• Geopolitika
    Pogođena bolnica u gazi, 500tinjak mrtvih, izraelska ambasada u jordanu pod napadom, ogromni prosvjedi u ramali na zapadnoj obali ali zasad jos mirno. Pretpostavlja se naravno da je izrael kriv, postoje i snimci trenutka udara, najbolje pricekat jos malo do potvrde sta se tocno dogodilo.
  • Geopolitika

    Izgleda da se ipak radi pritisak izvana jer bi nam ogroman rat na bliskom istoku bio posljedni cavao ikakve stabilnosti u svijetu. Navodno je dio kalkulacije da se i izraelci ozbilino boje napada hezbollaha/iranaca iz sirije i lebanona, trenutno drzava i civilno stanovistvo blizu granica naoruzava kako bi branili svoja naselja.
  • Geopolitika
    Svako sa zrnom pameti je davno najavio ovo, ovo je samo pocetak mogli bi dozivit teroristicke napade kao one iz 2015 tipa bataclan di ce biti 100+ mrtvih, a i ako krenu izbjeglicki valovi novi prema europi jao se nama, osim klasicnih problema potpunog neasimiliranja, svercat ce se tisuce dzihadista/terorista.
  • Geopolitika

    Nikad ovako losa situacija nije bila, najgori scenarij je da sve eskalira zbog ovog sranja u gazi, od kine i tajvana do drugih tinjajucih sukoba.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija

    Otkaz mu ne mozemo nitko dat al on treba osjetit kad je vrijeme i sam otici, problem je sto nije karakterno takav, nadam se prolasku na euru, dobrom plasmanu tamo i da se dalic nakon eura sam povuce i pusti nekom novom izborniku da radi novu jezgru reprezentacije nakon njegovog i modricevog odlaska
  • Geopolitika

    Nekad prije je katolicko biracko tijelo odlucivalo tko vodi drzave, papu i vatikan se slusalo jer su imali neki autoritet, sad nas je sve manje sto nije nikako dobro. Dodaj jos da je i crkva sama doprinjela tome svojim postupcima, najbolji primjer ti je kaptol i njegova premrezenost s hdz-om, zasto bi je itko i uzimo za ozbiljno.
  • Geopolitika

    Izmiče kontroli situaciju s nedostatkom vode, nemaju vode za bar ocistit ranjene civile, jednostavno ih se mora natjerat da puste vodu

    https://apnews.com/article/israel-palestinians-gaza-hamas-water-4cc305b209437eec7235e975cf4c47d6

    Vijest su probili ameri i cnn, al jazeera govori da je situacija na terenu drugacija i da jos nema nigdje vode

    "On CNN’s State of the Union, Sullivan said Israeli officials informed him of the development in the last hour.
    However, reports received by Al Jazeera from Fukhari and Deir el-Balah, two towns in southern Gaza, said no water was there as of 4:30pm local time (13:00 GMT)."
  • Geopolitika
    Jug gaze navodno dobio ponovo vodu nakon pritiska amerike
  • Geopolitika
    Israel has given residents of north Gaza a three hour window to move to the south of the strip, during which it said an escape corridor would not be bombarded.
    Avichay Adraee, the Israeli army’s Arabic spokesperson, posted the announcement on X, formerly Twitter.
    “If you care for your safety and that of your loved ones, head south according to our instructions. Rest assured that the leaders of Hamas have taken care of themselves and their family members,” he wrote.


    Navodno su danas trebali krenut s invazijom ali zbog vremena i oblacnosti/magle nisu htjeli jer zele naravno sto bolje uvjete kako bi pješadija imala zracnu podrsku. S obzirom na najave gideona saara da "gaza mora biti manja nakon rata" i da izrael mora uzet teritorij tesko da ce prevelik broj ljudi biti pušten da napusti sjever gaze.
  • Maxime Bernauer #6
    Meni je taj trend da se javljaju u vezi svega i svacega bezveze, razumijem kad netko ima porijeklo ili veze s nekim događajem pa osjeti potrebu aktivirat se al ovo mi je bezveze
  • Geopolitika


    Boli židove kurac za krscane i nasu civilizaciju, ljudi su 54 godine drzali miniranom crkvu i svetiste na rijeci jordan gdje je ivan krstitelj krstio isusa, odi u betlehem pa vidi kakav je rezim tamo oko crkve, palestinski krscani prognani 1948 i uzete im kuce i zemlja. U jeruzalemu, i nama svetom gradu, 50% krscana protjerano od strane izraela, da ne pricamo o mrznji od strane ortodoksnih zidova, mrze nas vise nego muslimane, pljuju na cesti, itd.
  • Geopolitika
    nego puštanje civila. Ne moraju ništa oni, platit će samo s malo više žrtava. Boli Izrael ona stvar, i treba ih bolit. Samo gazi.Mlađi referent

    Stvar je da se radi o naredbi o evakuaciji civila koji je klasicna prijetnja, svi znamo da ih se prebacilo u egipat kako su izraelci trazili nikad ne bi bili pusteni nazad sto je klasicno etnicko ciscenje, jos uz to dali 24 sata da u razrusenoj gazi se milijun ljudi premjesti, jasno je ko dan da je ultimatum tu radi ciljeva izraela a nekakvog posteđivanja civila koje trenutno poprilicno nediskriminatorno rokaju. Ta da oni gađaju samo hamas trenutno je prica za malu djecu.

    Njihov modus operandi sto se udara tice je da namjerno cuvaju i koriste ostarjele obavjestajne podatke o metama kako bi mogli pogađat sto vise zgrada i sto vise unistenja prouzrocit a osim toga i dozvoljavaju i udare na civile, ovo je sve procurilo nakon 2014 di su njihovi piloti govorili kako se mjenja kalkulacija koliko civila smiju ubiti ako je međunarodno javno mijenje na njihovoj strani(kao npr sad), ili moral vojske malen, ne daju nikom izvana da odradi procjenu koliko su im proporcionalni udari a njihove revizije da li se pratilo norme i pravila uvijek naravno ispadnu super i divne jer u samim normama je dozvoljeno puno toga upitnog, njihovi "rules of engagement" ne lice nista nalik npr americkog zrakoplovstva ili britanskog ali iz nekog razloga nas se uvjerava da je to isto i da se ponasaju ko civilizarana zapadna vojska sto je opet ponavljam klasicna laz.
    Sama kolicina bomba i njihov volumen kroz dane kako su ih bacali ukazuje da su sad naspram 2014 samo jos gori, suluda kolicina i to umjesto da prvi i drugi dan bude najveci volumen jer je to standard za ovakvu operaciju di imas najvise podataka o pozicijama i logicno izudaras najvise te mete pa bi se treci,cetvrti,peti dan trebao smaniti broj meta, kad ono izraelci sesti dan bacaju isti broj bombi ko prvi dan jer se radi o klasicnoj odmazdi i osveti nad civilnim stanovnistvom gaze.