ju osvojis nekim cudom nemres u euroligu. Dakle beznacajna je, pa im to treba i pokazat igrajuci sa drugom momcadi i juniorima ako nas vec sile i uvjetuju da ju igramo. A eurocup gledajuci budzete ostalih ekipa ima se i sansa osvojiti (nije realano naravno, ali sportski je mastati) jer koliko vidim to su sve ekipe sa milju i pol do 3 milje eur budzet, sto znaci dobra selekcija amera i ako se uspije ubost najbolje od domacih dostupnih zasto ne i napast sami vrh ako klikne ekipa. Paris je bio prije 2 g osvajac eurocupa a budzet im je bio oko 3 milje otprilike. Jedino koliko sam uspio prouciti ozbiljni budzet ima besiktas, tipa 6 7 milji.
  • KK Cibona
    ako ce se gledati po imenima nemaju sanse naspram nas.Cibona je gigant za sve pobrojane
  • KK Cibona
    mislio sam na jezgru od pestotinjak ljudi, mozda se i varam al takav dojam imam. I kad spominjes 2006 i 2026 i brojke sjevera treba uzet u obzir istok. Od kad nema istoka nisu realne te brojke jer svi ti kaj ne mogu vise na istok uvijek radije odu na sjever nego na zapad sto nije mali broj ljudi.
  • KK Cibona
    wild card se placa?
  • KK Cibona
    To sto sam naveo je sve vec bilo po mrezama pisano u vise navrata i tko zna dal je istina(ne znam iz prve ruke). Zato sam i navodio u tekstu pretpostavka vjerojatnost zasto ih vise nema a dal je istina il nije tko zna, tako da ne vidim di je problem. A za transove sjecam se objava po raznoraznim navijackim stranicama da su kruzile fotke tornada sa svim ti oduzetim stvarima kojih nije bilo malo.
  • KK Cibona
    Ps. U godinama nakon nestanka smogovaca bilo je nekih manjih pokusaja organiziranog navijanja u vidu desetak maloljetnika, ali isto tako ni to nije zazivjelo
  • KK Cibona
    Tornado je vise transparenata uzeo Smogovcima i navodno su bili neki problemi izmedu smogovaca i bbb-a. Pretpostavka bbb su se naljutili na gubitak transova i vjerv.smatrali da smogovci sramote grad, a smogovci su bili mladji decki koji ocito nisu imali iskustva kako i sta s transovima i lako su im pali i jbg. Bila je dobra prica koja bi mozda i opstala da im nisu pali transovi
  • KK Cibona
    ista stvar je i za Dinamo. Ima bazu vjernih navijaca od ajmo reci 3 do 6 tis. ljudi koji su redovno i na utakmicama plus ima ultras skupinu od cca 500 ljudi. Ovo sve ostalo su simpatizeri kako Dinama tako i Cibone, ali bitna razlika je u tome sto je nogomet uvjjek bio sport broj jedan a kosarka ne. Pogotovo jer je kosarka na dnu u hrvatskoj vec desetljecima sto se odrazilo i na ciboni koja se sustavno unistava desetljecima. Pa i Zadar grad kosarke ima problem da im je dvorana prazna konstantno. Imaju tisucu tisucu navjernijih koji su stalno unutra a ostali biraju utakmice jer jednostavno je kosarka dno u hrvatskoj.Sad smo prosli dio o stvarnim navijacima kojih dinamo ima znacajno vise jer je jednostavno nogomet sport broj 1. Ako cemo raditi npr anketu tko se izjasnjava kao ciji navijac, e tu je vec krvna slika dosta bolja jer 90% zagrebcana ce reci navijam za dinamo u nogometu za cibonu u kosarci, samo je stvar sto ti klubovi ovise o rezultatu i to je to. Sjeti se Dinamovih proslava prije desetak godinama kojih nije ni bilo, a stadion je zjapio prazan (ponekad i po par stotina ljudi)pa se sad polako popravlja krvna slika i to dobro se popravlja, pa se sjeti sta Cibona prolazi zadnjih 20 godina i uvijek unatoc tome bez problema napuni 5 6 tis ljudi u dvorani cim se malo nesto zakotrlja, a i ne mali broj puta unazad tih 20 g je znalo ostati po soma i pol 2 ljudi ispred dvorane (tko prati Cibonu zna o cemu pricam). Tako da obzirom na stanje hrv kosarke i Cibone zadnjih 20 g i ovo je uspjeh tih tristotinjak najvjernijih ispred dvorane jucer, masa cestitki online i opcenitog tipkanja vezanog uz Cibonu, a zamisli sta bi tek bilo da je Cibona jaca bolja. Dakle, Cibona ima jako siroku bazu ajmo ih nazvati navijaca/simpatizera koje treba polako vracati i ovo je jucer bio pocetak. Dinamo polako vraca ono sto je bio,a Cibona tek treba jer realno propustila je kao i Dinamo nove generacije navijaca koji radi stanja kosarke ni ne znaju tko je i sta je Cibona. Pod tim mislim na klince od 10 do 20 godina. Ovi stariji ce se s vremenom poceti vracati kao sto je slucaj i sa Dinamom, a nove klince nove generacije navijaca treba stvarati za sto je potreban rezultat cemu se svi nadamo da s ovim polako ce krenuti i dolaziti.